Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кое би определило по-висока цена на по-висок етаж?

Публикувано от CyberGene 
Кое би определило по-висока цена на по-висок етаж?
23-05-2011 - 14:46:24
Гледам цените на апартаментите в сграда, където на първите етажи ще има магазини (според сайта на строителите дори МОЛ winking smiley) и ми прави впечатление, че за едни и същи по квадратура, разположение и разпределение апартаменти има три нива на цени - ниска на първите няколко етажа над магазините, средна на следващите етажи и висока на най-горните етажи. На какво би могло да се дължи това? Нов съм във форума, ползвах търсачката, но не откривам нищо (или не търся както трябва), затова моля да ме извините, ако въпросът ми е глупав: какви биха били недостатъците на това да се купи апартамент на първите няколко етажа над магазини? Не вярвам да е шумно, евентуално да е по-студено? Нещо друго?
Re: Кое би определило по-висока цена на по-висок етаж?
23-05-2011 - 16:37:07
Принцип е и на първия и последните етажи на новите апартаменти да имат доста големи тераси включени в заплащаната площ. Аз съм срещал апартамент обявен като 120 кв.м, а е 70 кв. тераса и 50 кв. апартамент, така че гледай какво купуваш. Иначе за първия етаж над магазин (в по лошия случай заведение) е шумът, също и по-висока вероятност за обир през прозорците (поне всички мой съседи ги ограбиха на ниските етажи). Успех.
Re: Кое би определило по-висока цена на по-висок етаж?
23-05-2011 - 16:38:14
avatar
По-тихо, по-хубава гледка, по-чист въздух, ако е достатъчно високо. Недостатък е, че при земетресение трябва да си седиш горе и да разчиташ да не падне. smiling smiley


239% или 3.39 пъти повече е нарастнал броят на обявите с цена 400-600 евро/м2 в последните 3 месеца, сравнено с предпоследните три месеца

„Четвърти километър – на всеки километър”
Re: Кое би определило по-висока цена на по-висок етаж?
23-05-2011 - 16:38:17
На времето селяните, чийто къщи бяха съборили за да построят блокове бяха избрали нарочно апартаменти на най-висоите етажи, а хлапетийте се дразнихме на кой му е по-висок блока и кой живее на по-висок етаж. Вероятно са били времена когато по-простите хора са живеели по-на високо сега трудно преглъщат промените.

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Кое би определило по-висока цена на по-висок етаж?
23-05-2011 - 16:56:44
avatar
Quote
greenbul
На времето селяните, чийто къщи бяха съборили за да построят блокове бяха избрали нарочно апартаменти на най-висоите етажи, а хлапетийте се дразнихме на кой му е по-висок блока и кой живее на по-висок етаж. Вероятно са били времена когато по-простите хора са живеели по-на високо сега трудно преглъщат промените.

На първите етажи гледаш директно в чинията на съседа. Това ти е " панорамната" гледка през прозореца.
На първите етажи, отвориш ли си прозореца, всичките изгорели газове от автомобилите, нахлуват в помещението. Особено неприятно е при новото строителство, защото блоковете се строят направо на улицата, без тревна площ отпред.
На първите етажи отеква шума от всичките горни етажи.
На първите етажи хората се превръщат в портиери.
Re: Кое би определило по-висока цена на по-висок етаж?
23-05-2011 - 18:36:02
Quote
камелия
Quote
greenbul
На времето селяните, чийто къщи бяха съборили за да построят блокове бяха избрали нарочно апартаменти на най-висоите етажи, а хлапетийте се дразнихме на кой му е по-висок блока и кой живее на по-висок етаж. Вероятно са били времена когато по-простите хора са живеели по-на високо сега трудно преглъщат промените.

На първите етажи гледаш директно в чинията на съседа. Това ти е " панорамната" гледка през прозореца.
На първите етажи, отвориш ли си прозореца, всичките изгорели газове от автомобилите, нахлуват в помещението. Особено неприятно е при новото строителство, защото блоковете се строят направо на улицата, без тревна площ отпред.
На първите етажи отеква шума от всичките горни етажи.
На първите етажи хората се превръщат в портиери.

Че то така както го описваш верно 149 Евро им е много на такива апартаменти, па чинията, па пушека, па звънците, па нам к'во си. Ай сиктир!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Кое би определило по-висока цена на по-висок етаж?
23-05-2011 - 18:59:09
avatar
Quote
greenbul

Че то така както го описваш верно 149 Евро им е много на такива апартаменти, па чинията, па пушека, па звънците, па нам к'во си. Ай сиктир!

Така е, щом живееш в блок.
Не само тук, а и навсякъде по света.
Единственото решение- големи междублокови пространства, голямо отстояние от улиците с транспорта, озеленяване с дървета, поглъщащи шума, го има в комплексите, специално проектирани за комфорт на обитаването. :]
Re: Кое би определило по-висока цена на по-висок етаж?
23-05-2011 - 19:39:51
149 за жълтите павета ли прочетох??? дали правилно съм разбрал? щото там само има шум, пушеци, няма зеленина и място за паркиране
Re: Кое би определило по-висока цена на по-висок етаж?
23-05-2011 - 19:42:16
И аз така разбрах ...

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Кое би определило по-висока цена на по-висок етаж?
23-05-2011 - 19:45:09
Ще помоля камелка да уточни дали думите и важат за паветата? Ако е така значи 149 ще го бъде

"На първите етажи гледаш директно в чинията на съседа. Това ти е " панорамната" гледка през прозореца.
На първите етажи, отвориш ли си прозореца, всичките изгорели газове от автомобилите, нахлуват в помещението. Особено неприятно е при новото строителство, защото блоковете се строят направо на улицата, без тревна площ отпред.
На първите етажи отеква шума от всичките горни етажи.
На първите етажи хората се превръщат в портиери."
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход