Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Продават имоти за да сложат на Депозит

Публикувано от palamud 
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
15-04-2011 - 16:12:57
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2
При 3-5% няма причина за ореваване. При 10-12% има доста основателни такива.

Основателни за кого?eye popping smiley
За тези, които не са теглили ипотеки?
Щото, до сега в тоя форум, един човек не е изревал, че има заем, че е закъсал с погасяването.
Всичките, които виете на умряло заради " нещастните ипотекари", се биете в гърдите, че имате купища пари, влогове и лихви за завиждане..........

Сигурна ли си? Хайде сега да проверим умееш ли да боравиш с търсенето. Аз имам спомени за обратното.

Освен това закъсалите не мисля, че са длъжни да идват да се оплакват точно в този форум.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
15-04-2011 - 16:15:57
Quote
камелия
Щото, до сега в тоя форум, един човек не е изревал, че има заем, че е закъсал с погасяването.
Всичките, които виете на умряло заради " нещастните ипотекари", се биете в гърдите, че имате купища пари, влогове и лихви за завиждане..........

Лелке, стига лъга.

То бива наглост, ама твойта май безгранична ще се окаже.

Ето ти пример. Човека е на ръба с нервите вече. Дано само не изпуши и направи някоя глупост.

Quote
Gancho_
Приаятелю аз лично не разбрах какво общо има поста ти с темата,но важното е ти да се разбираш,кви данъци плащат един много прост и бърз пример ДДС в Германия 19 процента в България малко повече,квадратен метър навсякъде си е квадратен метър-щото ти като отидеш на пазара и поискаш 1 килограм домати и като ти го изтеглят сметнеш че е по малко,ако си умен просто не го вземаш,а не го вземаш и после да мрънкаш на съседката Минка ама те ме излъгаха,нали,аз лично не си хвърлям боклуците от балкона,вкарал съм 1/2 от стойноста на имота като сума за обновяване на тази панелка,саниране климатици,и тем подобни преустройства засадил съм дръвчета пред блока,не съм видял някой от банката да е дошъл и да каже ей браво грижиш се добре за общата ни инвестиция-дай да имаме европейски подход към теб.Какво работят хората там бе писарушке,като един и същ човек поставен при различни условия печели доста добре та прехранва и някой друг род в България-ЕМИГРАНТИ.Какво общо имаше общината не можах да разбера ама аз съм си от село:-).Проблема е че в договор при който по презумпция старните са равнопоставени,банките си правят каквото искат,но пък си плащат на такива малоумници като тебе до няколкостотин политици,които най-нагло излизат и казват НЯМА ЗАКОНОВ ИНСТРУМЕНТ ДА ПОВЛИЯЕМ НА БАНКИТЕ,а кой би трябвало да прави законите банките ли.Тъпаци нещастни.


Приятелю попътувай малко,но не в 20.00 по БТВ с турският сериал,а наистина,и другият път постарай се малко повече в поста си да не загубиш работното си място.

Quote
Gancho_
Колко много мъка има по този свят боже-така мислех да завърша поста си но като видях и 7 страница реших и да го започна.Така на дали ще откликна на цялата идиотщина която прочетох но ще опитам оттук оттам.

От този пост не можах да разбера няколко неща,аз ли съм шарана или банките са си виновни:-)че май до края на поста забрави какви глупости си писал в началото.колко пари съм загубил като имам семейство и все пак трябва да живеем някъде или да чакаме чичо Костов да се върне на власт,ще такива боклуци като теб да се налапат с имоти,а ние да живеем на палатки,така ли.Знаеш ли къде релаксира лидера ти след като се налапа толкова години,на Златни пясъци пазен от няколко човека на Славчо Христов,с ръце на гърба възхищавайки се на извършените кражби.Не не е геометрично Брауново движение но ми е трудно да разбера как за 2 години в една и съща Банка стойноста на имота ''ми'' спадна със 50 процента.И за две години спадна броя на населението,дохода на населението-твоя доход с колко спадна за 2 години,инфлация-:-)))пълен измекяр.И като даде тези проценти за лихва в Германия как по точно ми отговори защо в България няма такава кредитна политика за намаляване на лихвите в условията на икономическа криза,че не ми стана ясно.лихвите зависят от риска-от кой риск по точно,ако в германия ипотеката пак казвам покрива на 100 про заемът и има алтернатива фалит,риска е по голям и съотвено и лихвата би трябвало да е по висока нали,а в България след като ти продадат апартаментът и те задължат с остатъка на кредита къв е риска на банката я ми кажи.Защо не сравни какъв процент от кредитите в България не се обслужват и какъв процент в Западна Европа, това може и да ти отговори на въпроса защо плащаш по-високи лихви
пълна простотия и аз на 3,6 лихва повярвай ми ще си обслужвам кредита
Колко много мъка има по този свят боже



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-15 16:17 от javcho.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
15-04-2011 - 16:21:25
avatar
Quote
dodo2

Сигурна ли си? Хайде сега да проверим умееш ли да боравиш с търсенето. Аз имам спомени за обратното.

Освен това закъсалите не мисля, че са длъжни да идват да се оплакват точно в този форум.

Няма какво да проверявам- ти си по тая част.
А закъсалите много неблагодарно постъпват- хем не идват тук да се оплачат, хем едно " мерси" не ви казват, дето вече четвърта година се скъсвате от рев от тяхно име.smoking smiley
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
15-04-2011 - 18:05:48
avatar
Quote
камелия
Quote
palamud

Ами точно така, авно масата имоти са купени за да се вложат пари, а не с ипотека. Освен това инвеститора по-бързо взема рение, в сравнение с тромавата съдебна процедура smiling smiley
Ако човек не мисли пъровсигнално ше разбере

Я, доживяхме представителят на оплюващите да признае, че по- голямата част от имотите са купувани с пари в брой, а не с ипотеки!clap:
Което автоматично довежда до въпроса, от какъв зор, над 2г. ревахте на чужди гробища, оплаквайки нещастния български народ, заробен с ипотеки?eye popping smiley
Както виждам, сега заменяш мечката с ипотеките с мечката на пълчищата продаващи имотите си "инвеститори".
Явно, без да се плашиш от нещо, ти е трудно да живееш, та винаги си държиш под ръка някое цунами.....*tired*

Леля Ками и тя не може да събере 2+2 ....
Че и мечки и се привиждат smiling smiley

А за ипотекарите продължавам да поддържам тезата че са се набълбукали на четворни цени заради ПИШМАН инвститорите в имоти.
Има и трета група Лельо ... smiling smiley те са и най за оплакване!

Такива с малко капитал недостатъчен дори за 1 имот (гарсниерка) дето са теглили ипотека за недостигащите 50% ... имам предвид не купили щото им трябва, а за да "вложат..?!?!" тяха ИЗОБЩО не ги съжелявам. Част от тях също вче продадоха smiling smiley
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
15-04-2011 - 18:14:04
avatar
[www.mediapool.bg]
Ето това много ме радва. Ако се случи, ще гласувам за Граждани за Европейско Развитие на :]България до края на дните си.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
15-04-2011 - 18:47:40
avatar
Quote
sid 40
[www.mediapool.bg] Ето това много ме радва.

Това отчасти вече се прилага.
Наемодател в Бургас върху наема си начислява и такса смет за всеки месец.

П.П. Наемодателя е адвокат. Може би разсъждава така:
аз съм собственик - плащам си данък сгради, наемателите са ползватели - плащат си такса смет
Видях договора - ясно си е формулиран наема и таксата отделно, както и асансьор, чистачка, осветление на входа



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-04-15 18:55 от UP dal.
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
15-04-2011 - 19:07:01
avatar
Quote
камелия
Quote
dodo2

Сигурна ли си? Хайде сега да проверим умееш ли да боравиш с търсенето. Аз имам спомени за обратното.

Освен това закъсалите не мисля, че са длъжни да идват да се оплакват точно в този форум.

Няма какво да проверявам- ти си по тая част.
А закъсалите много неблагодарно постъпват- хем не идват тук да се оплачат, хем едно " мерси" не ви казват, дето вече четвърта година се скъсвате от рев от тяхно име.smoking smiley

Ето типичен пример - снасяш нещо, но не можеш да провериш. Казваш нещо индиректно, защото те е страх да заемаш позиции. В случая косвено твърдиш "всички с кредити с ГПР по 10-12% са си ОК и си свиркат, нямат никакъв проблем", което е глупост. Щом никой не дошъл тук да се оплаква, значи няма оплакващи се. На това му се вика невежество smiling smiley
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
15-04-2011 - 19:23:12
avatar
Quote
palamud

Леля Ками и тя не може да събере 2+2 ....
Че и мечки и се привиждат smiling smiley

А за ипотекарите продължавам да поддържам тезата че са се набълбукали на четворни цени заради ПИШМАН инвститорите в имоти.
Има и трета група Лельо ... smiling smiley те са и най за оплакване!

Такива с малко капитал недостатъчен дори за 1 имот (гарсниерка) дето са теглили ипотека за недостигащите 50% ... имам предвид не купили щото им трябва, а за да "вложат..?!?!" тяха ИЗОБЩО не ги съжелявам. Част от тях също вче продадоха smiling smiley

Паламудчо, лелиното, за хиляден път написа какво продължаваш да поддържаш, без да схванеш разликата с това, което в горния пост за пръв път прозря.
Не се учудвам, как да схванеш сложните неща, като не можеш да разбереш дори как се оформят цитатите при отговорите?
А за оплакването- за теб също важи правилото- като ревеш на чужд гроб, не знаеш на коя страна е главата на " трупта", та рискуваш да оплачеш една негова друга част.:]
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
15-04-2011 - 21:09:13
avatar
Това да продадеш имот /реален актив/ и да дадеш назаем получената шума на банката с надеждата че няма да се обезцени и ще получиш нещо накрая, не е обикновена наивност, това е свещенна простота /вакуум/
Re: Продават имоти за да сложат на Депозит
15-04-2011 - 23:09:32
avatar
Quote
sid 40
Това да продадеш имот /реален актив/ и да дадеш назаем получената шума на банката с надеждата че няма да се обезцени и ще получиш нещо накрая, не е обикновена наивност, това е свещенна простота /вакуум/

Явно си от сектата издигаща в култ недвижимия имот и отричащ парите катосредство за разплащане!
Чудно що в Мола и за круизите приемат само шума и никави имоти smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход