Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Защо никой не купува?

Публикувано от Гладен Брокер 
Защо никой не купува?
22-05-2011 - 09:26:49
[ceb.bg]

Продажба на апартамент в центъра на София

От 2 г.и половина се опитваме да продадем наследения от майка ни апартамент,намиращ се в центъра на София,в стабилна сграда от 50-те години на миналия век, свалихме доста цената,предложихме го на много агенции,много хора идват да го гледат, но резултат няма.Опитахме да го дадем и на ексклузивен договор с една агенция-пак нямаше резултат.
Става въпрос за голям 2-ст.ап.,светъл,с високи тавани,с ТЕЦ, с отделна кухня, 82 кв.м.,към него има прекрасен зелен двор,от който имаме идеална част,изложението е югоизток-северозапад,с преходен хол, в който може да се сложи кухненски бокс.Апартаментът е освежен, но се нуждае от известен ремонт.Последната цена е 85000 Е.
Защо не можем да го продадем?


Съвет от мен:

Първо знайте, че вие самата можете да продадете апартамента си без "услугите" на брокерски агенции със същия успех, НО
ВТОРО, мокрите сънища са едно, а реалността съвсем друго! За успешна продажба намерете информация за реално сключените сделки за района за подобни жилища и намалете цената с поне 30% от тези нива. Когато дойде купувач знайте, че купувача също очаква поне 20% отстъпка, направете я. Само тогава ще имате успех с продажбата, ако в БГ все още се намират търсещи купувачи разбира се. Ако продадете знайте че след 1-2 години цената на която сте продали ще е много по-висока от тази за която биха мечтали бъдещите продавачи.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-05-22 09:33 от Гладен Брокер.
Re: Защо никой не купува?
22-05-2011 - 13:45:32
А защо да купува?

winking smiley
Re: Защо никой не купува?
22-05-2011 - 17:36:37
Над 1000 евро на м2 в кооперация от 50-те...Тия не са наред!
Re: Защо никой не купува?
22-05-2011 - 18:23:04
avatar
85K евро за двустаен в сф :] :}
Re: Защо никой не купува?
22-05-2011 - 19:15:08
avatar
Мокри сънища на отчаяни продавачи - етапът паника примесена с отчаяние е вече налица winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Защо никой не купува?
22-05-2011 - 19:40:48
Е те ако го продават от 2 години...не виждам къде е паниката.Ако беше паника,щяха да му смъкнат цената наполовина и да го разкарат.
Моето мнение за "София-център" съм го писал много пъти.Живял съм там,учил съм там до 9-ти клас...Не става за живеене-поне 70-80% от сградите са за събаряне.
Re: Защо никой не купува?
22-05-2011 - 20:28:54
Финансовата култура на българина не е мръднала от времето, когато цените на бананите в плодизелнчука са се опредяляли централно за цяла България. Питам се дали и децата сега са толкова неграмотни или това е само проблем на родителите им. Графика на търсене, графика на предлагане и намиране на пресечна точка - задача за 8-ми клас. Лелка си живее с идеята, че апарамента и струва 85 000 евро и само се кахури защо никой не го купува и как така няма опашка както в плодизеленчука по тошово време. Ами другарко, пробвайте да го пуснете на 85 000 лева и когато пак не дойдат купувачи се замислете дали и числото 85 000 е вярно или трябва да помислите сериозно и над него, не само върху валутата, която нашето социалистическо общество е приело да е лева!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Защо никой не купува?
24-05-2011 - 00:02:48
Обзървъре ще доставиш голямо удоволствие ако дадеш малко по конкретна информация: постигната реална цена на м2, квартал, старо/ново строителство, със/без брокер и т.н.
Re: Защо никой не купува?
24-05-2011 - 01:03:03
Quote
TopObserver
Самостоятелни жилища, не обичам да съм в кооператив с други хора. Пробвам, но нещо не ми понася smiling smiley в момента съм в такова и не ми е приятно, да чувам съседите като се прибират и да се съобразявам с тях. Броя всеки оставащ ден до края. Не че са противни хора, но приемам като лична обида всеки хвърлен фас през терасата и тропкането и топуркането от съседни жилища. Не ги виня те така са свикнали.

Знаеш ли кое е интересното за което се сещам. Не бих дал за апартамент в София повече от 1000 лева на квадрат, но и ако ми предложат толкова не бих продал своето smiling smiley как му се казваше на това в шаха. пат?

Много е...

winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход