Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Бисери и вицове за пазара и цените на имотите.

Публикувано от darkside 
Re: Бисери и вицове за пазара и цените на имотите.
04-10-2011 - 22:23:03
Може да си бил нападан, но от мен ?! Съвети мога да давам, но само ако някой ми поиска, а тук да давам съвети ?! На кого ? Та нали това е клуб "антиброкер", как смяташ случайно ли повтарям "комплексар" с ясното съзнание , че даже и на уж не антиброкер като теб ще стана несимпатичен ? валси например преди малко отбеляза, че нивото на форума било спаднало, трябва ли да напомням, че този човек нито жив брокер, нито нотариус, нито нотариален акт е виждал през живота си, ама тук е изписал десетки страници с плюене по брокерите , дали очакваш от мен да му е радвам ?! И когато казвам на даркчо, че е селянини, то е /забележи/ след като той написа , че ние тук сме "тъпите шопи", после накачахте срещу мен как се надувам, че съм софиянец. Не, не се надувам, но не допускам някой ниско интелигентен и дивен селянин да да ме нарича както си ще. Не се оправдавам Янев, до един момент ми беше симпатичен, та затова.
Re: Бисери и вицове за пазара и цените на имотите.
04-10-2011 - 22:39:54
bashbroker, не виждам защо драскаш така категорично чертата на този раздел.
Не е антиброкер - напротив - дори Камелия дава адекватни съвети (за справка - последния и пост в съседен раздел, уважения за което).

Според мен в текущата ситуация брокер ще спечели, ако започне да консултира агресивно - как някой да играе на търг (два етажа от къща в центъра на Варна за 500 евро на квадрат как ви се струва?), как да договори цена, кой инвеститор я е окъсал и му е спешно да продаде един два апартамента и подобни вътрешни неща... Време е професията да израсне до нещо повече, ако иска да остане печеливша и уважавана smiling smiley

Имам приятели брокери. За жалост последните месеци до един са отчаяни и не могат да разберат кое не е на ред в бранша... Търсят вината там, където я няма - хората нямали пари...

bashbroker, искрено желая още 21 години вашето АНИ да е активно на пазара *beer*

редакция
докато пиша това се е появила тази тема [forum.imoti.net]
Точно на време smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-04 22:41 от Атанас Янев.
Re: Бисери и вицове за пазара и цените на имотите.
04-10-2011 - 23:01:48
Докато пишеш и как пък разбираш и какви теми се появяват?
А иначе за консултациите, без да съм брокер, мога да кажа следното - без пари само общи приказки, съвети, но нищо конкретно. Защото опитът, съчетан с интелект, е много ценен, а заедно с подходящата информация, си е направо безценен. Да го раздавам на гладните срильовци - как пък не. Те даже няма да знаят какво да направят с един добър съвет.
По твоя въпрос един простичък и почти любителски съвет - тези етажите във Варна могат да струват и 5000 евро, може и 50. Виж там какво се случва с останалите етажи, колко е двора, може ли да се строи ново, от времето на коя война е къщата итн, итн.
Re: Бисери и вицове за пазара и цените на имотите.
05-10-2011 - 08:45:07
Янев, Янев, на теб ли също да обяснявам, че хората не идват при на за да ги консултираме, а с ВЕЧЕ ВЗЕТО РЕШЕНИЕ /това го пиша за хиляден път/, те се обаждат по определена оферта като купувачи и за да им продаваме имота, ако са продавачи. Единствената консултация, която ние им даваме, е за актуалната цена в момента, не дали да купуват/продават. Ще откриеш ли сам разликата между представител, консултант и посредник? Ние сме посредници, запомни го, не ме разочаровай. Та твоите познати отчаяни брокери им кажи от мое име да си сменят работата, защото работа има , стига да умееш да я вършиш.
Re: Бисери и вицове за пазара и цените на имотите.
09-10-2011 - 12:08:31
Продава се:
Хотелски комплекс "Белите манастири"
Тих и спокоен район, далеч от градския шум.
Възможности за спа, еко и поклонически туризъм.
Ектри: черните калугерки

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-09 12:09 от greenbul.
Re: Бисери и вицове за пазара и цените на имотите.
11-10-2011 - 19:14:06
Все по близо сме до промяната.......



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-10-11 20:39 от darkside.
Re: Бисери и вицове за пазара и цените на имотите.
13-10-2011 - 18:31:15
.някакъв тип бил екстрасенс, обаче му дошли нови клиенти и искали доказателство. Пича ги завел при прозореца и им казва:
- Виждате ли човека отсреща в блока на 6-тия етаж, който пуши цигара по долни гащи?
- Да, виждаме го.
- Сега ще го накарам да си изхвърли телевизора.
Съсредоточил се нашия, гледа го втренчено. Човека от балкона си хвърллил фаса, влезнал вътре и излезнал с една микровълнова фурна, която метнал през балкона от 6-тия етаж. Екстрасенса се втренчил още повече. Човека влиза и изнася аудиосистема с две тонколони и я запраща през балкона. Нашия вече съвсем концентрирано го гледа, чак отворил прозореца за по-пряк контакт. Човека влиза и изнася с много зор огромен хладилник, който последвал другите електроуреди на плочките пред блока. Екстрасенса вече зомбиран, целия почервенял от злоба продължава да го гледа, на което човека разперил ръце и се провикнал:
- Нямам телевизор бе! Нямам!!!
Re: Бисери и вицове за пазара и цените на имотите.
13-10-2011 - 20:38:41
Нека да позная: Човекът е бил квартирант с 200 лева наем. За такъв наем телевизор не му се полага.
Другите вещи, дето ги е изхвърлил, са били на хазайна.
Re: Бисери и вицове за пазара и цените на имотите.
13-10-2011 - 23:15:51
Quote
bashbroker
Янев, Янев, на теб ли също да обяснявам, че хората не идват при на за да ги консултираме, а с ВЕЧЕ ВЗЕТО РЕШЕНИЕ /това го пиша за хиляден път/, те се обаждат по определена оферта като купувачи и за да им продаваме имота, ако са продавачи. Единствената консултация, която ние им даваме, е за актуалната цена в момента, не дали да купуват/продават. Ще откриеш ли сам разликата между представител, консултант и посредник? Ние сме посредници, запомни го, не ме разочаровай. Та твоите познати отчаяни брокери им кажи от мое име да си сменят работата, защото работа има , стига да умееш да я вършиш.

Ето сами брокерите си признават че нямат никаква роля в т.нар. пазар на имоти.
Е от къф чеп тогава се пишат "разбирачи"?
Всеки един купувач е взел вече решение и "брокера" в повечето случаи само пречи, разбирай посредничи ...
Re: Бисери и вицове за пазара и цените на имотите.
14-10-2011 - 12:38:01
bota156 , ако някой ти каже, че си умен, не му вярвай.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход