Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"

Публикувано от greenbul 
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
25-04-2011 - 20:44:33
avatar
Quote
Атанас Янев
Quote
UP dal
Затова кой каквото и да работи хвърля едно око на имотите.
Абсолютно. Обаче на текущи цени се видя, че само се хвърлят очи, но не и пачки winking smiley

СОБСТВЕНИК за това не може да разбере позицията ни, която е точно като неговата - имоти се купуват ако са на нормална цена, за лично ползване или инвестиция - според случая и мерака. Никой не е написал, че да се купува имот е лошо. Лошо е да се купува на всяка цена. От тук пишещите НИКОЙ не купува на всяка цена. Нито Камелия, нито Собственик - никой.

Последния напълно разбира това, но ни дразни, успешно *yes*

Ех, Янев Янев, ти май си идеалист. Ако се върна само месец назад, ще ти цитирам 1000 постинга в които някой рецитира, че е лошо да се купува имот. А това, че никой не купува на всяка цена е ясно. Аз лично се пазаря като стара циганка която пуши лула и гледам да се правя на клошар, гледам да прескачам брокери, такси, готов съм на банков туризъм и хиляди други прийоми характерни за балканския синдром.
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
25-04-2011 - 20:49:52
Quote
sid 40
Ако се върна само месец назад, ще ти цитирам 1000 постинга в които някой рецитира, че е лошо да се купува имот.
Ок, цитирай 2-3, но нека не са от хора, купуващи от 10 години, търсещи несъществуващи имоти, плюещи по панелките по принцип и други такива изключения, за мен това е диагноза "имотна несъвместимост".

За останалото - така трябва, колкото повече хора се пазарят и прескачат паразити и малоумни закони и такси - толкова по-добре за всички smiling smiley

Човек с акъл си ти, защо се правиш на дразнител не знам. Бъди малко социален - примерно в 1 ден от седмицата пиши нормално и човешки - да видиш как хубаво се спи winking smiley
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
25-04-2011 - 21:01:54
avatar
Quote
Атанас Янев
Quote
sid 40
........ но нека не са от хора, купуващи от 10 години, търсещи несъществуващи имоти, плюещи по панелките



......... пиши нормално и човешки - да видиш как хубаво се спи winking smiley

90% от форума са такива каквито си цитирал, поставяш ми много ограничено поле за действие. Второ- посочи ми 2-3 поста където не съм писал нормално и човешки.eye popping smiley
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
25-04-2011 - 21:09:19
Quote
sid 40
Второ- посочи ми 2-3 поста където не съм писал нормално и човешки.eye popping smiley
Лично мене нападна с какви ли не простотии, то не бях измамник, мошеник, с "жълто покрай устата" (ей, това на фирмения да пратиш не беше културно, ама ти прощавам winking smiley), без два лева и прочее.

Виж колко хора тука спорят с тебе - графики се вадят, цитират източници, проценти - няма лъжа, няма измама, с цифри говорят smiling smiley Застани за секунда от тяхната гледна точка, погледни офертните цени в момента и си кажи, с ръка на сърцето, идиоти ли са или не... Абстрахирай се от диагностицираните и пиши за другите smiling smiley
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
25-04-2011 - 21:17:29
avatar
Quote
Атанас Янев
Quote
sid 40
Второ- посочи ми 2-3 поста където не съм писал нормално и човешки.eye popping smiley
Лично мене нападна с какви ли не простотии, то не бях измамник, мошеник, с "жълто покрай устата" (ей, това на фирмения да пратиш не беше културно, ама ти прощавам winking smiley), без два лева и прочее.

Виж колко хора тука спорят с тебе - графики се вадят, цитират източници, проценти - няма лъжа, няма измама, с цифри говорят smiling smiley Застани за секунда от тяхната гледна точка, погледни офертните цени в момента и си кажи, с ръка на сърцето, идиоти ли са или не... Абстрахирай се от диагностицираните и пиши за другите smiling smiley

Е, ти още не си ми доказал, че имаш два леваwinking smiley За фирмения дълбоко съжалявам и ти се извинявам, ама ти тогава малко се дуеше и заставаше с името си и т.н.! Ако мислиш, че си правя илюзии за пазара, дълбоко се лъжеш. Само, че не се намери някой който да оспори факта, че имотие спадат в среда в която икономиката не върви. И някои злорадстват. Аз съм ги оприличил на корабни плъхове, които виждат, че кораба потъва, но продължават да писукат от радост, че заедно с тях, ще се издавят и хората. Докато има спад в имотите, ще има спад в икономиката като цяло. Виж фирмите, ти поне си фирмаджия - добре ли са? Неолайнярската политика подобрява ли им отчетите? Банките като дават такива високи лихви по депозитите и задушават предприемачите добре ли е? Хайде кажи!
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
25-04-2011 - 21:33:56
Quote
sid 40
Докато има спад в имотите, ще има спад в икономиката като цяло.
Не съм съгласен с това :ami: Обратното е - докато има спад в икономиката ще има спад и в имотите *ok*

За останалото си прав, не виждам как някой може да го оспори, а и не виждам причина да го прави.
Анонимен потребител
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
25-04-2011 - 21:52:17
Такива разминавания има само при теб smiling smiley

Аз гледам за София:
- НСИ дава [www.nsi.bg] - 1 496.84 лева/м2
- имоти.нет [www.imoti.net] (средно аритметично на средни) - 769.61 евро/м2
е колко е грешката драги ми ... додо?

Айде сега кажи ти колко сметна?
И да вземем "линийката" както се казва smiling smiley
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
25-04-2011 - 21:58:16
Quote
Тинки Уинки
Такива разминавания има само при теб smiling smiley

Аз гледам за София:
- НСИ дава [www.nsi.bg] - 1 496.84 лева/м2
- имоти.нет [www.imoti.net] (средно аритметично на средни) - 769.61 евро/м2
е колко е грешката драги ми ... додо?

Айде сега кажи ти колко сметна?
И да вземем "линийката" както се казва smiling smiley

Грешката е вярна. Бултрапът излезе и на графиката на имот.бг по квартали. Вече официално се намираме във фаза "Страх". Когато се появят първите признаци на капитулация, ще пиша да си сверите пак часовниците. Казвал съм го и ще потретя, ще дойдат времена, когато ще пиша че иде ръст, ама никой няма да ми вярва!

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
25-04-2011 - 22:13:22
avatar
Quote
PER0
Да бе, ясно. Кварталът с една обява си е останал с една обява (или около). Квартал с 1000 обяви си е останал с 1000 обяви (или около). Даже и нарастването или намаляването на броя на обявите не влияе върху теглото, защото се предполага че се отнася за всички квартали. Ако примерно увеличението на броя обяви е двойно, то от една обява са станали 2(малъл квартал), а от 1000 обяви са станали 2000(голям квартал), но пропорцията се запазва, а оттам и теглото с което участват малкия и големия квартали.

Да, (и за лесен пример, нека са само два квартала) - за да се увеличи числото на imoti.net с 1 евро, трябва всички 1000 обяви в Център да се увеличат с 2 евро. Или е достатчно единствената обява в квартала с една обява да се увеличи с 2 евро. Което очевидно е глупаво. А реално ако всички обяви (1000) в Център се увеличат с 2 евро, то средната цена ще е 1002 евро - разлика в ръста "само" 2 пъти (1001 срещу 1002 евро, от 1000) в зависимост от смятането, като на иmoti.net методът е далеч от реалността.

Понеже в София кварталите с най-много обяви са и най-скъпите (Център, Лозенец), графиката на imoti.net показва занижена стойност. Във Варна е обратно (явно скъпите са с по-малко обяви) и там е завишена стойност. От трета страна НСИ излиза със съмнителни данни (с много висока статистическа грешка), от четвърта цената не е на кваратен метър, а Български квадратен метър, т.е. наистина всичко общо взето у нас е безсмислено. И като излезнат банките с "па па па" и брокерите с "един път се живее" и става мазало.

Вижда се само, че цените спадат, броят на обявите расте, наемите падат, циганите се размножават, пенсионерите нарастват (но след X години като минат средната възраст ще започнат драстично да намаляват), мързеливците растат, популацията става късокрака (оня ден се загледах, какви индивиди има и от двата пола, приличат на тия бездомните кучета или на дакели, златното сечение е останало само за древните статуи) и сега понеже съм се родил тук, трябва да си затворя очите и да тръбя "всичко ни е нарееед, нашият квадратен метър е най-точният, нашите пубертетчета са най-обазовани, циганите използват кондоми, имотите ни са много красиви, София е най-прекрасната столица, чалгата е най-хубавата музика" и т.н. Ами няма да стане smiling smiley *drink1*
Re: Май 2010 - "Заформя ли се бултрап за имотите?"
25-04-2011 - 22:18:27
avatar
Додо , що не казваш, че си си продал земята?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход