Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

2012 Преглед на печата

Публикувано от TZARS 
Re: 2012 Преглед на печата
15-01-2012 - 12:21:58
Quote
Lubimec13
Quote
javcho


Мали, мали - икономии правиш, дърпаш по два пъти и после подрязваш и пак в кутията...... Е на това му викам ипотекар *angel**angel**angel**angel*

ПП. Тоалетната хартия употребяваш ли я от двете страни?

Старозагорски, коя точно пура от тези на снимката ти изглежда, че някога е била палена?
Там в това забутано градче, всички ли са такива дилетанти?
Няма как някога да си пушил и да не знаеш, че трябва да отрежеш задната страна.
Тя се прави от специални листа, които няма как да пропуснат дим, ако опиташ да пушиш.
Без да си я подрязал не можеш да я разпалиш дори, защото няма да има достатъчен поток от въздух.

Всичко това не важи за хора, които могат да пият от шише, без да развиват капачката.
Те сигурно могат да пушат без да подрязват.

Ето, образовай се малко:
[cigarsreview.bg]





А ако, както и предполагам за тотален дилетант, съдиш за това дали са пушени по размера, ето ЧАСТ от видовете само на ЕДИН от производителите:

[www.evroprogres.com.mk]

Погледни сега отблизо, дали са пушени:


Re: 2012 Преглед на печата
15-01-2012 - 12:44:41
Quote
панелообитателя САХИБ

Добре е че често ме изписваш с подръчни средства, но най-добре е да видя колко прозорлив инвеститор си Яворчо! Като барманче не е ясно дали наистина си инвестирал продуктите от бара и кухнята които показваш, но едно е ясно-хоризонтите са ти големи. Инвестиция във водорасли, коняк и пури си е сериозно нещо. А не там някакви си умрели имоти , злата, акции и други такива безмислици.

Прозорлив инвеститор не може да има нищо общо нито с имоти, нито със злато в момента.
Спекулации със злато и акции, за някой който знае какво прави, може.
Ти си поредния, който иска да вложи някакви пари някъде и само да взима.
Много по-умен трябва да си, за да го постигнеш това.

Ето ти примери за инвестиране:

1. Образование (повишаване на образованието)
2. В собственото здраве
3. Създаване на нови контакти (но качествени, а не по форумите, такива които носят ценна информация или дават бизнес възможности)
4. Бизнес

Теб кой те е излъгал, че обикновен милиционер, може да е успешен инвеститор?
Виж, че се набиваш във всеки балон, както при среброто.
Години на ред не можеш да си дадеш реална представа за тенденциите при имотите.

Дай един пример, за акция, която си купил някога.
Не ме интересува количеството.
Кажи коя?
Кога си я купил и на каква цена?
Дали си я продал или още я държиш?
Препоръчетлно е да не си измисляш, а да кажеш истината, защото после ще има още 1 въпрос и ако сега излъжеш ще се обезмисли упражнението.
Ако не си купувал акции, кажи за среброто, на колко си купил и продал ли си или го държиш още.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-15 13:25 от javcho.
Re: 2012 Преглед на печата
15-01-2012 - 13:28:30
avatar
Quote
javcho
Quote
панелообитателя САХИБ

Добре е че често ме изписваш с подръчни средства, но най-добре е да видя колко прозорлив инвеститор си Яворчо! Като барманче не е ясно дали наистина си инвестирал продуктите от бара и кухнята които показваш, но едно е ясно-хоризонтите са ти големи. Инвестиция във водорасли, коняк и пури си е сериозно нещо. А не там някакви си умрели имоти , злата, акции и други такива безмислици.

Прозорлив инвеститор не може да има нищо общо нито с имоти, нито със злато в момента.
Спекулации със злато и акции, за някой който знае какво прави, може.
Ти си поредния, който иска да вложи наякква пари някъде и само да взима.
Много по-умен трябва да си, за да го постигнеш това.

Ето ти примери за инвестиране:

1. Образование (повишаване на образованието)
2. В собственото здраве
3. Създаване на нови контакти (но качествени, не по форумите, които носят ценна информация или дават бизнес възможности)
4. Бизнес

Теб кой те е излъгал, че обикновен милиционер, може да е успшен инвеститор?
Виж, че се набиваш във всеки балон, както при среброто.
Дай един пример, за акция, която си купил някога.
Кажи коя?
Кога си я купил и на каква цена?
Дали си я продал или още я държиш?
Препоръчетлно е да не си измисляш, а да кажеш истината, защото после ще има още 1 въпрос и ако сега излъжеш ще се обезмисли упражнението.
Ако не си купувал акции, кажи там за среброто, на колко си купил и продал ли си или го държиш.
Не ме интересува количеството.
В първото посочено от теб съм инвестирал в две магистратури и поне 4 квалификационни курса, единият от които е за дилър и брокер на валута и ценни книжа.
Във второто инвестирам като пия редовно и тренирам. Също гледам да не се храня с боклуци /водорасли/ или издевателства върху черния дроб с коняк или белия /с пури/
Третото е важно но не непременно за инвестициите.
Бизнеса не е инвестиция, а бачкане и то много по-яко отколкото да прибираш готови пари.
Това в червеното не го разбирам, но се надявам, че и ти някога ще го разбереш.
Акции съм купувал още в далечните години на пирамидите Хранков и Лекс., когато ти си се въргалял в пясъчника.
Повечето са ми в туризма. В момента имам на Черноморски Холдинг АД и Гранд - хотел ВарнаАД.
За купуване и продаване не ми говори. За пореден път ти обяснявам, че аз само купувам. Тоест дългосрочен инвеститор съм, ако не си го разбрал най-сетне.
А сега, преди да ми задаваш допълнителни въпроси с искания да ти пращам снимки и т.н. най-после излъжи и ти нещо за себе си. Например опровергай, че не си обикновено барманче в квартално кафене с достъп до интернет. Или нещо друго. Щото досега не съм чул ти в какво инвестираш или в какво имаш някакво намерение да инвестираш. Дори ако и двете са невъзможни в момента, поне в какво мечтаеш да инвестираш.*yes* Инак може да е некултурно, но няма да ти отговарям повече. Дерзай.
Re: 2012 Преглед на печата
15-01-2012 - 14:05:30
Quote
панелообитателя САХИБ
Повечето са ми в туризма. В момента имам на Черноморски Холдинг АД

И сега най-важният вапрос, след като си купил акции на Черноморски Холдинг.

Поради каква причина очакваш, че цената на акцията ще се повиши?

Отговора на този въпрос ще покаже дали си нещо повече от масата first level инвестори, които не съзнават, че всъщност играят комар, като се залъгват, че са Уорън Бъфетовци, защото им се иска да се наричат ИНВЕСТИТОРИ.


Ето ти личен пример как трябва да изглежда подобна логика за покупка, на човек малко над милиционер инвеститор.Примерът е second level thinking, а има 3то и 4то.

Преди години, когато APPLE още не беше чак толкова популярна и едва започваше налагането на iPOD, излезна iPOD nano. Естетствено продажбите растяха и все повече и повече хора купуваха. Акцията поскъпваше.

First level инвесторите веднага скачат и си казват, ето цената се качва все повече хора купуват, прогнозите са другата година да има 50% покачване (сега не помня колко е било наистина затова кръгло 50%) и съответно купуват. Само че на тях не им е ясно, че всичко това вече и вкарано в цената. Покачване от 50% за следващата година не е новина за никой и съответно е priced in.

Тогава един приятел, "от бара", ми се обажда и ми казва. Абе, тези APPLE знаеш ли, че ща направят 2ен ръст от предвиденото за другата година.
И аз го питам, както и теб те питах: Защо?
Той обяснява: Прогнозата е да има ръст от 50%, но никой не забелява тенденцията, че iPOD nano е на ниска цена и разполага с цветова гама, за разлика от 1вото поколение iPOD. Поради това, основно децата от училищна възраст, започват да искат да имат по 2 или 3 броя в различен цвят, за да си ги комбинарат с дрехите или ей така за да имат за различни дни различен, все пак за USA стандарт не са скъпи. Ето ти допълнително търсене, за което много малко хора са се сетили. То не е piced in в моментната цена.

Съответно купуваш APPLE, но с ЯСНАТА ИДЕЯ ОТ КЪДЕ ЩЕ ДОЙДЕ ПОКАЧВАНЕТО НА ЦЕНАТА - ОТ ТОВА, ЧЕ ЩЕ ИМА ПО-ВИСОКИ ОТ ОЧАКВАНИТЕ ПРИХОДИ ПРЕЗ СЛЕДВАЩАТА ГОДИНА, ЗАЩОТО ЩЕ ПРОДАДАТ МНОГО ПОВЕЧЕ ОТ ОЧАКВАНИТЕ БРОЙКИ.

Хайде сега дай такъв пример за Черноморски Холдинг, откъде ще дойде покачването, според теб?
Но нещо, което не е очевидно за всеки милиционер, защото всички са наясно с прогнозите за това колко туристи ще дойдат в следващите години и това е отразено вече в текущата цена. Откъде и защо ще дойдат ПОВЕЧЕ ОТ ОЧАКВАНОТО количество туристи за да има ръст на цената?

Хайде да видиме дали наистина инвестираш логично или играш комар?



Редактиран 3 път(и).Последна редакция на 2012-01-15 14:23 от javcho.
Re: 2012 Преглед на печата
15-01-2012 - 14:37:05
avatar
Явчо, както вече посочих даваш някакъв пример за някой, който със сигурност не си ти:g: А аз ти поставих условие да кажеш нещо за твоите инвестиции, а ти като лисицата с опашката се извъртя и се вторачи пак в моите. Въпреки, че си много нахален и дума не обелваш за себе си /разбираемо може би защото няма какво/ ще ти отговоря, че имам преки разговори с г-н Байков и г-н Драганов за очакванията за сезона. Единият е председател на сдружението на туроператорите и турагентите, а другия на националйния борд по туризъм. Знам много добре, че си малко елементъри и не знаеш много за предмета на дейност на Черноморски холдинг АД, но това не е важно. Ти си много добър в това да обясняваш някой по света какво прави, но не и ти какви ги вършиш освен да пасеш водорасле:]



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-15 14:38 от панелообитателя САХИБ.
Re: 2012 Преглед на печата
15-01-2012 - 14:54:31
Quote
панелообитателя САХИБ
Щото досега не съм чул ти в какво инвестираш или в какво имаш някакво намерение да инвестираш.

[www.investor.bg]

Стратегия: buy on dips

Хоризонта ми е бил дъргосрочен(над година), но в никакви случай не такава малоумщина като твоята - вечно инвестиране и никога продаване.
Ако излезе нещо, като новина, което не ми хареса, затварям и търся други.
Пасивноста във високо волатилните времена е глупост.
Ти не го гледай дядо ти Бъфет, че купува нещо и го държи.
При него е друго.
Re: 2012 Преглед на печата
15-01-2012 - 15:06:34
Quote
панелообитателя САХИБ
Явчо, както вече посочих даваш някакъв пример за някой, който със сигурност не си ти:g: А аз ти поставих условие да кажеш нещо за твоите инвестиции, а ти като лисицата с опашката се извъртя и се вторачи пак в моите. Въпреки, че си много нахален и дума не обелваш за себе си /разбираемо може би защото няма какво/ ще ти отговоря, че имам преки разговори с г-н Байков и г-н Драганов за очакванията за сезона. Единият е председател на сдружението на туроператорите и турагентите, а другия на националйния борд по туризъм. Знам много добре, че си малко елементъри и не знаеш много за предмета на дейност на Черноморски холдинг АД, но това не е важно. Ти си много добър в това да обясняваш някой по света какво прави, но не и ти какви ги вършиш освен да пасеш водорасле:]

Разгледах го твоето чудо на туризма.
При пазарна капитализация от 300 000 лева, цялото струва колкото апартамент в София.
Като гледам за последната година май само ти купуваш.
Eто ти всички сделки за последната година.

[www.investor.bg]

Оборот за последната година 450лв.
Ама то много ликвидно това дружество. :]
Точно подходящо за милиционери с ниски възможности.

Цена по номинал - 4 лева
Цена в момента 0.13 лв - 13 СТОТИНКИ
И тук си нацелил БАЛОН.

Ще го следя от интерес до къде ще стигне тази твоя велика инвестиция.

НАПИСАНЕТО НЕ Е ПРЕПОРЪКА ЗА ТЪРГОВИЯ С ЦЕННИТЕ КНИЖА НА ЧЕРНОМОРСКИ ХОЛДИНГ АД



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2012-01-15 15:19 от javcho.
Re: 2012 Преглед на печата
15-01-2012 - 15:19:32
avatar
Quote
javcho


Цена 0.13 лв - 13 СТОТИНКИ
Тук поне не може да се набиеш на балон. БРАВО:]:]:]


Това ми е другото отроче:

[www.investor.bg]

То е по като за богати бармани инвестиращи в хайвер с водорасли:]
1.9
Re: 2012 Преглед на печата
15-01-2012 - 15:44:39
Quote
панелообитателя САХИБ
Quote
javcho


Цена 0.13 лв - 13 СТОТИНКИ
Тук поне не може да се набиеш на балон. БРАВО:]:]:]


Това ми е другото отроче:

[www.investor.bg]

То е по като за богати бармани инвестиращи в хайвер с водорасли:]


Леле... Тоя верно е бил милиционер. Баси мизерията...
Re: 2012 Преглед на печата
15-01-2012 - 15:53:29
Сахибе, вземи се научи да си инвестираш времето за начало, че си същия социопат като люлинския бурсук.
Ясно е, че от лоши инвестиции не остават стотинки, ама нали имаш уж дете, бягай да му обърнеш внимание, че и то ще стане социопат.

[www.investor.bg]

Investor.bg - 38 мнения от вчера сутринта до сега

[forum.imoti.net]

Imoti.net -19 мнения от петък до сега

А на колко още места пишеш не е ясно.



Сахиб инвеститора социопат обсебен от форумите:





Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2012-01-15 15:56 от javcho.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход