Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Шести търг, шести спад

Публикувано от valsodar 
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 01:52:53
avatar
Quote
Продавач
Ние едва смогваме да обслужваме всички

Дай някакви конкретни стойности, не %. (За брой сделки става въпрос.)

А и една свестна агенция (да предположим твоята) пролет не прави. Според Агенция по вписванията за София има спад от 28% в сделките (продажби) последното тримесечие (сравнено с 1 година по-рано) и 47% сравнено със същото тримесечие две години по-рано.

Разликата между тримесечието преди 2 години и преди 1 година е 27% надолу, т.е. има даже ръст в скоростта на спада.
bah
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 08:08:00
avatar
Quote
valsodar
Додо, прав си че има все още доста неясноти спъващи пазара и една от спънките е "въвеждане във владение".
Наредбите касаещи сътрудничеството на МВР с ЧСИ обхващат само административно принудителните мерки - демек - забрани за напускане на страната. По отношение на ДСИ са доста ясно регламентирани нещата и там няма хъм-мън, но виж при ЧСИ са умишлено изтървани. Няма да ти казвам чие лоби обслужва този нормативен пропуск.
Инак, в Гражданско Процесуалният Кодекс са си доста точно формулирани нещата, не е кой знае колко голям ферман, за час се изчита, за още няколко почва да ти присветва каква точно е идеята.
И там има заложена бомба и то е в часта за ДоброСъвестният Пазител. Сещаш се кой е нали?
Защо ли водещите американски банки никога не са се възползвали от тази свежа законотворческа идея, а?
Защото тяхната работа е на първо място да продават, защото инак фалират.

Това трябва да е написано с главни букви и да се чете бавно и задълбочено.
Анонимен потребител
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 09:02:52
Нека го кажем по друг начин.
Сядаш и смяташ:
Ако купя жилище със заем заради лихвите, които трябва да платя, ще имам известна загуба.
Ако държа парите в банката заради лихвата, която получавам, ще имам определена печалба.

Къде е инфлацията в цялата схема?
Ами най-просто казано - калкулирана е в лихвата.
Т.е. ако трябва да се смята инфлацията то "загубата" от лихви по кредит ще бъде по-малка - не казвам, че ще си на + (и такива случай имаше ама за тях не говорим), от друга страна печалбата при депозит също ще е по-малка отколкото човек е очаквал.

Айде и едно примерче.
Ако днес имаш пари за 1 килограм сирене и ги вложиш в банката за 3 години с надеждата тогава да си купиш кило и 200 грама (за 3 години да натрупаш 20% отгоре от лихви), то това няма да стане заради инфлацията. Ще си купиш да кажем кило и 100 грама.
Ако днес си правиш сметка, че ако трябва за кредит на банката да плащаш всеки месец по 30 кила сирене, то след 3 години примерно ще се окаже че плащаш по 27 килограма.

П.С. това 4000 е/м2 с лихвите откъде го измисли?
15 годишен кредит при 8% лихва дава 80% отгоре.
30 годишен дава 164% отгоре.
За да се получат твоите 4000 е/м2 трябва някой да е взел 100% финансиране за цена 1500 е/м2 и заем за 30 години. Тука не коментираме какво ще можеш да си купиш с 4000 евро след 30 години.
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 18:28:34
avatar
8% лихва е доста ведро казано smiling smiley Като я промениш малко нагоре и ще получиш отговора.

Друго - работата е там, че се плащат вноските не със сърене а с пари (заплата в повечето случаи). Ако тя не расте с темпа на ръста на цената на сиренето, валутата сирене не следва да се използва в примера по-горе.

Още веднъж - % на инфлацията/дефлацията няма нищо общо с % ръст/спад на имотите, както няма нищо общо с % ръст/спад на заплатите. Всеки опит за връзка между двете е манипулативен.

Примерче:

Ако днес взимаш 850 лева и харчиш 500 лева на месец остават 350 лева и можеш да си позволиш определено нещо.

Ако след време взимаш пак 850 лева, но харчиш 550 лева на месец остават 300 лева и можеш да си позволиш по-малко от нещото в предния пример. Когато това се отнася за масата хора, какво следва за цените на най-скъпото нещо (имотите) - седми кръг, седми спад и т.н. Затова цената на въпросното нещо също пада, защото някои притежатели на такива неща се нуждаят от пари, за други цели. Нуждаещите се определят течението.

Докато не започне ръст на излишните пари след покриване на неотложните разходи. Такъв май още не е отчетен.
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 18:54:54
Quote
valsodar
Ами, след като не те интересува темата, защо тръгна и ти да се разписваш в нея не разбрах?
Имаш сделки - ми, честито! Все така да ти върви през цялата година! winking smiley

Мен ме касае, защото става въпрос за многостайни апартаменти с площ над 150м2, в тази посока са ми интересите към пазара в София - тях основно следя.


и защото си голям баровец, на 8-ми Март вечерта, когато всички се забавляват с девойки по купони и партита, ти си кибичиш във форум, мислейки върху поредната глупост, която да изцвъкаш
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 20:43:01
avatar
Защо ми е да мисля глупости, като са ги свършили тия пред мене с имотите?
Култова реплика на имотикар - Банката като ми вземе имота ще я съдя.
Смятай, колко им е акъла сега и колко им е бил преди, кога са си подписвали ипотеката с нея?
Та, за какво ми е на мен да мисля глупости?
Кандидати за тая задача явно има бол?!

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 22:12:09
Quote
dodo2
8% лихва е доста ведро казано smiling smiley Като я промениш малко нагоре и ще получиш отговора.

Друго - работата е там, че се плащат вноските не със сърене а с пари (заплата в повечето случаи). Ако тя не расте с темпа на ръста на цената на сиренето, валутата сирене не следва да се използва в примера по-горе.

Още веднъж - % на инфлацията/дефлацията няма нищо общо с % ръст/спад на имотите, както няма нищо общо с % ръст/спад на заплатите. Всеки опит за връзка между двете е манипулативен.

Примерче:

Ако днес взимаш 850 лева и харчиш 500 лева на месец остават 350 лева и можеш да си позволиш определено нещо.

Ако след време взимаш пак 850 лева, но харчиш 550 лева на месец остават 300 лева и можеш да си позволиш по-малко от нещото в предния пример. Когато това се отнася за масата хора, какво следва за цените на най-скъпото нещо (имотите) - седми кръг, седми спад и т.н. Затова цената на въпросното нещо (имот) също пада, защото някои притежатели на такива неща се нуждаят от пари, за други цели. Нуждаещите се определят течението.

Докато не започне ръст на излишните пари след покриване на неотложните разходи. Такъв май още не е отчетен.
*ok*
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 22:38:16
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 23:00:16
dodo...лошото с инфлацията е,че може и 20 години да я караш с 15% на година.Зависи какво я подхранва.Не търси рационална основа в това.В повечето случаи очакванията не се опират на някаква здрава логика,но това не намалява способноста им да задвижват определени процеси.
Re: Шести търг, шести спад
09-03-2011 - 23:19:05
avatar
Quote
salvador
dodo...лошото с инфлацията е,че може и 20 години да я караш с 15% на година.Зависи какво я подхранва.Не търси рационална основа в това.В повечето случаи очакванията не се опират на някаква здрава логика,но това не намалява способноста им да задвижват определени процеси.

За целта трябва да падне бордът или да е такава инфлацията в цяла Европа, което няма как да стане освен по време на Двадесетгодишната война, ако има такава.

*drink1*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход