Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо цените ще падат още... дълго и много...

Публикувано от rstefan 
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 11:32:41
Иворад, брокерските услуги според мен влияят на цените. Както в ресторант е - с по-лошо обслужване трябва да има по-ниски цени.

Не само това, целият политически риск е огромен - аз лично се страхувам да сключвам сделки за над 100 хил евро във България. Все пак за България говорим, може да е някаква измама, може ... може всичко!

Та поради тази причина като имам примерно 350 000 предпочитам да купя 5-6 имота на по-ниска цена от един луксозен имот. Това също натиска цените надолу, няма как да се отрече това. Преполагам, че всеки който си е изработил парите с честен труд си ги цени и си ги пази. Вярно, че има и много мръсни пари, ама пък и там има много уловки.
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 11:46:34
Quote
rstefan
Иворад, брокерските услуги според мен влияят на цените.

За съжаление, върху цените на Ни влияят съвсем други фактори, на фона на които евентуалното влияние на качеството на брокерските услиги е ПРЕНЕБРЕЖИМО до НЕЗНАЧИТЕЛНОСТ......
Ако, обаче, искате да мислите, че основният фактор за определяне на цените са посредниците - моля!
winking smiley
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 12:00:20
Quote
ivorad


Проблемът е, че тези впечатления нямат нищо общо с твърдението в заглавието на темата.....

winking smiley
Е как да немат? Ако дилърите на автомобили прават същото кат вас, и Тойота и Мерседес ша фалират, баси!
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 12:20:01
avatar
Quote
rstefan
......... аз лично се страхувам да сключвам сделки за над 100 хил евро във България.
Все пак за България говорим, може да е някаква измама, може ... може всичко!
Та поради тази причина като имам примерно 350 000 предпочитам да купя 5-6 имота на по-ниска цена от един луксозен имот.
Това също натиска цените надолу, няма как да се отрече това. .

Попаднал си на точното място.
Тук във форума се обсъждат цифри само за над 100.000 еврА.
Примерно тези 350.000 що не ги ръгнеш в банка за лихви, а обмисляш 5-6 имота?
Цените на имотите падат, а лихвите са яки.
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 12:27:43
Заглавието е неграмотно формулирано.
Цените не падат - те могат да се понижават или повишават
Отделно има офертни цени - това за което има статистика, дори и в този сайт - те ще падат щото половината оферти са "out of space" или блянове на хората по миналото безумие.
Има цени по които се сключват сделките- цени които всеки крие, маже по различни причини - дали ще пести данъци, дали ще манипулира виждането на масата заблудени овце за цените на имотите.
Е точно тези цени ако падат ще е много малко ...
Ама тези цени по мои информации са вече достатъчно ниски - панелки в квартали - 2-ст - 27-32к евра, тристаен - 31-40к евра. За такива имам инфо няколко и смятам че от тези цени няма да има много надолу.
Имам и инфо за продажби и по 60-70к евра за 2-3 стайни дето ако ги сметнеш по чиста площ идват по 1000 че и отгоре на квадрат ама като има "балъци" да ги дават ще има и тарикати да им ги вземат.
Пример - май съм го давал - на колега един брокер му продаде на оборищв ателие 68кв(по нат акт с общите части, по обява 90кв) за 65к евра.
2 дена след сделката ги кани да се почерпят за сделката(продавач, купувач и ....КУРВИ брокера плащаше smiling smiley )

Всичко може обаче много бързо да се обърне - не се знае дали Европа ще може да удържи "контролиран" фалит - не само на Гърция но и на редица банки. Ако изпуснат нещата и господ не знае какво ще стане .... ама няма да е добро
Така че чакане му е майката, поне докато не стане ясно кой, как и кога ще плати "масрафа"
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 12:36:01
Както казах, допускам възможност да съм се объркал. Винаги я допускам.

Но поне си направих труда да проуча пазара и да взема решение сам за себе си. Така ако загубя ще го приема философски, нямам проблем да губя което мога да загубя, просто не обичам да правя глупости за които да се вайкам и съжалявам.

Така че моите пари си остават засега в банката – и чакаме. Аз съм направил своя залог.
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 12:48:50
rstefan , оставам с впечатление, че на теб няма нещо, свързано с имоти, дето да не ти се е случило, това ме навежда на мисълта за огромна доза измислици в твоя първи пост. Работя това от 21г. и ми се е случвало изключително рядко да срещна интелигентни , възпитани, знаещи какво искат клиенти, та затова ще повторя само за теб - каквито клиентите, такива и посредниците.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-03-08 12:57 от имотен.
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 13:32:18
Още един достоен член на форума! Само тук може да се роди желанието цените да падат и едновременно с това да си купиш парцел!
Боже, с какво съм заслужил това?
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 14:12:29
Не се оплаквам, нито пък обвинявам някой , само си говориме. Споделяме какво мислиме, нали така.

Направих тези констатации за българските брокери защото имам голяма база за сравнение като купувач, продавач, живвещ под наем и даващ под наем във други европейски държави. Наясно съм и с доста закони и как работят българските брокери и как европейските. И да, имам голям опит, така ми е била съдбата.

Г-н Иванов, или цените трябва да паднат или брокерите ще се променят. Както предпочитате, така го приемете. За сега се случва първото.
Лично аз се надявам наистина да се случи второто, нямам проблем да платя по-скъпо, ако проспектите са добри. За сравнение - фирма с лош мениджър ще фалира, на този пазар вие сте мениджърите, вие предлагате продукта, аз съм само един зяпач в магазина. Накарайте ме да купя.
Re: Защо цените ще падат още... дълго и много...
08-03-2012 - 14:34:49
avatar
Quote
rstefan
......... или цените трябва да паднат или брокерите ще се променят. ....... Накарайте ме да купя.

Баба Пена продава апартамента си за 40.000 евро.
След 3 месеца той може да е 38.000, а може и 42.000.
Това не зависи от брокерите и техния професионализъм
Брокер може да съдейства продажбата да стане по-бърза.
Брокерите може да са калпави и цените да отиват нагоре (пример 2006-2008г.).
Връзката "брокер - цена" е малка и тънка, граничи с нула.
От две-три години най-тънките имоти са в агенциите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход