Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

За сюрреализма на офертните цени и най-пазената Голяма Тайна на какви реални цени (с каква отстъпка в %) се сключват сделки в момента!

Публикувано от darkside 
Първо, да изясним кво е сюрреализъм! Тва е фентъзи, нещо над реалността, в областта на сънищата. Течение в живопистта, литературата...............и цените на имотите. При имотите тва са сънищата на хората потънали в кома още 2008-ма, които има вероятно да бъдат събудени брутално от реалната действителност, но тва ще става хаотично, по различно време, секи има различна "точка на пречупване" (събуждане).
Освен, ако инфлацията или некое друго мащабно събитие не доведе до "групово" събуждане......така или иначе, процесът в момента е еднопосочен, а скоростта е неравномерна и като секи неконтролиран с "централен курс" пазар, твърде бавен процес.
Ако некой има впечатления за отстъпките при реални сделки в момента, нека ги сподели. Особено в големите провинциални градове.Щото, квото днес там, такова и в София утре!
Тримата брокери са ясни, техното мнение не е актуално, те са заинтересована страна, колкото и да твърдят обратното!
kупихме си апартамент 64 кв тухла с таван мазе и метален гараж .свалиха ни 10 процента от офертната цена.апартамента е на втори етаж. обзаведен е.има инверторен климатик,пералня с сушилня,хладилник с фризер алуминиева дограма чист и подържан.широк център,училище наблизо и на 10 мин от центъра.не знам дали го взехме скъпо или евтино ,но с сравнение на това което видях по време на няколкото огледи на новото строителство това е тристаен 90 кв.седмица след като приключи сделката го дадох под наем за 200лв.купихме го за 45000лв,без кредит.дори да бяхме изчакали и тази година да мине , не мисля че сената му щеше да падне кой знае колко.директно от собственик.
наши приятели си купиха апартамент ново строителство 86 кв а реално колкото нашия.мерихме го с рулетлата за 33000 евро.строителя не им направи никаква отстъпка. това е в пазарджик.незнам как е в другите градове ,но тук държът доста високи цени.
Благодаря Ния, сяка информация е полезна!
само да добавя,че апартаментът, който купихме се продаваше от година .бяха стартирали с цена 54000лв.още в началото е имало клиент ,който е давал 50000лв,но те не са го дали и сега съжаляваха
Сделки се сключват както винаги - от О до 20- 30 % отстъпка, ама така е било винаги, дано измислиш по- интелигентна тема.
Май наистина е най-пазената тайна*drink2*
Quote
имотен
Сделки се сключват както винаги - от О до 20- 30 % отстъпка, ама така е било винаги, дано измислиш по- интелигентна тема.
Като напоследък преобладават кои? Айде, изплюй котката!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-08 17:08 от darkside.
Около 20% от инвеститора, при положение че ми се наложи да обединя 2 апартамента, отказвайки се от една от стаите на първоначално предложеният ми, който ми бе малък и не отговаряше по вид на това което търсех. Получи се добро жилище с 3 спални (И), 2 бани, килер и дневна с трапезария (И/Ю). За гаража отстъпката бе по-малко - около 10%, но ... като няма добри условия за паркиране, приех я цената - няма как, търсенето и предлагането я диктуват.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Радославе, благодаря за този пост!
Колкото повече хора споделят преките си впечатления, толкова по-вярна картина ще се получи.
Имотен каза нещо интересно: "винаги са били между 10% и 30% под офертната" а аз добавям, че запазвайки тва съотношение (а той не лъже, така е) , този процент ще се запази при движението на офертните цени надолу. А те ще падат стъпаловидно (плато, стъпало) .

От седмица забелязвам промяна в провинциалните градове на част от офертите на старите жилища и разлика "надолу" в калкулатора "колко струва моя имот"на Имот бг. Хората упорито си смятат цената на имота на тоя калкулатор, явно е мноу авторитетно нещо! Като Би-Ти-Ви-то..........
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход