Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Световната криза и имотите.

Публикувано от kuku987 
Re: Световната криза и имотите.
20-08-2011 - 22:22:12
любимец 13 писал:

Кризи има там където е имало потребление и икономика. Тук в БГ не е имало нито едното нито другото, а само кредити. Но кредити вече 3 години няма, така че каквото се случи вече е в миналото и може да става само по-добре.

ПП . Втори жокер. Кризата ще накара безработни емигранти като теб да се завърнат и ще им трябва жилище. Аз не държа да го продавам може някой лев и от наеми да прибера.
----------------------------------------------------
ти в коя българия живееш?
В бг можело да става само по-добре?
Аз пък видях нещо съвсем различно като си идвах това лято -
пълно безпаричие, бедност, безработица и мизерия. кръчмите с добра храна са пак смешно евтини (за мен), т.е хората нямат пари. моловете - празни.

-безработни емигранти?
-хора без жилища в Бг? или без поне 2 жилища на семейство? Ами че аз такива не познавам.
-да се връщат в Бг при това здравеопазване и мизерия?
пак си пропуснал да си изпиеш лекарството тази вечер.
и ти само с един 'инвестиционен' хампартамент закъде си тръгнал?
Re: Световната криза и имотите.
20-08-2011 - 22:28:41
Quote
kuku987
и ти само с един 'инвестиционен' хампартамент закъде си тръгнал?

На теб колко ти трябват? Ще е трудно при това свито предлагане, но ще се постарая и ще ти намеря колкото трябва.
Re: Световната криза и имотите.
20-08-2011 - 22:41:04
любимец 14,

човекът ще си прави ранчо, няма да ти купува хампартамента.
Освен това виж цената която е готов да плати и тогава коментирай.

За ранчото мога донякъде да разбера - тъстът и тъщата имат разкошна къща в малко провициално градче, спокойствие, идилия, за ракийката и салатката няма да ти приказвам... обаче като отидеш в болницата.... веднага ти минава носталгията.

Бг е чудесна ако:
- си късметлия да не те отнесе пиян шофйор
- си здрав
- не ти дреме за образованието на децата ти.
- си риск тейкър (храни, транспорт, ...)

Ако Бг беше уредена държава с поне нормално здравеопазване хората нямаше да се изнасят масово от нея. Особено младите на който им дреме за децата им. Ти виждал ли си статистиката колко от младите хора отиват да учат в чужбина и не се връщат?

В неоправена държава скъпи имоти няма. Риъл естейта е локал, не глобал.
И късмет в търсенето на платежоспособен наемател (че като че ли хапратамента е празен?)
Re: Световната криза и имотите.
20-08-2011 - 22:57:39
Quote
kuku987
любимец 14,

човекът ще си прави ранчо, няма да ти купува хампартамента.
Освен това виж цената която е готов да плати и тогава коментирай.

За ранчото мога донякъде да разбера - тъстът и тъщата имат разкошна къща в малко провициално градче, спокойствие, идилия, за ракийката и салатката няма да ти приказвам... обаче като отидеш в болницата.... веднага ти минава носталгията.

Бг е чудесна ако:
- си късметлия да не те отнесе пиян шофйор
- си здрав
- не ти дреме за образованието на децата ти.
- си риск тейкър (храни, транспорт, ...)

Ако Бг беше уредена държава с поне нормално здравеопазване хората нямаше да се изнасят масово от нея. Особено младите на който им дреме за децата им. Ти виждал ли си статистиката колко от младите хора отиват да учат в чужбина и не се връщат?

В неоправена държава скъпи имоти няма. Риъл естейта е локал, не глобал.
И късмет в търсенето на платежоспособен наемател (че като че ли хапратамента е празен?)

Тук сега правиш голяма грешка. Какво му е на здравеопазването? Караме на народна медицина... греена ракия и домашна салата. Баба ти как се е лекувала? Да не е имало болници?
Децата знаят азбуката, а и смятат. Въпреки, че е демоде, защото има касови апарати. Да те отнесе пиян шофьор не може, защото както си забелязал хора по кръчмите няма, а и пари за коли няма.
Re: Световната криза и имотите.
20-08-2011 - 23:21:13
любимец 14,

я, че аз съм бил по-имотен от теб в Бг.
- повече жилища (предполагам че имаш 2 - едно за живеене, 1 за инвестиция).
- и не знам колко ниви, лозя и прочее в провинцията по линия на жена ми
родителите и не дават дума да се даде за продажба. рентата била добра тази година. (за разлика от пенсиите).

На мен в момента провинцията ми харесва повече, София че дори и Варна са станали лудници, хората са съвсем различни от преди 15, да не сравнявам с отпреди 25, 30 години, сякаш съвсем друг народ живее в Бг в момента.

А като се оправи Бг обади ми се, най-вече ме интересуват: здравеопазване, образование и престъпност.

П.С. доматите които ядох това лято (тъщата ги бере направо от градината) и ракийката нямат равни.
Животът, в едно малко провинциално градче в Бг според мен може да бъде страхотен. ако имаш пари и здравеопазването, образованието и престъпността се оправят (мисия невъзможна според мен освен ако не заселим германци)
и народа се позамогне малко че нищо не озлобява повече хората от мизерията и бедността. Битието определя съзнанието както е казл другарят Маркс (и е бил прав). А да и инфраструктурата е доста позападнала.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-20 23:26 от kuku987.
Re: Световната криза и имотите.
20-08-2011 - 23:24:45
хората пият в къщи.
колите са страхотни таралясници (99 процента)
колите не знам на какво са (сигурно биодизел) при тези цени на бензина..
Re: Световната криза и имотите.
20-08-2011 - 23:33:54
иначе гледам започнали ремонти в южния парк, за сметка на това пък Гоце Делчев разкопан (и затворен точно до южния парк), при карането из София ми паднаха няколко пломби.

И помиярите по улиците... Няма ли кой да я разкара тази Бриджит Бардо че да решим проблема накрая?

а разкопките за метрото...



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-20 23:35 от kuku987.
Re: Световната криза и имотите.
20-08-2011 - 23:48:48
avatar
Quote
Imotko
Quote
dеlluxx
Момчета и момичета,

В момента съм в БГ за няколко дни. Имах "удоволствието" да посетя кв. Надежда в столицата на 18-ти вечерта. Панелен блок с 5 входа, всички без осветление и асансьор. Улиците разкопани, въобще само сравнение в момента само с Кабул може да се прави.
Хората пак са започнали да се радват на 5-те лева, казвам го защото само преди 2-3 години не ги брояха за пари и даже сервитьорите им се мръщеха като за бакшиш, а сега пак им се радват. :ami:
Иначе с децата съм в Банско и по цял ден скитаме из планината, яздиме коне на кратки преходи, наслаждаваме се на слънцето и след 2 дни ще сме в Гърция. Остров Амулиани е тазгодишната дестинация.

Докато съм в Банско предлагам 2 съседни апартамента по 45м2 на цена 149евро/м2. Който има мерак да пише.

Честно казано не е чак толкова зле в БГ, а само в свинарника София. Аз намерих 4дка земя които са интересна инвестиция ако се споразумеем за цената с продавача. Засега той даде да се разбере, че 6 лв/м2 са му малко, ако се съгласи на 7-8 сделката ще стане и ранчото ми ще стане.

Хайде до скоро, излизам на кръчма с приятели ще пиша повече след ваканцията.

И като се събудиш, краката ти отвити.

Специално за идиотко
Re: Световната криза и имотите.
20-08-2011 - 23:59:42
- Защо мислиш, че няма да има инфлация, не знам.
аз гледам с канадския аршин, в УС инфлация има, прав си (заради слабия долар). в Европа не толкова.
Според мен шорт търм (няколко години) в УС ще има ограничено печатане на пари, затова започват с кампаниите за увеличаване на данъците и намаляване на разходите.

Може и да не съм прав , но в момента пазара с покупките на УС бондове на 2 процента годишна лихва показва ясно че се очаква в най-скоро време УС долара да се стабилизира донякъде.

- защото търсенето на петрол, енегрия и храни е трудно да падне много
това може само да ме радва че канадския долара е базиран на комодити.
за съжаление при рецесия в УС цените на комодитата падат, в момента цените на храните са спекулативни (тук в Канада половината от това дето се купува в магазина се изхвърля), земята може лесно да изхрани двойно повече хора (е сори, генно модифицирани храни,...)

петролът е друг въпрос (пийк ойл), наскоро Ексон Мобайл (бившата стандард ойл на рокфелер) инвестира 30 милиарда долара в газови находища...
така че нещо се пече по отношение на петрола.
в момента при лоши икономически новини петролът обаче пада...
дългосрочно си прав - горивата и енергията са бъдещето затова и аз държа ЕТФ по тях.

според мен в момента лесен и нормален изход от кризата няма. аз очаквам още спад на борсата, времето за купуване ще е може би октомври, ноември
купуване и лонг холд на комодита и някой големи компании.

на Бернанке му свършват фотонните торпеда и следващият стимулус ще е на ... фартс (пръдни).
Много правилно си забелязал че паричната маса не расте а цените (определени в ус долари) растат.
за стагфлацията писах в този форум преди 2 години. инфлацията засяга основно храни и горива (до определен момент и степен).

Големите УС компании трупат кеш.
за 149 евро ще видим.
Re: Световната криза и имотите.
21-08-2011 - 04:55:27
Quote
Imotko
Quote
dеlluxx
Момчета и момичета,

В момента съм в БГ за няколко дни. Имах "удоволствието" да посетя кв. Надежда в столицата на 18-ти вечерта. Панелен блок с 5 входа, всички без осветление и асансьор. Улиците разкопани, въобще само сравнение в момента само с Кабул може да се прави.
Хората пак са започнали да се радват на 5-те лева, казвам го защото само преди 2-3 години не ги брояха за пари и даже сервитьорите им се мръщеха като за бакшиш, а сега пак им се радват. :ami:
Иначе с децата съм в Банско и по цял ден скитаме из планината, яздиме коне на кратки преходи, наслаждаваме се на слънцето и след 2 дни ще сме в Гърция. Остров Амулиани е тазгодишната дестинация.

Докато съм в Банско предлагам 2 съседни апартамента по 45м2 на цена 149евро/м2. Който има мерак да пише.

Честно казано не е чак толкова зле в БГ, а само в свинарника София. Аз намерих 4дка земя които са интересна инвестиция ако се споразумеем за цената с продавача. Засега той даде да се разбере, че 6 лв/м2 са му малко, ако се съгласи на 7-8 сделката ще стане и ранчото ми ще стане.

Хайде до скоро, излизам на кръчма с приятели ще пиша повече след ваканцията.

И като се събудиш, краката ти отвити.
Измишлотко,коикрака са отвити???Да не се окаже ,че са твоите!!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход