Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Честито! Графиката на имоти.нет май работи и...

Публикувано от dеlluxx 
Re: Честито! Графиката на имоти.нет май работи и...
03-08-2011 - 08:26:48
Quote
TZARS
Аз съм привърженик на ЪП-а или "хоризонтална графика" за да спрат загубите на хилядите млади семейства закупили през периода 2006 - 2008г.

И как ще спрат загубите на едно младо семейство, купило с 20-годишна ипотека и не смятащо да продава?
Ще падне вноската ли?
Или вечер ще се радват, че апаратамента им струва повече, отколкото преди три месеца?
Re: Честито! Графиката на имоти.нет май работи и...
03-08-2011 - 09:00:59
Ами...една четвърт от срока на тая 20-годишна ипотека вече мина....Само докато тук чакахте "големия спад".
Re: Честито! Графиката на имоти.нет май работи и...
03-08-2011 - 09:14:26
Quote
Dimitar.
Quote
TZARS
Аз съм привърженик на ЪП-а или "хоризонтална графика" за да спрат загубите на хилядите млади семейства закупили през периода 2006 - 2008г.

И как ще спрат загубите на едно младо семейство, купило с 20-годишна ипотека и не смятащо да продава?
Ще падне вноската ли?
Или вечер ще се радват, че апаратамента им струва повече, отколкото преди три месеца?


Те загубите им няма да спрат.Нито вноската им ще падне.Ако имат пари да си я плащат и ще си живеят в апартамента даже.Загубат ще я разберат когато друго младо семейство се нанесе до тях и вноската им е наполовина.Лошото на сегашната ситуация е че все едно си взел телефон на изплащане за 3 години.
Re: Честито! Графиката на имоти.нет май работи и...
03-08-2011 - 09:17:39
avatar
Quote
Dimitar.
Quote
TZARS
Аз съм привърженик на ЪП-а или "хоризонтална графика" за да спрат загубите на хилядите млади семейства закупили през периода 2006 - 2008г.

И как ще спрат загубите на едно младо семейство, купило с 20-годишна ипотека и не смятащо да продава?
Ще падне вноската ли? Или вечер ще се радват, че апаратамента им струва повече, отколкото преди три месеца?

Условието "не смятащо да продава" е променлива величина.
Днес не смята, но след година знае ли се?
Когато тръгне на вариант продажба, пазарната цена е от значение.
Неприятния момент е тогава, когато пазарната цена падне под "кредита".

Имах сделка с кредит 45.000 и продажна цена 45.000, капарото беше 1 евро.
Бая нерви и пот се хвърлиха, докато всичко приключи успешно.
На всичкото отгоре имаше закъснели 7 вноски, 3% такса предсрочно погасяване, неплатени вода 800 лв и такси към входа.
За капак на всичко купувачите бяха също с кредит и банките бяха различни.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-08-03 09:42 от TZARS.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход