Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Срив в цената на гаражите

Публикувано от greenbul 
Срив в цената на гаражите
10-12-2011 - 22:34:52
От известно време си мисля колко добра инвестиция е покупката на гаражи в Лозенец. Изглеждаше сигурно 8-10% приход + безмозъчно презастрояване, което означава само едно - нарастване на цената. Надеждите ми обаче бяха попарени:

Продаваш гараж? Първо предлагаш на комшията

Явно политиците в България се грижат покупката на имот да е сигурна загуба! Закони, закончета и наредбички само и само цял живот да плащаш за грешката, че си купил имот.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Срив в цената на гаражите
10-12-2011 - 22:38:10
Това с гаражите е невъзможно да се изпълни на практика. И е пълна идиотия.
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 00:03:17
Едва ли ще стане като промяна в закона,а и тогава е възможно да влезе в КС.Безсмислено ограничение върху разпореждането с частна собственост.ГЕРБ-ерите трябва да се научат да уважават основни граждански права и най-после да научат Конституцията...
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 08:35:41
Смисълът на подобни законодателни промени е да се разграничи етажната собственост от чатната собственост. На практика хората от един блок или кооперация са много съсобственици на един имот, които обаче владеят и могат да се разпореждат с точно обособени реални части и определен процент от идеалните части на имота. Знам, че горното твърдение е юридически неиздържано в момента, но законите бутат точно натам. Също не казвам и че е непременно лошо. Какво лошо има в това имотите да са евтини и да има ред в блоковете и кооперациите.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 09:15:49
Така е на много места по света. Смисълът е в това, (е гаражите обслужват сградата, а не човека. За 10 апартамента има 10 гаража или парко места, с което сградата отговаря на някакви изисквания, основното от които да не се паркира на улицата. Затова и се приема, че първо трябва да се предложи на комшиите. Правилно или неправилно - дълъг спор. Проблемът е, че нот.покана с изпращане вече е към 100 лв. и ако имаш 50 комшии в блока малко ще се облещиш.
Така или иначе това е поредната инициатива на това правителство за съсипване на строителния бранш.
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 10:18:49
Сега ..... тук е момента да попитам: Какво се крие зад текста в конституцията "Частната собственост е неприкосновенна" ?
Аз започвам да не намирам приложение. Влизат ти в дома - трябва да извадиш бонбони за да ги почерпиш. Плащаш данъци , а друг се разпорежда. Прекарват си тръбите през твоята собственност и вместо да ти плащат - ти искат пари.
Това ли са атрактивните апартаменти , които трябва да купя?
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 11:01:47
Ето нещо от днес по темата:
24 Часа: Забраняват гаражите да са магазини

Освен магазини - и всичко останало, различно от гараж.
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 12:02:25
Quote
Атанас Янев
Ето нещо от днес по темата:
24 Часа: Забраняват гаражите да са магазини

Освен магазини - и всичко останало, различно от гараж.

Главните архитекти,съвместно с архитектите на молове надиплиха едни пачки и ангажимента им е да няма търговия извън моловете.Това е,продадоха стопанската инициатива на гражданите и конституционното им право на труд.
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 12:35:17
Quote
Атанас Янев
Ето нещо от днес по темата:
24 Часа: Забраняват гаражите да са магазини

Освен магазини - и всичко останало, различно от гараж.

Аз го приветствам това. Лично аз смятах, че ще стане от самосебе си - има свъх предлагане на търговски площи и високо търсене на гаражи. Най-логично е преустроеният ти гараж като стои празен да му върнеш предназначението. Българияте обаче обичат да вярват в джуджета и елфи, както и че миналото някога ще се върне. Не няма да се върне и такъв закон само ще катализара процесите. Аналогична съдба ги чакат и апартаментите по първите етажи.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Срив в цената на гаражите
11-12-2011 - 12:56:59
Quote
greenbul
Quote
Атанас Янев
Ето нещо от днес по темата:
24 Часа: Забраняват гаражите да са магазини

Освен магазини - и всичко останало, различно от гараж.

Аз го приветствам това. Лично аз смятах, че ще стане от самосебе си - има свъх предлагане на търговски площи и високо търсене на гаражи. Най-логично е преустроеният ти гараж като стои празен да му върнеш предназначението. Българияте обаче обичат да вярват в джуджета и елфи, както и че миналото някога ще се върне. Не няма да се върне и такъв закон само ще катализара процесите. Аналогична съдба ги чакат и апартаментите по първите етажи.

Това с гаражите да не са магазини беше въпрос на време да стане. Това е едно от нещата инвеститорите на молове да си осигурят търсене - къде за наеми, къде за продажби.
Следващата стъпка е - офиси на фирми да няма в чисто жилищна сграда, само в такива със смесено предназначение и офисна сграда.
И разбира се така се следва неотлъчно линията дребния търговец да го духа и така до пълното му изтребване. Капитализъм - кво да правиш.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход