Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

КОЛКО ЖАЛКО ЗА ВЛОГОВЕТЕ И ТЕХНИТЕ ТИТУЛЯРИ:cry:

Публикувано от sid 40 
Re: КОЛКО ЖАЛКО ЗА ВЛОГОВЕТЕ И ТЕХНИТЕ ТИТУЛЯРИ:cry:
17-04-2011 - 13:27:29
avatar
Quote
greenbul
Точно такива ги брущулевеше и на времето, с мама и дати до гроб, па на тясно, па как не поемали живота си в ръце, па как щели на 50 да се оженят, само и само да наденат хомота на шия и да гушнеш тлъстия комисион. Аз лично ако ти се бях вързал на времето и сега те видя някъде, щях да ти извия врата, ама честно.

Нямаше начин да ми се "вържеш", зелений! Нито преди, нито сега!:]
Никога не си имал нужния статус, за да помислиш дори да напуснеш мама и тати, и да заживееш самостоятелно.
Още спиш на единичното си ученическо легълце и сънуваш наредени пачки в банката.
Дано нямаш брат или сестра, че след време, наистина може да се прислониш на пейките около гарата, като се хванете за гушите кой да живее в наследственото апартаментче.........smoking smiley
Re: КОЛКО ЖАЛКО ЗА ВЛОГОВЕТЕ И ТЕХНИТЕ ТИТУЛЯРИ:cry:
17-04-2011 - 13:50:03
avatar
Стилът на Камелия е да си измисля разни неща и да пише "ти това, ти онова", а другият после да трябва да се обяснява.

Аз пък вчера като минах покрай Люлин 6, видях Камелия в панелката си на първия етаж доволно да обядва боклуци, събрани от кофите. :}

*drink1*
Анонимен потребител
Re: КОЛКО ЖАЛКО ЗА ВЛОГОВЕТЕ И ТЕХНИТЕ ТИТУЛЯРИ:cry:
17-04-2011 - 13:51:51
айде малко по-сериозно
Re: КОЛКО ЖАЛКО ЗА ВЛОГОВЕТЕ И ТЕХНИТЕ ТИТУЛЯРИ:cry:
17-04-2011 - 14:31:41
avatar
Quote
greenbul
Quote
камелия
Quote
greenbul

В твоите метафори, купилите панелки са като аристократи наденали вмирисан балтон, ползван от клошар на цената на костюм Армани, а щастливите собственици на ново строителство тропкат бърже-бърже с обувки 2-3 номера по-малки и се усмихват колко са им удобни :}

Ами, да, наистина са аристократи, сравнени с теб, който си надянал балтончето, изплатено със спестяванията на родителите ти, което е доста мъничко да ви побере всичките, ама ти само пришиваш копчетата с тел, че да не изхвръкнат.
И се пъчиш, че си в хубав квартал и в тухла, а не в панел.
Ще чакаш, сигурно, родителите ти да гушнат букета, че да се ожениш и на 50г. да успееш да си направиш едно дете.........smoking smiley
Няма лошо, щом се усмихваш и демонстрираш, че ти е удобно............

Дори и да беше вярно това, което пишеш, а то не е, пак ми се струва, е 2007 беше добре да се поживее две години така от колкото да се хвърлят 50-60 000 евро на вятъра. Спомняш ли си, тогава някой писа, че е по-добре да се спи по пеките около гарата от колкото да се купува. В една съседна тема, съм направил изчислението, че един твои безценен съвет за покупка на панелка в Люлин е коствал на клиентите ти загуба от 55 120 евро само до момента. Точно такива ги брущулевеше и на времето, с мама и дати до гроб, па на тясно, па как не поемали живота си в ръце, па как щели на 50 да се оженят, само и само да наденат хомота на шия и да гушнеш тлъстия комисион. Аз лично ако ти се бях вързал на времето и сега те видя някъде, щях да ти извия врата, ама честно.

Ами колкото и по-сериозно да се напише, от постинга става ясно, че човека е решил да не си вземе живота в ръце и до 50 да не се жени.
При такава перспектива дори да съм се вкарал в най-безумната ипотека ми се вижда розово бъдещето. Пари се изкарват. Според нуждите човек поема различна степен на риск. Но ако стоиш цял живот пасивен без да създаваш необходимости да се развиваш, да печелиш повече защото нуждите ти нарастват, единствено с мисълта да не се набуташ, не може да ме убеди никой, че не е много жалко съществуване /вегетиране/. Говоря по принцип, не за човека който го е написал. Ако той се припознава в този образ, толкова по-зле за него. В този смисъл Камелия е дала през 2007г. доста добър съвет. И щом още пише, значи никой не е дошъл да и извие врата.
Re: КОЛКО ЖАЛКО ЗА ВЛОГОВЕТЕ И ТЕХНИТЕ ТИТУЛЯРИ:cry:
17-04-2011 - 14:44:46
Странно мислене се опитват някои хора да натрапят.Видиш ли като вземеш кредит и живееш като скот само и само да го плащаш си "взел живота си в ръцете си".Може би някой комплексиран човек би се вързал.Аз лично в прав текст ви казвам, по-добре не при мама и тате , а ако трябва при свекъра и свекървата отколкото набълбукан, ходещ призрак трепнещ като го привика шефа да не му връчи предизвестие.За сведение аз одавна съм си взел живота в ръце, сам съм се издържал докато си завърша образованието, сам си постлах пътека да си намяря работа по специалността в европейска страна, сам съм си спестил парите.Да си вземеш живота в ръце , означава това, да си независим!А независим значи свободен във всеки един момент да напуснеш работа и да не се притесняваш, свободен от всякакви финансови задължения към банки или други лица.Гледам че основния спор е депозит vs. имот.Такъв спор е глупаво да има и двете са важни.Все пак тъпо е при наличие на 200 000 евро 100% да са на депозит.Или да ги натряскаш всички в някой имот.Разумно е 100 000 да са в депозит (70% и 30% в други финансови инструменти) останалите в имот.Все пак прочутото еврейско разделяне в което влиза и златото аз не го изповядвам защото точно сега то е ужасно скъпо и мисля че е балон, но не бих нарекъл глупак този който реши 1/3 да обърне в злато( това е личен избор).



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-04-17 14:50 от petrovbg.
Re: КОЛКО ЖАЛКО ЗА ВЛОГОВЕТЕ И ТЕХНИТЕ ТИТУЛЯРИ:cry:
17-04-2011 - 14:48:55
avatar
Quote
dodo2
Стилът на Камелия е да си измисля разни неща и да пише "ти това, ти онова", а другият после да трябва да се обяснява.

Аз пък вчера като минах покрай Люлин 6, видях Камелия в панелката си на първия етаж доволно да обядва боклуци, събрани от кофите. :}

*drink1*

Нищо не измислям, додко2, вие сами си разказвате, ама не се усещате.
И като ви покажа, че съм разбрала колко пари струвате, писвате и почвате да обиждате.
Смешничък си, знаеш ли?
Да не говорим, че нищо мъжко няма в държанието ти........
Черпя те едно виртуално питие, че днес имам имен ден.:]
Re: КОЛКО ЖАЛКО ЗА ВЛОГОВЕТЕ И ТЕХНИТЕ ТИТУЛЯРИ:cry:
17-04-2011 - 15:08:36
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2
Стилът на Камелия е да си измисля разни неща и да пише "ти това, ти онова", а другият после да трябва да се обяснява.

Аз пък вчера като минах покрай Люлин 6, видях Камелия в панелката си на първия етаж доволно да обядва боклуци, събрани от кофите. :}

*drink1*

Нищо не измислям, додко2, вие сами си разказвате, ама не се усещате.
И като ви покажа, че съм разбрала колко пари струвате, писвате и почвате да обиждате.
Смешничък си, знаеш ли?
Да не говорим, че нищо мъжко няма в държанието ти........
Черпя те едно виртуално питие, че днес имам имен ден.:]

Разбрала си толкова виртуално, колкото имаш имен ден. Именният ти ден е ... май месеца си объркала winking smiley Така че прави разлика между реалност и нереалност, защото ако не можеш, се пият хапове иначе се влошава.
Re: КОЛКО ЖАЛКО ЗА ВЛОГОВЕТЕ И ТЕХНИТЕ ТИТУЛЯРИ:cry:
17-04-2011 - 15:17:46
avatar
Quote
dodo2
Quote
камелия
Quote
dodo2
Стилът на Камелия е да си измисля разни неща и да пише "ти това, ти онова", а другият после да трябва да се обяснява.

Аз пък вчера като минах покрай Люлин 6, видях Камелия в панелката си на първия етаж доволно да обядва боклуци, събрани от кофите. :}

*drink1*

Нищо не измислям, додко2, вие сами си разказвате, ама не се усещате.
И като ви покажа, че съм разбрала колко пари струвате, писвате и почвате да обиждате.
Смешничък си, знаеш ли?
Да не говорим, че нищо мъжко няма в държанието ти........
Черпя те едно виртуално питие, че днес имам имен ден.:]

Разбрала си толкова виртуално, колкото имаш имен ден. Именният ти ден е ... май месеца си объркала winking smiley Така че прави разлика между реалност и нереалност, защото ако не можеш, се пият хапове иначе се влошава.
Цитирах те защото многоточието ти в поста е характерно за целия ти изказ. Или говориш неща, които ги знаят и децата или нищо не казваш. За първи път "влого" казано на пернишки губи повече от това да си напазаруваш у "Лидъло".:]
Re: КОЛКО ЖАЛКО ЗА ВЛОГОВЕТЕ И ТЕХНИТЕ ТИТУЛЯРИ:cry:
17-04-2011 - 15:56:32
avatar
Quote
dodo2

Разбрала си толкова виртуално, колкото имаш имен ден. Именният ти ден е ... май месеца си объркала winking smiley Така че прави разлика между реалност и нереалност, защото ако не можеш, се пият хапове иначе се влошава.

Браво бе, юнак!
Ти пак знаеш повече от всички кое как и кога е!
Как го научаваш- звездите ли ти го говорят, или вътре в главичката ти бедна го диктуват?
Що покрай пернишкия диалект не пробваш да възприемеш и нормалния български език, че да не се изцепваш по повод и без повод?
Казах ти, че си смешен в ролята на пророка- всезнайко, ама нямаш капацитет да схванеш.
Re: КОЛКО ЖАЛКО ЗА ВЛОГОВЕТЕ И ТЕХНИТЕ ТИТУЛЯРИ:cry:
17-04-2011 - 17:02:44
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2

Разбрала си толкова виртуално, колкото имаш имен ден. Именният ти ден е ... май месеца си объркала winking smiley Така че прави разлика между реалност и нереалност, защото ако не можеш, се пият хапове иначе се влошава.

Браво бе, юнак!
Ти пак знаеш повече от всички кое как и кога е!
Как го научаваш- звездите ли ти го говорят, или вътре в главичката ти бедна го диктуват?
Що покрай пернишкия диалект не пробваш да възприемеш и нормалния български език, че да не се изцепваш по повод и без повод?
Казах ти, че си смешен в ролята на пророка- всезнайко, ама нямаш капацитет да схванеш.

Сега пък пернишки диалект smiling smiley Това ли само можа да измислиш, след като си засегната, че не знаеш как се пише комисиона? Защо пък пернишки, а не сливенски или русенски? Да не би перник да ти е близо до сърцето и първо ти хрумна?

А за именния ден - може и звездите да ми го говорят, може и дедо Боже, кофти е като знам истината обаче, нали smiling smiley Виж кога ти е наистина именният ден, прочети пак какво точно написах и ще схванеш знам или не знам.

Сега след като разбрахме, че ядеш развалено и затова си толкова зле с нервите - приятен апетит. С олигофрените се държа олигофренски. Така че ако виждаш нещо нередно в написаното от мен, замисли се.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход