Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

:}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?

Публикувано от tuomas 
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
01-02-2012 - 18:08:42
avatar
Quote
TZARS
Quote
големо жувотно
TZARS, мине ли продажната цена над 240 наема,то тогава инвестицията носи отрицателна доходност, демек загуба.
Хаде обясни ми за чий хуй аз примерно ще махна кинти от банков депозит нека да е на 5% примерно за да купя панел дето като ще го отдавам под наем ще ми носи доход колкото са разноските по поддръжката и данъците му?

Ти разсъждаваш от позицията на човек с депозит, който има поне два пътя за действие:
1 - остава парите ръгнати в банката за лихва
2 - купува имот с цел инвестиция (напр. отдаване под наем)
Засега лихвите са по-сигурни и по-добри като печалба, не знам докога.
Имот може да се купи и като дългосрочна инвестиция (напр. УПИ на добро място при тънка цена)

Пред хората които притежаващи "втори имот" има поне два пътя:
1 - отдават под наем за "някакви пари"
2 - продажба (и напр. ръгане в банката за лихви)
Собствениците на "втори имот" трудно се решават на вариант продажба.
Като се върнем няколко години назад се вижда как за кратък период от покачване на цена се избиват загубите от по-малката доходност от рента.

Различни гледни точки.

Само да вметна, че в този период се продаваха предимно нови и наследственни такива с цел набавяне на пари в брой. Никой друг не продаваше а само стискаше и смяташе с елката.... даже се купуваше с ипотека за наеми ... сега се бият по челата и пак смятат ... загубите smiling smiley

има и единици, които продадоха миналата година, след като наема започна да не покрива и половината от вноската за ипотека и ... бяха принудени да продават от обстоятелствата.

еденици са тези които имаха имот от преди 2000 и продадоха през 2007-2008...

амам кво да обяснявам, със задна дата лесно се правят сметки - ти кажи ся тоя да продава или под наем да го дава?
щото ако влязат наематели - трябва да го свали от продажба... кофти при оглед и за купувача и за наемателя smiling smiley
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
01-02-2012 - 18:50:26
Паламуд, личи си, че не си се занимавал с имоти. Нищо вярно не си написал, представа си нямаш що народ си изпопродаде нивите и разни други реституирани имоти, както и представа си нямаш, че поне 20-30% от пазара представлява замяна на един вид жилище с друг.
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
01-02-2012 - 19:06:53
Quote
Imotko
що народ си изпопродаде нивите и разни други реституирани имоти, както и замяна на един вид жилище с друг.

За трънаци стотици иляди евро, така си беше.
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
06-02-2012 - 19:37:12
Quote
Imotko
Вие не сте наред, момчета. Наемът на тая барака не може да е 3900, а за цена 790 000 въобще не може да се говори.
Според мен наем 1300-1500, цена 400 000.

Как ли ще реагират ако предложа 400 000 ?
Re: :}При наем 3600 Евро колко ли трябва да е цената за продажба?
06-02-2012 - 21:04:55
Quote
tuomas
Quote
Imotko
Вие не сте наред, момчета. Наемът на тая барака не може да е 3900, а за цена 790 000 въобще не може да се говори.
Според мен наем 1300-1500, цена 400 000.

Как ли ще реагират ако предложа 400 000 ?

Вероятно ще се усмихнат.
Снизходително.
*pardon*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход