Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Срив в цената на гаражите

Публикувано от greenbul 
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 13:03:51
Грешката започна от там,че направиха гаражите и паркоместата самостоятелни обекти.Преди се продаваха,но това не беше уредено законово.Сега се опитват да лекуват недостатъците на тази самостоятелност с ограничение на правото на собственост,което е абсолютно същата простотия.Ако един комшия купи повече от един гараж,пак някой ще остане без място за паркиране...т..е. и тоя проблем няма да се реши.
Ако се продължава в този дух,ограниченията в собствеността ще доведат до отлив на желаещи изобщо да притежават обекти в етажна собственост.В някакъв момент количественото натрупване ще направи компромисът твърде голям.Да,цените може и да паднат...но това е най-прекият път към формирането на гета.Прекалената регулация е същото зло като липсата на регулация.До едно и също води.Не случайно в доста държави апартаментите са евтини,а в щатите (където всички знаете какви са идеите за граждански свободи) почти не ги строят.За това и държавата трябва да се въздържа от грубото навлизане в лични пространства.Защото ефектът от това най-често е обратен на търсения.
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 13:13:05
avatar
Quote
greenbul
От известно време си мисля колко добра инвестиция е покупката на гаражи в Лозенец. Изглеждаше сигурно 8-10% приход + безмозъчно презастрояване, което означава само едно - нарастване на цената. Надеждите ми обаче бяха попарени:

Продаваш гараж? Първо предлагаш на комшията

Явно политиците в България се грижат покупката на имот да е сигурна загуба! Закони, закончета и наредбички само и само цял живот да плащаш за грешката, че си купил имот.

Напротив, това е опит да се нормализират нещата.
Закона повелява при ново строителство, задължителна бройка гаражи, гаражни клетки, паркоместа- с цел решаване проблема с паркирането.
Пишман- инвеститорите газеха разпоредбите и ги продаваха на външни лица и на безбожни цени.
Така, живущите в блока, оставаха без места за паркиране.
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 13:23:31
Quote
дами и господа
Quote
greenbul

Следващата стъпка е - офиси на фирми да няма в чисто жилищна сграда, само в такива със смесено предназначение и офисна сграда.
И разбира се така се следва неотлъчно линията дребния търговец да го духа и така до пълното му изтребване. Капитализъм - кво да правиш.

Бих казал,че това не е от капитализма,а е чисто нашенски административен башибузук! Такова дерибействане с имотите на населението не е имало и при турското управление по нашите земи.
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 13:47:43
Quote
камелия
Quote
greenbul
От известно време си мисля колко добра инвестиция е покупката на гаражи в Лозенец. Изглеждаше сигурно 8-10% приход + безмозъчно презастрояване, което означава само едно - нарастване на цената. Надеждите ми обаче бяха попарени:

Продаваш гараж? Първо предлагаш на комшията

Явно политиците в България се грижат покупката на имот да е сигурна загуба! Закони, закончета и наредбички само и само цял живот да плащаш за грешката, че си купил имот.

Напротив, това е опит да се нормализират нещата.
Закона повелява при ново строителство, задължителна бройка гаражи, гаражни клетки, паркоместа- с цел решаване проблема с паркирането.
Пишман- инвеститорите газеха разпоредбите и ги продаваха на външни лица и на безбожни цени.
Така, живущите в блока, оставаха без места за паркиране.

Удрят те по едната буза, а ти подлагаш и следващата..... това е робски манталитет.
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 13:53:17
avatar
Quote
Lubimec13
Удрят те по едната буза, а ти подлагаш и следващата..... това е робски манталитет.

Не мисля- ако искам да ми е добре, трябва да е добре и на тези, около мен.
В противен случай, ще си правим номера и ще си вгорчаваме дните.
Аз затова съм си избрала комшиите и всичко, което ни създава комфорта на обитаване, е решено с общо съгласие.
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 14:29:59
avatar
Поредната промяна която ще е напълно несмислена. Някой си прави пълнеж на свободното време. лесно ще се прескочи подобна глупост. Ама много подскоци се насъбраха.

--------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
Подбрани статии за собственици на имоти.За купувачи и продавачи си има други места.
[www.sobstvenik.com]
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 14:51:14
Продажбата на паркоместа трябва да се забарани и всеки строител да се задължи да има поне по 1,5 места за паркиане на апартамент.
Иначе дълго време ще се чудят и ще умиват хората защо не купуват!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 15:01:25
Ако РЗП-то на сградите не надвишава площа на парцела, ще има и зеленина и парко места. До тогава ще строим гета.
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 15:24:19
avatar
Quote
Lubimec13
Ако РЗП-то на сградите не надвишава площа на парцела, ще има и зеленина и парко места. До тогава ще строим гета.

Не бъркай нещата!
Едно е къща на един етаж, друго жилищна сграда на много етажи........
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 16:01:44
Отиваш на място, което задоволява твоите критерии и изчисляваш това съотношение. После пак ще си говорим.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход