Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Re: За дрехите на краля...
10-03-2012 - 16:04:46
avatar
Quote
greenbul

През седмицата слушах някакво недоносче самозван икономист и имотен експерт да обяснява, че проблемът бил, че Няма свежи пари

Че какво им е на парите, бе главо лукова, се запитах аз, блатясали ли са застояли ли са ...

Нещо пишман инвеститорчета бързо свикнаха с кредитите и сега когато кранчето спря им запипсваха свежи пари.

Всеки бизнесмен ще ти каже, че в днешно време бизнес без кредити не се прави.
Че не се ли въртят парите, не се "освежават".
И колкото по- зле е цялата икономика, толкова по- малко свежи пари има- та, нали затова и потреблението намалява.
Сега, сФана ли какво се е опитал да ти обясни експерта?
Вярно, за теб е трудно да разбереш, защото си само наемен работник, на когото спускат задачата и после му плащат за изпълнението.
Re: За дрехите на краля...
10-03-2012 - 17:07:59
Quote
камелия
Quote
greenbul

През седмицата слушах някакво недоносче самозван икономист и имотен експерт да обяснява, че проблемът бил, че Няма свежи пари

Че какво им е на парите, бе главо лукова, се запитах аз, блатясали ли са застояли ли са ...

Нещо пишман инвеститорчета бързо свикнаха с кредитите и сега когато кранчето спря им запипсваха свежи пари.

Всеки бизнесмен ще ти каже, че в днешно време бизнес без кредити не се прави.
Че не се ли въртят парите, не се "освежават".
И колкото по- зле е цялата икономика, толкова по- малко свежи пари има- та, нали затова и потреблението намалява.
Сега, сФана ли какво се е опитал да ти обясни експерта?
Вярно, за теб е трудно да разбереш, защото си само наемен работник, на когото спускат задачата и после му плащат за изпълнението.

Аз знам, че така ще ми каже ама аз ще му кажа как е в щатите. По време на криза там е съвсе нормално инветотирите да са на загуба, а тука реват все едно някой им е длъжен да има гарантира печалбата.

Кридити и в момента има, ама не са "свежи". Те искат безкрайни кредити с/у нарастване на БВД. Е да ама западна Европа си научи урока с Гърци и нешите псевдо бизнесмени са гладна кокошка просо сънува.

Относно опита за тролене, пореден и така любим, съм ти казал, че не съм наемен работник, а клошар и спя в кашон под един мост, който дори не е и мой, а сам го взел под наем.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: За дрехите на краля...
10-03-2012 - 17:11:37
Пробвал съм да дам фиктивна обява за имот на много ниска цена за да видя на колко ще мога да продам ако купя. Резултата е плачевен.

Няма не само пратежостпособно търсене. Няма никакво. Не вярвате? Пробвайте, това е лесно и бързо и евтино. Маркетинг.
Re: За дрехите на краля...
10-03-2012 - 17:20:39
avatar
Quote
rstefan
Пробвал съм да дам фиктивна обява за имот на много ниска цена за да видя на колко ще мога да продам ако купя. Резултата е плачевен.
Няма не само пратежостпособно търсене. Няма никакво. Не вярвате? Пробвайте, това е лесно и бързо и евтино. Маркетинг.

Ха, браво smiling smiley
Re: За дрехите на краля...
10-03-2012 - 17:28:37
avatar
Quote
greenbul

Аз знам, че така ще ми каже ама аз ще му кажа как е в щатите. По време на криза там е съвсе нормално инветотирите да са на загуба, а тука реват все едно някой им е длъжен да има гарантира печалбата.

Кридити и в момента има, ама не са "свежи". Те искат безкрайни кредити с/у нарастване на БВД. Е да ама западна Европа си научи урока с Гърци и нешите псевдо бизнесмени са гладна кокошка просо сънува.

Относно опита за тролене, пореден и така любим, съм ти казал, че не съм наемен работник, а клошар и спя в кашон под един мост, който дори не е и мой, а сам го взел под наем.

И в Щатите инвеститорите са на загуба, и там реват.
Друг въпрос е, че в този форум, в нито една тема, не съм срещнала рев от инвеститор, за разлика от непрекъснатото реване от хората под наем- колко били високи цените, как все не падат достатъчно и т. н.
И няма никакво тролене- наистина, човек който не е бил предприемач, няма идея кое- как е със "свежите" пари.
Този ти пост го потвърждава за пореден път.
Re: За дрехите на краля...
11-03-2012 - 01:33:22
Quote
ivorad
Quote
darkside
Quote
ivorad
Quote
iciltd
Кой пръв официално ще признае публичната тайна:

НЯМА СВОБОДНИ ПАРИ В ОБРАЩЕНИЕ!


Умниче, можеш ли стопли каква е разликата между "Няма свободни пари" и "Няма свободни пари в обращение"?

*stop*
Ми разликата е, че втория път към израза е добавена фразата "в обръщение" за да е по-ясно, че нема пари.....

:}


Някой да разкаже началото на вица, който свършва така "......................... паре нема, действайте!" , за да стане ясно на всички за какво става въпрос smiling smiley
Re: За дрехите на краля...
11-03-2012 - 16:28:28
Quote
stroitela
Quote
ivorad
Quote
darkside
Quote
ivorad
Quote
iciltd
Кой пръв официално ще признае публичната тайна:

НЯМА СВОБОДНИ ПАРИ В ОБРАЩЕНИЕ!


Умниче, можеш ли стопли каква е разликата между "Няма свободни пари" и "Няма свободни пари в обращение"?

*stop*
Ми разликата е, че втория път към израза е добавена фразата "в обръщение" за да е по-ясно, че нема пари.....

:}


Някой да разкаже началото на вица, който свършва така "......................... паре нема, действайте!" , за да стане ясно на всички за какво става въпрос smiling smiley


Кореспондент на вестник СТАР ВИЦ, се обажда на гл. редактор.
- Шефе, тук един симпатяга ми предлага много важна информация
за Азис, но ни иска или 1000лв. или да му бутна, как да постъпя?
Получава SMS.
- Пари нема. Действайте!

[amoreclub.eu]
Re: За дрехите на краля...
11-03-2012 - 16:30:39
Quote
stroitela
Quote
stroitela
Quote
ivorad
Quote
darkside
Quote
ivorad
Quote
iciltd
Кой пръв официално ще признае публичната тайна:

НЯМА СВОБОДНИ ПАРИ В ОБРАЩЕНИЕ!


Умниче, можеш ли стопли каква е разликата между "Няма свободни пари" и "Няма свободни пари в обращение"?

*stop*
Ми разликата е, че втория път към израза е добавена фразата "в обръщение" за да е по-ясно, че нема пари.....

:}


Някой да разкаже началото на вица, който свършва така "......................... паре нема, действайте!" , за да стане ясно на всички за какво става въпрос smiling smiley


Кореспондент на вестник СТАР ВИЦ, се обажда на гл. редактор.
- Шефе, тук един симпатяга ми предлага много важна информация
за Азис, но ни иска или 1000лв. или да му бутна, как да постъпя?
Получава SMS.
- Пари нема. Действайте!

[amoreclub.eu]

Ако някой не знае откъде иде изразът "Пари нема действайте! ": преди освобождението македонските комити пращат емисари в Браила да молят българските чорбаджии да им дадат орУжие. Емисарите пращат писмо обратно до войводата: "Браилски чорбаджии не дават орУжие даром. Сакат или ПАРЕ, или ДУПЕ! " Получават незабавен отговор: "ПАРЕ нема - действайте! "

[topvicove.net]
1.9
Re: За дрехите на краля...
11-03-2012 - 17:21:15
Quote
камелия
Quote
1.9
А овцата пак разсъждава (тя си мисли, че го прави, но за това е необходим и хардуер....) ..

..........а, дебилът пак само си пише......:]

Продължавай да разсъждаваш на глас. Някой ден може и да се получи (надали). Сещаш ли се за въпросния виц?
ОЩЕ ВЕДНЪЖ: "За дрехите на краля..."*huh*
09-04-2013 - 17:51:19
Quote
iciltd
Кой пръв официално ще признае публичната тайна:

НЯМА СВОБОДНИ ПАРИ В ОБРАЩЕНИЕ!

(с други думи: крайните клиенти на вътрешния пазар /не само на имоти/ не са платежоспособни!)

Разбира се Нане Вуте (от Банкя) би отсякъл: Епа те такова животно нема!!!

"Другарят" Карл Маркс (ако беше жив), щеше да отбележи: класика в жанра - КРИЗА НА КАПИТАЛИЗМА!

А тези, които все още се надяват на чудо, как ли ще реагират!?...

winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход