Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цени - доходи

Публикувано от greenbul 
Re: Цени - доходи
02-12-2011 - 09:05:25
Quote
Imotko
Quote
nradev
естествено че доходите определят цените. нали размера на дохода определя размера на кредита.

Колега, нали говорихме да си вдигнеш дохода, а не да ревеш по форумите.

И, Бота, стига с тия наркопласьори а, да не сме в Мексико или Колумбия. Има си хора с пари, с бизнес /зърнопроизводство например, че е модерно тая седмица/, с добри доходи като адвокати, лекари, мениджъри, банкери и прочие. Имат си хората пари.
Та 100-те наема или 3-5 годишната заплата като цена на имот може да се достигне само при гарсониерите в Люлин. За което и очевидно иде реч.

Е аз ги виждам всеки ден наркопласьорите. Вярно е, че повече от половината се смениха, влязоха на топло старите и ги заместиха 18-20г нахакани и още по арогантни типове. Тези които си имат добри доходи имат и апартаменти (и аз барабар петко с мъжете smiling smiley.
Гарсониера в Люлин - не е нормално жилище в което да живее едно 4 членно семейство.
Дори и да си "гащник" трябва да можеш да живееш нормално с доходите си, иначе просто се махаш - 1млн вече го направиха и ще продължават.
Re: Цени - доходи
02-12-2011 - 09:10:55
avatar
Quote
bashbroker
drakkar , докато ти и някои други тук сеете негативизъм, злорадство и омраза, животът си върви и си отминава край теб, не е ли време да погледнеш някак по - позитивно ? Или не можеш, щото така си устроен ? Докато ти си потриваш ръчичките в очакване да видиш стотици хиляди загубили от кризата и да дойде твоят момент да им кажеш "Аз казах ли ви?!", получавайки оргазъм, току виж си се гътнал от някоя новина например, че цените на имотите се покачват отново, и не си го дочакал апокалипсиса.

Дичо, аз по принцип съм оптимист. Не сея негативизъм, просто ти отричаш реалността такава каквато е. Имотите бяха и още са балонирани в бг, щом в Лас Вегас могат да паднат цените с 70% значи и тука може, даже е наложително, щото бг не е Лас Вегас. Пък на ипотекарите никой не им е виновен, освен те самите, да са чели под какво се подписват и да са си правили сметката.

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Цени - доходи
02-12-2011 - 09:22:26
дракстер , нищо не отричам, освен това дали не знам реалността в имотите по-добре от теб, как мислиш ? Въпросът е, че аз не се радвам когато разбера, че някой има затруднения с ипотеката, или вече си е загубил жилището. За разлика от теб. И още нещо, което ти май никога няма да разбереш - аз много искам цените да паднат с много, по простичката причина, че тогава ще изкарвам много повече пари. А ти сееш негативизъм, прочети си постовете.
Re: Цени - доходи
02-12-2011 - 09:39:59
Quote
Imotko
Quote
Seira
Абе на чужд гръб и 100 тояги са малко smiling smiley
Тези хора си имат пари и възможности, но никой не обича да губи. Единият сега се изнесе в чужбина, ама двата хапартамента в Лозенец какво да ги прави? Дал е 250к Евро за тях, сега му предлагат 170к макс. Заклчючил ги е и двата засега и пи една голяма студена вода в самолета. А там където се пресели с 250к Евро се купува много прилична къща с двор.

Още едно ярко доказателство за умствения капацитет на т.нар емигранти.
Кой го е бил по главата да купува два апартамента в Лозенец на пика? Освен това дали е загубил стотина хиляди евро зависи от това откъде ги е взел. Ако ги е изработил с труд, ясна е загубата. Но ако са на баба от парцела, или от друг имот, или спечелени от бизнес или дейност, които също са била балонирана? Значи откъде дошло, там отишло. Нищо не се губи в природата, в крайна сметка бедния по манталитет и начин на мислене си остава беден.
Пък и къщата, дето сега е 250к, преди е била 350к., така че нищо не е загубил, ако го мери пак по къщите.
Imotko какъв е тоя проблясък????!!!!!!!!!!!!!!!!Това е първото ти сериозно и разумно мнение в този форум.
Re: Цени - доходи
02-12-2011 - 09:52:38
Мерси, мерси, похвалиха ме и други. Не ми е първия, поне четвъртия разумен пост ми е.
Re: Цени - доходи
02-12-2011 - 10:03:24
Глупости на търкалета, Лас Вегас е сигурно най-пострадалия град от кризата, в момента официалната безработица е над 14%, а реалната сигурно 25%. Преди кризата беше нараснал много - до 2.5 милиона души, а сега като не идват туристи както преди, с какъв друг бизнес да се занимават хората? Последните 3 години е намалял със 100 000. В София да не би да е 20% безработицата и да намалява населението? Има такива градчета в БГ колкото искаш, ама не съм видял съфорумец да се интересува от селски къщета за 10 000 лв, смятат че трябва за толкова да си купят на жълтите павета.
Re: Цени - доходи
02-12-2011 - 10:20:28
avatar
Quote
drakkar
Дичо, аз по принцип съм оптимист. Не сея негативизъм, просто ти отричаш реалността такава каквато е. Имотите бяха и още са балонирани в бг, щом в Лас Вегас могат да паднат цените с 70% значи и тука може, даже е наложително, щото бг не е Лас Вегас. Пък на ипотекарите никой не им е виновен, освен те самите, да са чели под какво се подписват и да са си правили сметката.

Мисля си, че разсъждаваш механично- та, в Детройт цените са като в Чапърчене и пак никой не купува. Значи ли това, че трябва да паднат цените по същия начин и в Ню Йорк, и в София?
И след като отново няма купувачи в Лас Вегас, въпреки че е известен по целия свят, дали причината е че не са паднали достатъчно цените?
Ипотекарите, които не могат да обслужват кредитите си, са под 20% и предполагам, това е пика. По простата причина, че сега банките не раздават пари по ъглите, пък и хората се усетиха и вече си правят сметките.
Re: Цени - доходи
02-12-2011 - 10:46:45
Quote
Imotko
Мерси, мерси, похвалиха ме и други. Не ми е първия, поне четвъртия разумен пост ми е.
E не се възгордявай де.Нали това пиша вече толкова години.Не може друг да е виновен за нечин несполуки.
1.9
Re: Цени - доходи
04-12-2011 - 16:50:12
Quote
greenbul
Може ли някой да извади статитика за разпределението на жилищния фонд в София. Например: панелни гарсониери в крайни вкартали - 5%, двустайни панели в крайни квартали - 7%, тристайни панели в ... , луксозни еднофамилни къщи 3%. Целта след това е да направим същото сегментиране на населението по доходи. Примерно отрязваме доходите под 500 лева, като прослойка, която никога няма да участва в пазра на имоти и нагоре почваме да ги сегментираме, 20% са примерно с доходи до 750 лева, 30% до 1000 лева и т.н. Целта е да получим някаква що-годе вярна картинка. В момента масово се спекулира, като например жилища средна хубост се мерят по доходите, на хора, които не биха и стъпили в тях, камо ли да живеят.

Първата е възможна, но втората - не, което обезсмисля първата. Идеята ти (ако съм разбрал правилно) сама по себе си е добра, но е нереализуема. Иска ми се и други подобни статистики да видя (не в сферата на НИ), но няма как.

Но, независимо от това овцата Камелия пак се изцвъка заедно с останалите помияри.
Re: Цени - доходи
04-12-2011 - 18:06:25
avatar
Quote
1.9
Първата е възможна, но втората - не, което обезсмисля първата. Идеята ти (ако съм разбрал правилно) сама по себе си е добра, но е нереализуема. Иска ми се и други подобни статистики да видя (не в сферата на НИ), но няма как.

Но, независимо от това овцата Камелия пак се изцвъка заедно с останалите помияри.

Независимо от кое, льольо?
От това, че си съгласен с мнението ми и с това, на останалите които го споделят?smoking smiley



Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход