Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Световната криза и имотите.

Публикувано от kuku987 
Re: Световната криза и имотите.
21-08-2011 - 05:05:23
Quote
kuku987
Ето ги и моите 2 цента:

Не зная дали някой си дава сметка за важността на събитията по борсите в последните няклко седмици. В крайна сметка се оказа че парите (взети на заем) които се изсипаха в банките и финансовите институции успяха да гарантират някаква временна стабилност и да предпазят временно световната финансова система от разпад. Това обаче се оказа крайно недостатъчно за излизането на ветовната икономика от дупката в която пропадна през 2007/8.

Бумът през последните десетилетия се дължеше на растежа на кредита. След краха през 2007/8 нещата се позакрепиха малко с още кредит. Сега вече наличен кредит няма. По същността си текущата криза предизвикана основно от безотговорното кредитиране и от аутсорсването е може би по-лоша от депресията през 1930. Икономиката така и не излезе от дупката в което пропадна през 2007. със счетоводни и статистически трикове забаламосаха населението че нещата се оправят. Сега пак поемаме надолу. Възможностите да се печатат пари при нулева лихва са силно ограничени. Това по същността си е изконсумирване на наличния капитал за да поддържаме още малко партито. Инвеститорите са силно изнервени и предочитат кеша. Американските компании и банки трупат кеш, никой не инвестира в Бг имоти че там кризата свършила и цените от утре пак нагоре...

В следващите няколко години може да има значителна дефлация (американците купуват дългосрочни държавни облигации на 2 процента годишна лихва, защо не купуват имоти в Бг като ще има инфлация?), инфлацията наблюдавана напоследъка (в секторите и стоките несвързани с кредитния пазар) се дължеше на допълнителните заеми с който се 'стимулираше' икономика базирана на консумация и кредит. Сега това е оувър. За тези които не са разбрали: край на кредита, финито ла комедиа. Орязването на държавните бюджети показа ясно какво предстои. Инфлация? И откъде ще дойде тя? Някой наскоро да е получавал увеличение на заплатата? Някъде да раздават пари с торби по улиците (да не съм пропуснал нещо ивента)?

Какви са последиците за Бг?
1. поемането на допълнителна гаранция от държавата свързана с европейските дългове и пакта са стабилност на еврото. (ще плащаме дълговете на пиигс)
2. Кредит всякакъв забрави. с всички последици за бизнеса и домакинствата.
3. намалена консумация в европа, оттам и намален износ (бумът на цените на храните и комодитата ссъвсем скоро ше затихне).
4. висока безработица, намаление на надниците и смачкване на работника от работа (ако не ти хареса напускай) - за хората с ниска квалификация.
5. недостък на специалисти с реални умения и знания и оттам понижение на конкурентността на бг фирмите на световния пазар.

Без кредит и реални доходи няма и пазар на имотите. Няма и повишаване на цените. Просто и ясно. Инфлацията и тя ще дойде след време ( след като свърши дефлацията) и тя ще доубие пазара защото ще вдигне лихвените проценти по заемите. през следващите 15-20 години забравете за пазар на имотите. и за растеж на цените.
149 евро на квадрат топ локейшън (ще патентовам това като трейд марк) - продължавам твърдо да стоя зад прогнозата си. Ако европа се разпадне и еврото изчезне ще прекалкулирам в долари.

Гледам тук пак нови и стари тарикати плъзнали на припек да си пеят старата песен на нов глас - цените ъп и ъп. Защо не купувате бе хора? Нали имате пари и цените ще растат, какво киснат тези стотици хиляди имоти по сайтовете? Изтървате шанса на живота си!

Вярно е че кризата в Бг не е свършвала. Това обаче е кризата на прехода от социализъм към капитализъм. Другата криза, световната икономическа криза още не сме я усетили в Бг. Като я усетим - ................. 149 евро на квадрат топ локейшън...

П.С. При текущите нива и перспективите пред здравеопазването и образованието в Бг и като се има в предвид демографската картинка и липсата на специалисти 149 евро може и да се окаже направо оптимистична прогноза (пушинг ит). Не забравяйте че по принцип съм умерен оптимист.
Хайде и умната.
Браво Куку,отново добре си описал обстановката,както преди години.Доста обиколих по света последните 3-4 години и все още сам на мнени,че вървим към депресия,за което намекваш.Успех!
Re: Световната криза и имотите.
21-08-2011 - 15:53:53
Quote
dеlluxx
Quote
Imotko
Quote
dеlluxx
Момчета и момичета,

В момента съм в БГ за няколко дни. Имах "удоволствието" да посетя кв. Надежда в столицата на 18-ти вечерта. Панелен блок с 5 входа, всички без осветление и асансьор. Улиците разкопани, въобще само сравнение в момента само с Кабул може да се прави.
Хората пак са започнали да се радват на 5-те лева, казвам го защото само преди 2-3 години не ги брояха за пари и даже сервитьорите им се мръщеха като за бакшиш, а сега пак им се радват. :ami:
Иначе с децата съм в Банско и по цял ден скитаме из планината, яздиме коне на кратки преходи, наслаждаваме се на слънцето и след 2 дни ще сме в Гърция. Остров Амулиани е тазгодишната дестинация.

Докато съм в Банско предлагам 2 съседни апартамента по 45м2 на цена 149евро/м2. Който има мерак да пише.

Честно казано не е чак толкова зле в БГ, а само в свинарника София. Аз намерих 4дка земя които са интересна инвестиция ако се споразумеем за цената с продавача. Засега той даде да се разбере, че 6 лв/м2 са му малко, ако се съгласи на 7-8 сделката ще стане и ранчото ми ще стане.

Хайде до скоро, излизам на кръчма с приятели ще пиша повече след ваканцията.

И като се събудиш, краката ти отвити.

Специално за идиотко

Амуляни и смърдяща кранта в Банско. Трябваше да съм впечатлен ли?
Re: Световната криза и имотите.
21-08-2011 - 16:00:16
Quote
javor
Quote
Imotko
Quote
dеlluxx
Момчета и момичета,

В момента съм в БГ за няколко дни. Имах "удоволствието" да посетя кв. Надежда в столицата на 18-ти вечерта. Панелен блок с 5 входа, всички без осветление и асансьор. Улиците разкопани, въобще само сравнение в момента само с Кабул може да се прави.
Хората пак са започнали да се радват на 5-те лева, казвам го защото само преди 2-3 години не ги брояха за пари и даже сервитьорите им се мръщеха като за бакшиш, а сега пак им се радват. :ami:
Иначе с децата съм в Банско и по цял ден скитаме из планината, яздиме коне на кратки преходи, наслаждаваме се на слънцето и след 2 дни ще сме в Гърция. Остров Амулиани е тазгодишната дестинация.

Докато съм в Банско предлагам 2 съседни апартамента по 45м2 на цена 149евро/м2. Който има мерак да пише.

Честно казано не е чак толкова зле в БГ, а само в свинарника София. Аз намерих 4дка земя които са интересна инвестиция ако се споразумеем за цената с продавача. Засега той даде да се разбере, че 6 лв/м2 са му малко, ако се съгласи на 7-8 сделката ще стане и ранчото ми ще стане.

Хайде до скоро, излизам на кръчма с приятели ще пиша повече след ваканцията.

И като се събудиш, краката ти отвити.
Измишлотко,коикрака са отвити???Да не се окаже ,че са твоите!!![/quote

Пиши поне на трезво, по-добре ти се получава. А аз се дразня, когато някой се хвали във форума. Когато се хвали с баровски парцали и когато се хвали с цървулски работи, Банско и разни гръцки дупки, в които са ходили поне 95% от шушляците от обслужващия персонал, които познавам.
Re: Световната криза и имотите.
21-08-2011 - 17:21:59
Quote
Imotko
Пиши поне на трезво, по-добре ти се получава. А аз се дразня, когато някой се хвали във форума. Когато се хвали с баровски парцали и когато се хвали с цървулски работи, Банско и разни гръцки дупки, в които са ходили поне 95% от шушляците от обслужващия персонал, които познавам.

Понеже усещам, че нещо се опитваш да ме немесваш, ще ти кажа бързо да спираш с демагогстването.
Точно ти 1ви от целия форум се похвали на тема дрехи с онези фантазирания, че си редовен клиент на Zegna и BALLY.
Само ти и Иванов се хвалите, че имате прислуга.
Така че вземи малко се съобразявай със забележките, защото е много вероятно точно ти да си шушляк.
Re: Световната криза и имотите.
21-08-2011 - 20:08:23
Quote
kuku987
Аз пък видях нещо съвсем различно като си идвах това лято -
пълно безпаричие, бедност, безработица и мизерия. кръчмите с добра храна са пак смешно евтини (за мен), т.е хората нямат пари. моловете - празни.

Балони се надуват не само при имотите. Нормалната надценка на ресторант от кухня е 300%, а те гониха 1000%. Сега са на ред големите хранителни вериги начело с Била. Много са си повярвали и пердашат на над 50% надценка. Пазара не може да търпи дълго време паразити.
Re: Световната криза и имотите.
22-08-2011 - 13:57:02
Quote
Imotko
Quote
javor
Quote
Imotko
Quote
dеlluxx
Момчета и момичета,

В момента съм в БГ за няколко дни. Имах "удоволствието" да посетя кв. Надежда в столицата на 18-ти вечерта. Панелен блок с 5 входа, всички без осветление и асансьор. Улиците разкопани, въобще само сравнение в момента само с Кабул може да се прави.
Хората пак са започнали да се радват на 5-те лева, казвам го защото само преди 2-3 години не ги брояха за пари и даже сервитьорите им се мръщеха като за бакшиш, а сега пак им се радват. :ami:
Иначе с децата съм в Банско и по цял ден скитаме из планината, яздиме коне на кратки преходи, наслаждаваме се на слънцето и след 2 дни ще сме в Гърция. Остров Амулиани е тазгодишната дестинация.

Докато съм в Банско предлагам 2 съседни апартамента по 45м2 на цена 149евро/м2. Който има мерак да пише.

Честно казано не е чак толкова зле в БГ, а само в свинарника София. Аз намерих 4дка земя които са интересна инвестиция ако се споразумеем за цената с продавача. Засега той даде да се разбере, че 6 лв/м2 са му малко, ако се съгласи на 7-8 сделката ще стане и ранчото ми ще стане.

Хайде до скоро, излизам на кръчма с приятели ще пиша повече след ваканцията.

И като се събудиш, краката ти отвити.
Измишлотко,коикрака са отвити???Да не се окаже ,че са твоите!!![/quote

Пиши поне на трезво, по-добре ти се получава. А аз се дразня, когато някой се хвали във форума. Когато се хвали с баровски парцали и когато се хвали с цървулски работи, Банско и разни гръцки дупки, в които са ходили поне 95% от шушляците от обслужващия персонал, които познавам.
Голтак невъзпитан ще спреш ли да се заяждаш с хората.Човека изказва мнение а ти си показваш простотията.Него за разлика хората го четат а теб всички те ругаят.Вземи оди на майка си у аспуха че ми писна да си на всяко гърнр мерудия.Разбирам че простотията ти търси изява ама вече ми писва и ще ти тегля някоя яка...
Re: Световната криза и имотите.
22-08-2011 - 14:31:54
То и ти изказа мнение, което обаче говори само, та аз ще се въздържа от коментар.
Re: Световната криза и имотите.
22-08-2011 - 21:09:00
Quote
Imotko
То и ти изказа мнение, което обаче говори само, та аз ще се въздържа от коментар.
Toва е най умното което си направил през живота си.За което благодаря
Re: Световната криза и имотите.
24-08-2011 - 04:36:58
Ей, много глупости се изговориха тук. Ама бива, както някаква терапия за освобождаване на стреса.

„Бъди възторжен идеалист, честен до самопожертване, смел до безумство,
влюбен в България до фанатизъм!”
Полковник Борис Дрангов
Re: Световната криза и имотите.
24-08-2011 - 08:42:25
Quote
javor
Браво Куку,отново добре си описал обстановката,както преди години.Доста обиколих по света последните 3-4 години и все още сам на мнени,че вървим към депресия,за което намекваш.Успех!

Явно не си стигнал до България. Тука чекаме ръст. Як.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход