Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Топ-10 на имотната "Коледа невъзможна"! За позналите - 3 безплатни огледа на холбоксове в "Кални ливади"!

Публикувано от darkside 
Quote
darkside
Quote
sid 40
Quote
drakkar
Аз прогнозирам за Коледа 2012:
* Гърция е фалирала и въвела драхмата
* гръцките банки в Бг пращат всяко евро към централите
* лоши кредити над 40 %
* курс лев / евро - различен от сегашния
* ударни разпродажби от банките / особено гръцките
* цени на имотите 30 - 40 % от сегашните нива в евро

КОЛЕДА 2012.
* Няма да дойде края на света
*Гърция няма да фалира и паричната единица ще е еврото.
*Гръцките банки ще си работят в БГ както и досега.
*лоши кредити около 15%
*запазване на курса лев/юро
*смяна на собствеността на някои банки /нормално сегментиране/
*Цени на имотите - като сегашните дори с минимален ръст.
*Дракар още няма да може да си позволи да купи боксионера в Радомир
.
Сиде, да не четеш мноу фентъзи бре?
Тва дет си го написал е топ новина!
Е тва е прогноза, сичко е казано ясно!

Фентъзи??? Май ти четеш много апокалиптична литература:}

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Quote
valsodar
Кацат марсианците и на първият въпрос на журналистите - Какво ви води насам? - отговорът е - Ниските цени на имотите, дори и от космоса се вижда, как падат здраво към дъното. Дянков с разтреперани очилца обявява краят на кризата, а брокитата се събуждат и виждат, че пак са наврели палци в контакта и всичко е било само сън.

ПП > Защо пък точно до Коледа, сякаш тогава се чака някаква Вартоломеева нощ за цените?
Цените ще си падат с години напред, с много години...
Защото Коледа е свързана със снежинки, които падат надолу, висулките сочат надолу, коледни намаления (надолу), Дядо Коледа "слиза" през комина с подаръци (надолу), тренда е надолу като цяло..........
Даркчо, най - сетне разбрах защо сме толкова различни с теб, при мен всичко е нагоре.
Quote
k800i
Даркчо, най - сетне разбрах защо сме толкова различни с теб, при мен всичко е нагоре.
Може, ако си направил челна стойка и погледнем под такъв ъгъл нещата......така може да ти се струва, че ти е нагоре! Според колегата Ейнщейн нема къ сичко да ти е у ред майна........
Ще ти кажа истински случай:
Слабаков,( преди 89-та) прередил цялата опашка в хранителен магазин и отишъл най отпред. Една другарка не се стърпяла и викнала:.."Ало, другарю Слабаков, опашката е отзад!!!"
"На вас ако ви е отзад, на мен ми е отпред, другарко!" казал Слабака и си напазарувал ....
Нека всеки да си прецени къде му е опашката.......
До коледа ще изпия 100 кила ракия.Имотите ги купих сега ги ползвам.
Quote
kalashnikof
До коледа ще изпия 100 кила ракия.Имотите ги купих сега ги ползвам.

Наздраве брато*drunk* Аз направих ракия май месец и вече 5 кила са аут.*ok* И аз като тебе имотите съм си ги закупил и празни или пълни си стоят и съществуват. Единствено съм съдлъжник по 1/3 от 58К ЛЕВА, от които вече 4 годин се плаща, без отказно. Но все пак моментната цена на залога е Е65К. , така че само дринкинг и драйв!:]

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Quote
sid 40
Quote
kalashnikof
До коледа ще изпия 100 кила ракия.Имотите ги купих сега ги ползвам.

Наздраве брато*drunk* Аз направих ракия май месец и вече 5 кила са аут.*ok* И аз като тебе имотите съм си ги закупил и празни или пълни си стоят и съществуват. Единствено съм съдлъжник по 1/3 от 58К ЛЕВА, от които вече 4 годин се плаща, без отказно. Но все пак моментната цена на залога е Е65К. , така че само дринкинг и драйв!:]
Господин Хъкълбери Фин, това, че плащате вече "4 годин" нещо хубаво ли е? и тази цена 65К. не е ли малко в стил Бредбъри/Кларк?
Е, като член на журито мога да кажа и моята прогноза - Коледа 2012 ще бъде като Коледа 2011, а Коледа 2011 ще бъде като юни 2011, т.е. за едни свинско, за други зеле, за едни Крит, Санторини и Тенерифе и Южна Италия, за други Ахтопол, Китен и обувките от 10 лева чифта.
Quote
paio
Quote
sid 40
Quote
kalashnikof
До коледа ще изпия 100 кила ракия.Имотите ги купих сега ги ползвам.

Наздраве брато*drunk* Аз направих ракия май месец и вече 5 кила са аут.*ok* И аз като тебе имотите съм си ги закупил и празни или пълни си стоят и съществуват. Единствено съм съдлъжник по 1/3 от 58К ЛЕВА, от които вече 4 годин се плаща, без отказно. Но все пак моментната цена на залога е Е65К. , така че само дринкинг и драйв!:]
Господин Хъкълбери Фин, това, че плащате вече "4 годин" нещо хубаво ли е? и тази цена 65К. не е ли малко в стил Бредбъри/Кларк?
............
Брат ми мноу си зле! Е65К е пазарната цена на хапартамент четиристаен в металург. Ипотеката е за закупен НОВ панел - 1990г. от общината, в края на 2007-ма на 1/3 от пазарната цена / в момента оставащата главница на 1/2,5 от пазарната цена, чрез измамната пощенска, която мисля скоро да я сменя с алфа или алианц, като съотношението ще бъде отново 1/3 от пазарната цена.

Cras, cras et semper cras et sic dilabitur aetas
Прогноза съм дал, но ще я актуализирам:
* Спад от около 10 % до края на годината (това ще е на база по-силно намаляване от продавачите искащи да продават, ще има и безумно високи офертни цени седящи от години)
* Склонност за по силно договаряне на продавачите искащи да продават (тя и в момента съществува и варира от 5-10 до над 30, че и 40 % отстъпка), за сега голям процент от брокерите още на огледа споменават, че до 10 % може да се договори, но при сериозен интерес отстъпките стават други (аз от интерес договорих 20% без много трудности за имот, който според средните цени не е надценен, по точно беше -5% от средната цена влизащи и панелки, а е стара тухла).
* Гърция е интересната подробност. При нея ако се случи нещо интересно, може да промени горната прогноза и то с пъти надолу, но за сега няма особени изгледи. Хората с доста пари натискат за приватизация, за да напазарят на безценица, но как ще решат да излапат по-лесно активите ще разберем скоро и не зависи от нас (просто сме зрители в голямата игра), може с фалит да им се иска, но трябва да чакат възстановяването след това, което изиска време за да се осребрят активите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход