Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Жилищният кредит вредял на здравето

Публикувано от ivanalex2 
Жилищният кредит вредял на здравето
02-09-2011 - 14:21:07
[dom.dir.bg]
Ръстът на отчуждените жилища има пряка корелация с увеличаване на броя на хората между 20 и 49 години със сериозни здравословни проблеми, съобщава Time Moneyland. Изследването било направено от Американския център за икономически изследвания.
Отнемането на дома е твърде тежък стрес за хората и съответно увеличава риска от диабет с 8.1%, риска от хипертония със 7.2%, а при 12% води до психологически проблеми като тежки депресии, чувство за безпокойство и безсъние. С 39% нараства и рискът от самоубийство.
Впрочем това не означава, че редовното плащане на вноските по кредита гарантира добро здраве- напротив. Страхът за материалната осигуреност, притесненията какво ще се случи, ако загубим работата си, комбинацията от лични трудности и материални притеснения също са условия за влошено здраве.
Така че това е още една причина да обмислим сериозно решението си за кредит.
Re: Жилищният кредит вредял на здравето
02-09-2011 - 14:46:55
avatar
Тука преди време имаше идея, на всяка реклама за кредит да тече текст:
"Може да навреди на вашето финансово Здраве!"

явно и физичеки човек се скапва smiling smiley

най-малко парите за почивка и други глезотии драстично намаляват ...
ако нямаш пари на ръка за жилище, едва ли като теглиш кредит ще можеш да си позволяваш елемнтарни луксове, които в белите страни се водят задължителни за елемнтарен стандарт на живот...
Re: Жилищният кредит вредял на здравето
02-09-2011 - 14:55:21
Далаверата с кредитите беше преди 15 години - при високата инфлация и изкусевено създадените банкови фалити. Сега при валутен борд (ако, разбира се, се запази .....) по-добре човек да си пази здравето smiling smiley
Re: Жилищният кредит вредял на здравето
02-09-2011 - 17:18:24
avatar
Quote
ivanalex2
Далаверата с кредитите беше преди 15 години - при високата инфлация и изкусевено създадените банкови фалити. Сега при валутен борд (ако, разбира се, се запази .....) по-добре човек да си пази здравето smiling smiley

да тогава имаше далавера, но вземаха само наши хора или с много дебел подкуп за управитела - за да те пише наш човек smiling smiley
Re: Жилищният кредит вредял на здравето
02-09-2011 - 18:25:01
Тази тема е за хора с крехко здраве и празни джобове, така го разбирам аз.
Re: Жилищният кредит вредял на здравето
02-09-2011 - 20:43:45
Поредна тема за вечно мрънкащите и вечно недоволните, успех в мрънкането неудачници.
Re: Жилищният кредит вредял на здравето
02-09-2011 - 20:52:17
avatar
Quote
bashbroker
Поредна тема за вечно мрънкащите и вечно недоволните, успех в мрънкането неудачници.

Има хора по-заможни, както и такива граничещи с бедност,
има хора решителни, както и такива дребни шушумиги,
има хора аналитични, както и такива абсолютни кухи лейки
Всеки един трябва да се определи към кои групи спада.

Вчера ми цъфнаха купувачи да избират имот, които са с изтеглен стар 10.000 лв потребителски кредит, без абсолютно никакъв кеш в момента и решили да врътнат още един потребителски кредит за капаро и после друга последна ипотечна врътка за "новия имот".
Възхищавам се на смелостта им, ама не знам след няколко години на какво дередже ще са?
Бах мааму и смелост ! ! !



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-09-02 20:57 от TZARS.
Re: Жилищният кредит вредял на здравето
02-09-2011 - 21:01:43
В момента не много са тези със сигурна визия за бъдещето. Винаги съм смятал и съм прилагал максимата, че няма по - добра стратегия от това да не се оставяш да останеш без избор.
В не малко случай хората сами се оставят без избор в стремежа си да запазят една илюзия, и скапват част от живота си отказвайки да приемат реалността. А ако душевно не си уравновесен рано или късно се започва ходенето по болници.
Re: Жилищният кредит вредял на здравето
02-09-2011 - 21:12:48
avatar
Quote
TZARS

Възхищавам се на смелостта им, ама не знам след няколко години на какво дередже ще са?
Бах мааму и смелост ! ! !

Е, не бъркай " смелост" с " глупост", нищо че и тя по хората ходи.....:]
Re: Жилищният кредит вредял на здравето
03-09-2011 - 08:04:50
avatar
Quote
камелия
Quote
TZARS

Възхищавам се на смелостта им, ама не знам след няколко години на какво дередже ще са?
Бах мааму и смелост ! ! !

Е, не бъркай " смелост" с " глупост", нищо че и тя по хората ходи.....:]

Не съм се изразил добре, "възхищението" ми е иронично.

Със сигурност има и други подобни СМЕЛЧАЦИ, дано прочетат написаното във форума и да стъпят на земята.
А тези са младо семейство с малко бебе, колко жалко че никой от роднини и приятели не им удари по два шамара и да ги постави на място. Въпреки че е против моя интерес засега ги отклонявам от техният " НОВ ИМОТ", но те могат да потърсят услугите на друг и да си постигнат "ЦЕЛТА". Купуването на имот е изключително отговорна задача и родителите трябва да мислят и за децата си. Последствията са за всички.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-09-03 08:13 от TZARS.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход