Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цена на парцел в центъра?

Публикувано от др. Иванов 
Re: Цена на парцел в центъра?
01-08-2011 - 22:29:42
Как не ви мързи, бе? Той е кажи речи мой и още не съм ходил да го видя. Не може да има къща, чудо да стане! Моят човек ми е дал нот акт с неговата полумасивна постройка и дворно място. Неговата пострайка била срутена, защото я е изоставил и кой каквото могъл е изнесъл, но друга не е редно да има, вероятно е паднала и оградата и си видял два парцела. Като сте мераклии мога да ви шитна моя дял за 50 хил.лв., а другите щи ги изработим, ще водя делата без пари, ако все хак не ви е срам да не ми платите. Парцела може да се вземе на търг за нищо пари, целият вероятно ще излезе 100-120 хил. евро, а при Кинт 3 носи 300 м2 застрояване в центъра, под 400Е/ м2. Луда делавера. Човека има още един парцел, дето носи 5000 лв. наеми, но там сме ортаци с една банка, в смисъл основният ортак е банка, за др. Иванов каквото артиса. Този парцел го шиткаме за 500 хил. лв. с готови наематели. Преди 2-3 година е носил по 8000 лв. наеми, но се е прецакал, защото затвориха улицата заради метрото, сега я отвориха, но откак я отвориха банката си писка парите. И там е делавера.
Re: Цена на парцел в центъра?
01-08-2011 - 22:33:58
Много далавери, много нещо. Не разбирам само защо си търсиш ортаци във форума, тука човек тухла четворка не може да продаде, ти за парцели им говориш.
Re: Цена на парцел в центъра?
02-08-2011 - 14:43:43
Quote
др. Иванов
Как не ви мързи, бе? Той е кажи речи мой и още не съм ходил да го видя. Не може да има къща, чудо да стане! Моят човек ми е дал нот акт с неговата полумасивна постройка и дворно място. Неговата пострайка била срутена, защото я е изоставил и кой каквото могъл е изнесъл, но друга не е редно да има, вероятно е паднала и оградата и си видял два парцела. Като сте мераклии мога да ви шитна моя дял за 50 хил.лв., а другите щи ги изработим, ще водя делата без пари, ако все хак не ви е срам да не ми платите. Парцела може да се вземе на търг за нищо пари, целият вероятно ще излезе 100-120 хил. евро, а при Кинт 3 носи 300 м2 застрояване в центъра, под 400Е/ м2. Луда делавера. Човека има още един парцел, дето носи 5000 лв. наеми, но там сме ортаци с една банка, в смисъл основният ортак е банка, за др. Иванов каквото артиса. Този парцел го шиткаме за 500 хил. лв. с готови наематели. Преди 2-3 година е носил по 8000 лв. наеми, но се е прецакал, защото затвориха улицата заради метрото, сега я отвориха, но откак я отвориха банката си писка парите. И там е делавера.

Минавах в района и реших да видя мястото. На 44 номер има къща голяма която граничи с улицата видно от Гис, навътре се виждат грозни картини.



Та на мен ми е най - интересно как ще предприемеш дело за делба, не че офертата от 50К има някаква икономическа обосновка.
Re: Цена на парцел в центъра?
02-08-2011 - 15:45:31
А кой точно е номер 44, че документите са ми в колата и не ми се слиза?
На базата на изп. лист срещу съсобственика се обявява за продан неговия дял, а този който го купи води делата срещу останалите съсобственици. Парцелът е неподеляем и затова ще се продаде от СИ, в това е номера, или ще преглътнат една ниска цена на търга, или някой ще купи и твоя дял. През това време се взимат наеми, защото юнакът е собственик на постройка от 27 м2 и някаква паянтова барака, където може да се направи нещо и да се ползва и двора, като за двора съсобствениците могат да искат дял от наема, но с дела.
Ето затова пиша, като много добре знам, че тука не могат да съберат пари за една четворка - точно в момента се чатнах за истинската делавера - Като собственик на къщата практически ползваш целия имот и въобще не те интересуват другите, те да водят дела за прекратяване на съсобствеността.
И сега да попитам, дали 60 хил. лева са много пари за къща с двор в центъра? А ако си платите делбеното мога да го водя 15 години.
Почвайте да събирате кайметата докато не са станали 70 хил.

И за този юридически съвет някой взимат по един багажник ракия.
Re: Цена на парцел в центъра?
02-08-2011 - 15:52:58
Quote
др. Иванов
А кой точно е номер 44, че документите са ми в колата и не ми се слиза?
На базата на изп. лист срещу съсобственика се обявява за продан неговия дял, а този който го купи води делата срещу останалите съсобственици. Парцелът е неподеляем и затова ще се продаде от СИ, в това е номера, или ще преглътнат една ниска цена на търга, или някой ще купи и твоя дял. През това време се взимат наеми, защото юнакът е собственик на постройка от 27 м2 и някаква паянтова барака, където може да се направи нещо и да се ползва и двора, като за двора съсобствениците могат да искат дял от наема, но с дела.
Ето затова пиша, като много добре знам, че тука не могат да съберат пари за една четворка - точно в момента се чатнах за истинската делавера - Като собственик на къщата практически ползваш целия имот и въобще не те интересуват другите, те да водят дела за прекратяване на съсобствеността.
И сега да попитам, дали 60 хил. лева са много пари за къща с двор в центъра? А ако си платите делбеното мога да го водя 15 години.
Почвайте да събирате кайметата докато не са станали 70 хил.

И за този юридически съвет някой взимат по един багажник ракия.

VIII 2 е парцела.

май си се объркал. Какво ще правиш с бая масивната къща в която до колкото разбирам твоя човек няма собственост? Трябва да се видят документи но ми се струва, че няма да имаш успех с делбата.
Re: Цена на парцел в центъра?
02-08-2011 - 16:52:32
Освен да съм сбъркал номера, нот. акт го четох внимателно и го носихме за консултация на нотариус, защото е описана постройка от 27 м2, а от двора моят човек има 6%, а не 1/6. Затова решихме, че квадратурата на къщата се вади от тази на целия парцел и от двора той има 6%, а другите по 18 и нещо на сто. Та питахме и нотариус, който го потвърди. А може и да е някаква стара номерация, като захладнии ще слезна да взема НА.
Re: Цена на парцел в центъра?
02-08-2011 - 20:46:03
Измисляш нещо за забавление на публиката, защото с 27 кв.м. стара барака и 6% собственост от земята, без калкан от едната страна и с такъв под въпрос от другата, с още една къща в двора може да се застреляш. За дело за делба не може и дума да става, питай си малоумния нотариус защо.
Re: Цена на парцел в центъра?
02-08-2011 - 21:31:31
Няма нищо по-досадно от начетения лаик. Всяка съсобственост подлежи на прекратяване, това не го казва нотариуса, а закона. Отделен е въпросът как е строена постройката, което ще се провери допълнително в старите нот. актове. Ако е при отстъпено право на строеж по съответните закони в далечното минало, постройката си остава винаги на длъжника и ще се търси прекратяванена съсобствеността върху дворното място. С това нямат нищо общо нито калкани, нито скумрии. Макар и описана в нот. акт и нанесена са скицата постройката може да се окаже на временен режим, пак по текущото законодателство в миналото или незаконна, което прави делбата съвсем обикновенна.
Ако постройката е законна и строена при отстъпено право на строеж от останалите съсобственици, или е била построена и при наследяване или е била получена от продавача на длъжника, това само вдига цената на частта, защото практически порцела става негов, никой няма да се натиска да купи двора, защото пак трябва да му остави право на преминаване, ползване и т.н. Аз ги виждам нещата вече около 100 хил. лв. и то си е чист подарък. Вероятно ще го взема аз, даже щи си дам зор да отида дотам, защото човека каза, че къщата се е срутила, та ако няма отстъпено право на строеж може да се отиде на съсобственост по квоти върху парцела. Все работа ще му намерите на човек!
Re: Цена на парцел в центъра?
02-08-2011 - 22:58:10
Иди, иди. Ако не е паднала. може да я побутнеш. А по принцип, вервам си запознат, тия с най-малките дялове лапат най-много, но КОГАТО и АКО парцела тръгне някой да иска да го застроява, което може дастане и на върба. Дотогава лапат нещо друго.
Re: Цена на парцел в центъра?
03-08-2011 - 00:07:53
Мен пък ми е чудно как така Иванов досега не го е видял тоя парцел.
Ей тъй, просто от любопитство, да оставим парите.
Разбирам да беше в някой друг град далече , ма то в центъра на София, пък той нали е от София .*pardon*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход