Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Спасете нашите домове. Сега

Публикувано от OwnerBG 
Re: Спасете нашите домове. Сега
03-06-2011 - 11:29:28
Quote
k800i
РАЗНИТЕ МУ ТУК ПУНДЬОВЦИ ДА БЪДАТ НАВРЕНИ НА ЕДНО ТЪМНО И ВЛАЖНО МЯСТО
-----------------
Май твойта работа мирише на комунизъм ?! Имаш нещо против всички, които спечелиха от строителство, от продажби ? Според теб те вероятно с бой са принуждавали някого да купува, половин България да се изсипе в София, да се избиват да купуват, което естествено качваше и цените ? Не знам на колко години си, ама комунизма явно доста поражения е нанесъл върху теб, щом мразиш нотариуси, брокери, строители, т.е. - всички, които спечелиха, работейки на пазара на имоти, иначе пишеш с главни букви, та и слепия да прочете и да ти схване логиката, основана на омраза, следствие от личните ти неуспехи !
Нещо с комунизма си се пообъркал и с успехите ми.Нямам нищо против спечелилите от строителството.Нито пък мразя строители нотариуси и брокери.ЯВНО ГРЕШНО СИ МЕ РАЗБРАЛ.ПАК ПОВТАРЯМ НЕ ЖЕЛАЯ ДЪРЖАВАТА ОТ МОИТЕ ДАНЪЦИ ДА ПЛАЩА ЗА ТОВА.КОЙТО СИ Е ТЕГЛИЛ КРЕДИТ ДА СИ ГО ПЛАЩА.И ДА СИ НОСИ ПОСЛЕДСТВИЯТА.ЧЕ ТО КЪДЕ ДАВАТ ТАКА ТЕГЛЯ КРЕДИТ КУПУВАМ НЕЩО И ПОСЛЕ ДЪРЖАВАТА ПЛАЩА А АЗ СИ ЗАПАЗВАМ НЕЩОТО.ЧЕ ТОВА ДОРИ ПРИ КОМУНИЗМА НЕ Е БИЛО.И ВЪОБЩЕ КОЕ ОТ ДВЕТЕ НЕЩА Е КОМУНИЗЪМ
Re: Спасете нашите домове. Сега
03-06-2011 - 11:29:39
avatar
Quote
камелия
Quote
batko

Камелия извинявай ама на борсата не плаща държавата.Този човек всеки месец е плащал осигуровка за безработица.И дали въобще държавата ще му плати поне колкото е внесъл.Надявам се знаеш че се плащат осигуровци въпреки че брокерите толкова години се ослушвахте както прасета в теменужки за данъци и осигуровки.И би ли посочила този приют за бездомни безработни щото не знам да има такъв.

Не плаща държавата, но от нея зависи дали да има таван на парите за безработни. Забрави ли, че до юли миналата година плащаха като за Бог да прости?
И като останеш на улицата, защото хазяина те изхвърли, като не можеш да си намериш работа, ти остава само приюта..........в студените зимни дни.
А твърдението ти, че наемен работник, какъвто е брокерът, има интерес да не го осигуряват, говори единствено за непознаване на материята.
Явно, ти също си мислиш, че брокерите са станали милионери по времето на бума.
Е, не е така- повечето не са имали заплата, нито трудов договор с осигуровки, а са получавали 20- 30% от комисиона.

Ками - пак не си в час!
Какъв приют те гони? наемите в софия паднаха до 200-300 лв., по малките градове и села има по 50 лв. ( тока без да харчиш ти е поне 50лв.) ако останеш без работа си обречен а на глад със или без апратамент! (продажба на практика е невъзможна, заем наяма да ти дадт- нямаш доходи)
Re: Спасете нашите домове. Сега
03-06-2011 - 11:36:31
Quote
камелия
Quote
batko

Камелия извинявай ама на борсата не плаща държавата.Този човек всеки месец е плащал осигуровка за безработица.И дали въобще държавата ще му плати поне колкото е внесъл.Надявам се знаеш че се плащат осигуровци въпреки че брокерите толкова години се ослушвахте както прасета в теменужки за данъци и осигуровки.И би ли посочила този приют за бездомни безработни щото не знам да има такъв.

Не плаща държавата, но от нея зависи дали да има таван на парите за безработни. Забрави ли, че до юли миналата година плащаха като за Бог да прости?
И като останеш на улицата, защото хазяина те изхвърли, като не можеш да си намериш работа, ти остава само приюта..........в студените зимни дни.
А твърдението ти, че наемен работник, какъвто е брокерът, има интерес да не го осигуряват, говори единствено за непознаване на материята.
Явно, ти също си мислиш, че брокерите са станали милионери по времето на бума.
Е, не е така- повечето не са имали заплата, нито трудов договор с осигуровки, а са получавали 20- 30% от комисиона.
Камелия не говоря за обикновените женици на трудов договор а за едни други брокери знаеш кои.След като има таван на осигурителния доход това означава че и плащанията не могат да бъдат над определена сума.Дали между осигурителния доход и плащането връзката е честна не знам.Предполагам че и тук цари комунизъм.Просто са намалили сумата за осигуряващите се върху мамсимума за да има за тарикатите които се осигурява върху минимума а после получават комисионна скрита за осигурителния доход.Щото 60% от 240 кинта си е нищо но човекът все пак е плащал нещо.И въобще ми омръзна държават да се грижи за бедните мързеливите и разните му тарикати
Re: Спасете нашите домове. Сега
03-06-2011 - 11:59:57
avatar
Quote
камелия
Quote
palamud
По-голяма глупост не бях чел!
Хърсев явно страда от нещо тежко и бързо прогресиращо...!!

При намеса на държавата, може само да се стигне до влошаване на положението!

За свития пазар на имоти, може и да са много проблемните кредити, но за икономиката НЕ СА!

проблема е на съвсем друго място - прекалено много "капитали" бяха свързани със строителния бизнес. Сега тези капитали са в други балони - горива, цигари, ВЕИ и т.н. Снощи Вальо танов го каза в прав текст smiling smiley

Капиталите се изтеглиха - бизнеса умря. smiling smiley

Би ли подкрепил с факти това си твърдение?
И ако незаконните капитали са се изтеглили от строителството и са се вляли в цигари, горива и ВЕИ, то с какво са подкрепили икономиката?
С какво спомагат да не фалира останалият- " светъл" малък и среден бизнес, както и хората, оставащи без работа, но с увеличени лихви и тежести по ипотеките?

"Само 1,5% от българското население има ипотечен заем. Това са 4,5% от работещите българи, посочи директорът на Пощенска банка Петя Димитрова на кръгла маса, организирана от "Икономист"."

това на практика са 100 000 ипотеки, от които 20 000 са проблемни ... при 3 000 сделки на месец сами разбирате, че проблема не е за икономиката, а само и единственно за пазара на имоти smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-03 12:02 от palamud.
Re: Спасете нашите домове. Сега
03-06-2011 - 12:01:17
avatar
Quote
palamud

Ками - пак не си в час!
Какъв приют те гони? наемите в софия паднаха до 200-300 лв., по малките градове и села има по 50 лв. ( тока без да харчиш ти е поне 50лв.) ако останеш без работа си обречен а на глад със или без апратамент! (продажба на практика е невъзможна, заем наяма да ти дадт- нямаш доходи)

Паламудчо, ти от страх блокира и последните си работещи мозъчни клетки.:]
Когато в София намериш читаво жилище за 200лв., снимай го и покажи снимките тук.
Ако е като на Додко2 кенефа- недей, че и без това форумът не се е измирисал още.............
Личи си, че никога не си имал собственост, та и през ум не ти минава как би могъл да я управляваш.
Ако останеш без работа, можеш да намериш някой с по- ниска заплата, на когото да дадеш едната стая, а ти да живееш в другата. И да си делите консумативите, та да оживеете през кризата........
Това са го разбрали и пенсионерите...........
Ако нямаш нищо- отиваш под моста и до кофата с боклук.
Разбира се, ако не разчиташ да се върнеш при родителите си, имали " глупостта" да "отгладуват" собствено жилище.smoking smiley
Та, има някой не в час, Паламудчо, ама не съм аз.
Re: Спасете нашите домове. Сега
03-06-2011 - 12:09:44
Да спасяваме курниците на набълбучковците ли? И за чий хуй да го правиме?

А и банките нещо май са се пообъркали. Май пак си правят сметките без НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО КУПУВАЧЪТ.

Щели да си съберат 50% от обезспеченията по вземанията. Съжалявам, НО и тук новината е лоша. Ааа забравих, че ще внасяме "купувачи" от Китай.

Що се отнася до кешовиците в БГ съм сигурен че правилно са заели позицията на изчакващи 149. И когато му дойде времето ще се превърнат в хиени, спекуланти, грабители и прочее названия които ще им бъдат лепнати.

Пак ще повторя: които е в позиция "имотко" ще стане новият идиотко, който РАЗСЪЖДАВА като Валсодар, ЧЕСТИТО! Той ще е новият имотен господар!
Re: Спасете нашите домове. Сега
03-06-2011 - 12:10:21
Паламуд, нещо не ми се вързват цифрите. Не смятам че има 100,000 ипотеки, при положение, че стойността на ипотечните кредити е 80 млрд. Е (според една статия, ако изобщо последната цифра е вярна), т.е. средно 800,000 Е стойност на ипотечен кредит??? Нещо от пощенска банка са объркали десетичната запетая, може да са 15%, но не и 1,5%.
Re: Спасете нашите домове. Сега
03-06-2011 - 12:11:48
avatar
Ками за тебе знаем, че си постоянно без работа и си си взела мъж да те храни и да ти плаща сметките... smiling smiley
даже живееш в неговия апартамент smiling smiley
За бабите приютяващи студенти - който е пробвал ... втори път не е посмял smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-06-03 12:13 от palamud.
Re: Спасете нашите домове. Сега
03-06-2011 - 12:14:48
avatar
Quote
Гладен Брокер
Да спасяваме курниците на набълбучковците ли? И за чий хуй да го правиме?

А и банките нещо май са се пообъркали. Май пак си правят сметките без НЕГОВО ВЕЛИЧЕСТВО КУПУВАЧЪТ.

Щели да си съберат 50% от обезспеченията по вземанията. Съжалявам, НО и тук новината е лоша. Ааа забравих, че ще внасяме "купувачи" от Китай.

Що се отнася до кешовиците в БГ съм сигурен че правилно са заели позицията на изчакващи 149. И когато му дойде времето ще се превърнат в хиени, спекуланти, грабители и прочее названия които ще им бъдат лепнати.

Пак ще повторя: които е в позиция "имотко" ще стане новият идиотко, който РАЗСЪЖДАВА като Валсодар, ЧЕСТИТО! Той ще е новият имотен господар!

Ти, що се вреш в шамарите?
Нали уж не си тук, кого ще спасяваш?smoking smiley
Re: Спасете нашите домове. Сега
03-06-2011 - 12:14:56
avatar
Quote
Potential_Buyer
Паламуд, нещо не ми се вързват цифрите. Не смятам че има 100,000 ипотеки, при положение, че стойността на ипотечните кредити е 80 млрд. Е (според една статия, ако изобщо последната цифра е вярна), т.е. средно 800,000 Е стойност на ипотечен кредит??? Нещо от пощенска банка са объркали десетичната запетая, може да са 15%, но не и 1,5%.

какви 80 млрд. ве пич? знаеш ли колко пари са това/? Гърция ги харчи цели 20 години smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход