Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Само кеш

Публикувано от bah 
Re: Само кеш
23-03-2011 - 18:14:03
avatar
И за съм на близко до това мнение - почне ли някой да пресира сроковете до сделка - нещо не са много читави нещата.
По подобен начин преди време чейнчаджиите си пробутваха куклите ( пачките с нарязан вестник по средата - Давай по-бърже, че идва полицая! :] )
Не виждам да са се избили нещо купувачите да купуват, че да имат право на претенции за пътя на парите продавачите.
Второ на ръка, че вече е задължителен банковият превод за суми над (??) 15 хил. лева. така че, те парите пак по банков път си идат - дали зад тях ще е спестовна сметка или банков кредит, какво значение има?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Само кеш
23-03-2011 - 18:30:30
Quote
Imotko
Quote
bah
Попадам на няколко оферти за продажба в които има изрично условие:
Продава се само с пари кеш, без ипотечен кредит.
Продавачи са както физически лица, така и строители.
Защо е така?

Първо: Така ще изповядат на данъчна оценка.
Второ: Ще стане по-бързо.
Трето, най-важното: Сделката няма да зависи от никой друг, освен от купувача и продавача. Ще стане по-сигурно, няма да си късат нервите с тъпите банки, няма дай това, дай оново, дай за СПИН, дай васерман и прочие банкови простотии, няма да има чакай сега три месеца, няма да има "Ама банката не ми даде кредит, връщай капарото".
Глупости Imotko-ви! Вече съм казал,че Imotko е 1/4 юрист и се вижда,че с тая 1/4 става и опасен за довереника си,ако му се случи такъв някой ден -махам му я и нея четвърт!

Когато купувача има кеш,който покрива цялата сума по договора,никога адвоката му няма да му даде акъл да подписва по данъчна оценка!Причината е че ако има проблем и настъпи съдебен спор иска ще бъде върху сумата на данъчната оценка,която в днешно време се различава от пазарната цена с долу-горе 50%!Както и вероятността да се издъни с дебела глоба за нерегламентирано плащане в брой-15000лв.

Imotko бегай да правиш кафета в агенцията като юристконсулт-барман и да правиш четки на шефа колко е велик брокер!Гледай Imotko и не питай как изглеждат останалите некомпетентни хрантутници в паразитната агенция
Re: Само кеш
23-03-2011 - 18:49:14
Quote
фло
Quote
Imotko
Quote
bah
Попадам на няколко оферти за продажба в които има изрично условие:
Продава се само с пари кеш, без ипотечен кредит.
Продавачи са както физически лица, така и строители.
Защо е така?

Първо: Така ще изповядат на данъчна оценка.
Второ: Ще стане по-бързо.
Трето, най-важното: Сделката няма да зависи от никой друг, освен от купувача и продавача. Ще стане по-сигурно, няма да си късат нервите с тъпите банки, няма дай това, дай оново, дай за СПИН, дай васерман и прочие банкови простотии, няма да има чакай сега три месеца, няма да има "Ама банката не ми даде кредит, връщай капарото".
Глупости Imotko-ви! Вече съм казал,че Imotko е 1/4 юрист и се вижда,че с тая 1/4 става и опасен за довереника си,ако му се случи такъв някой ден -махам му я и нея четвърт!

Когато купувача има кеш,който покрива цялата сума по договора,никога адвоката му няма да му даде акъл да подписва по данъчна оценка!Причината е че ако има проблем и настъпи съдебен спор иска ще бъде върху сумата на данъчната оценка,която в днешно време се различава от пазарната цена с долу-горе 50%!Както и вероятността да се издъни с дебела глоба за нерегламентирано плащане в брой-15000лв.

Imotko бегай да правиш кафета в агенцията като юристконсулт-барман и да правиш четки на шефа колко е велик брокер!Гледай Imotko и не питай как изглеждат останалите некомпетентни хрантутници в паразитната агенция

Не давам съвети, приятелю бледен, още по-малко юридически. Това е животът. И пазарът. И желанията на мнозинството от хората. По куп причини, дето ги знаеш вероятно, щото не си толкова тъп, колкото се правиш, ама не ти изнася да ги признаеш.
Написал съм ви кратко и ясно какво значи в повечето случай търсенето на купувач с кеш. Вие си търсете под вола теле, като колегата, дето вика: "какво значение има с кредит, без кредит, седмица-две", което сочи, че въпросния колега не е виждал сделка с кредит през живота си, или другия, дето вика, че със сигурност нещо на имота няма да е наред. Като че ли, тоя купувач с кеша няма да си направи същите проверки, дето и оня с кредита. Абе въобще, приказки на пазар да стават, такава е вашата работа. Аматьорска.
Re: Само кеш
23-03-2011 - 18:51:19
Quote
paio
Преди седмица пуснах обява в имоти.бг че търся апартамент в центъра на Плевен в прилично състояние 65-80кв.м. като мога да платя кеш на цена 250е. кв.м. чиста жил. площ (около 200е. по нот. акт). Часове по-късно получих първото съобщение на мейла от жена която ме покани на оглед. Последваха още три обаждания по телефона с въпроса имам ли наистина парите кеш и евентуално ако желая да огледам апартаментите. Всичките се оказаха старо строителство от соца, естествено за ремонт но в стабилни сгради в центъра. Ще се въздържа от покупка засега, защото започвам да разбирам, че смятаното за невъзможно се случва. Освен това май трябва да търся не апартамент а бункер с радиационна защита като гледам какво става!
За тоя умрел град майна, тия пари са колосална сума. Чувал съм, че половината плевнЯлии са nichtarbeiten и средната заплата е 250 лева! Sehr schade Stadt. Хубава ли е продавачката? Да добави и фелацио към сделката. Малко цинично, но в тон с времената. Целия народ е в същата позиция. (Имотко пак ще ме обяви за Черногледец Храбър!)
Re: Само кеш
23-03-2011 - 19:21:43
Няма, ако се откажеш от свирката. Не е нужно да изпростяваме още, така си е добре. За Плевен-без коментар.
Re: Само кеш
23-03-2011 - 20:40:09
Quote
Imotko
Няма, ако се откажеш от свирката. Не е нужно да изпростяваме още, така си е добре. За Плевен-без коментар.

Без коментар! И кантар confused smiley
Re: Само кеш
23-03-2011 - 21:17:11
Предимството на плащането в кеш е едно и само едно, мили деца, но тежи повече от всички налудничави мения на онова гуреливо хлапе, май беше Имотко.
Плащането в кеш позволява на продвача веднага да си получи парите,а не 10-на и повече дена след прехвърлянето на имота на името на купувача, за да може последния да го ипотекира в банката и да му отпуснат заем, с който да се разплати с продавача, което означава че кеша ще спести на продавача 10-на безсънни нощи с редуващи се изпотявания с обледенявания в чаршафите ....без пари, без имот и само с парче хартия-договор за покупко продажба , който в държава със съдебна система като нашата спокойно може да се забоде на пирона в тоалетната....

Това е всичко за днес , мили деца

Довиждане
Re: Само кеш
23-03-2011 - 21:33:36
Класнатааааа, който и да си ти, и ти сделка с имот с кредит не си виждал/а/ през живота си, нито технологията ти е ясна, нито теорията, за практиката да не говорим.
Re: Само кеш
23-03-2011 - 21:45:35
Quote
Imotko
Няма, ако се откажеш от свирката. Не е нужно да изпростяваме още, така си е добре. За Плевен-без коментар.
О.К. майна! С резолюция №1974 от 23.03.11г. налагаме забрана във Форума на всекакви простотии и цинизми! Ще бъдат нанесени въздушни удари и всекакви други удари по нарушителите! Засега модераторите се въздържат от участие в операцията, понеже не е много ясно ако махнем цинизмите, какво ще остане.
Re: Само кеш
24-03-2011 - 03:10:46
много ясно защо в кеш. защото няма акт 16
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход