Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Просторен тристаен апартамент 46 999 EUR

Публикувано от PMP 
Re: Просторен тристаен апартамент 46 999 EUR
08-02-2011 - 13:31:03
Quote
Seira
Имам роднини, които живеят в Broward County и съм бил там 2 пъти - Хиспаник си има, но то затова има 2 официални езика в щат Florida. Черните не са в този район точно те са малко по на юг. Гетото пък е много по-далеч - то е в Miami North. BTW aко те дразнят цветнокожи не те съветвам да припарваш до Америка въобще, както и до много райони на Париж. Лондон и Брюксел smiling smiley

Брауърд Каунти не е град, а е по-скоро област (доколкото представите за град и извън града в САЩ и в БГ могат да се сравняват изобщо smiling smiley , с административен център Форт Лодърдейл. В тази област има n на брой градове и грачета. В случая говорим за градче с 31 000 жители, наречено Лодърдейл Лейкс, със 70 % черно население. Като цяло за целия каунти 46 % са бели, 27 % са черни (неиспанци) и 25 % са латиноси. Обаче за това градче не е точно така, просто там са концентрирани черни (и латино, и не-латино).

Ами аз чета какво пише в уикипидия за това градче Лодърдейл Лейкс (това е името на наслееното място от обявата ти, не е Форт Лодърдейл) - 70 % черни smiling smiley. И дадох линк към това. Ако изобщо може да се приравни на нещо в София като етнически състав, това е Филиповци или Христо Ботев smiling smiley

Била съм достатъчно пъти в Лондон, Париж, за Брюксел да не говорим, и ми е много добре известно за какво говориш winking smiley Но и в тези градове кварталите с имигранти са по правило много по-евтини от населените само с бели, доколкото все още са останали такива smiling smiley

А, и нямам намерения да живея в тези градове, иначе за ходене, си ходя smiling smiley Нямам против да разглеждам smiling smiley



Редактиран 5 път(и).Последна редакция на 2011-02-08 13:40 от Joan.
bah
Re: Просторен тристаен апартамент 46 999 EUR
08-02-2011 - 13:38:04
avatar
Re: Просторен тристаен апартамент 46 999 EUR
08-02-2011 - 13:39:09
Ама това е евтин квартал и това си и личи от цената на жилището. Аз затова го сравнявам с "Надежда". макар, че на мен лично в "Надежда" ми изглежда по-грозно и по-страшно smiling smiley
Re: Просторен тристаен апартамент 46 999 EUR
08-02-2011 - 13:42:14
Quote
Seira
Ама това е евтин квартал и това си и личи от цената на жилището. Аз затова го сравнявам с "Надежда". макар, че на мен лично в "Надежда" ми изглежда по-грозно и по-страшно smiling smiley

Може и да ти изглежда така, но в Надежда над 80 % от населението са бели българи (все още winking smiley). Затова казах, че би трябвало да се сравнява с кв. Христо Ботев, или с Филиповци smiling smiley

Пък на който му харесва да живее с черни във Флорида, лошо няма smiling smiley Всеки е свободен да прави своя избор.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-08 13:44 от Joan.
Re: Просторен тристаен апартамент 46 999 EUR
08-02-2011 - 13:55:29
Quote
Joan
Затова казах, че би трябвало да се сравнява с кв. Христо Ботев, или с Филиповци smiling smiley

Прати ми снимки на такава сграда и такова жилище в гореспоменатите 2 квартала и веднага се съгласявам с теб smiling smiley
Хората може да са глупави, но не са слепи - то се вижда дали Lauderdale Lakes е като Филиповци smiling smiley
Re: Просторен тристаен апартамент 46 999 EUR
08-02-2011 - 14:03:30
Аз неслучайно уточних, че като етнически състав трябва да се сравнява smiling smiley Иначе като градоустройство, тип строителство и поддръжка на сградите София няма как да бъде сравнявана с който и да е американски град.

Тук не могат да съберат по 2 лева на месец за чистачка, а в обявата се говори за 260 долара на месец такса поддръжка smiling smiley, при това сам казваш, че е ниска тази такса. Ако и тук събираха такси от подобен размер, фасадите щяха да са чисти и ремонтирани, а междублоковите пространства поддържани. При това вероятно ти е известно, че там не можеш да си правиш каквото си искаш по фасадата и вътре в жилището, нищо че си е твое. И ако го правиш, те чакат солени глоби и дори изгонване от страна на асоциацията smiling smiley Както тук избиват панели, остъкляват балкони и боядисват само своята част от фасадата в жълто и червено.

И пак казвам, всеки да си живее, където намери за добре. Кеф му в Лодърдейл Лейкс, кеф му в Надежда, кеф му във Филиповци smiling smiley

И конкретно за теб - щом ти харесва в Лодърдейл Лейкс, и цена, и условия, какъв проблем имаш със София (било Надежда, било Филиповци)? Някой да те е задължил тук да купуваш или пък да живееш? Цената е такава, каквато е. От там нататък всеки си прави сметката какво иска и какво може.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-08 14:06 от Joan.
Re: Просторен тристаен апартамент 46 999 EUR
08-02-2011 - 14:15:53
Точно затова и пуснах тази обява, защото от заглавието на темата излиза, че онази панелка в Надежда за 46 999 Еuro е страхотен удар. Но всичко все пак е относително - за някои може да е голяма далавера, за други - не чак толкова, а за трети - направо набутване smiling smiley
Аз нямам прблем със София никакъв, но и не купувам в крайните Софийски квартали. Предпочитам някои други райони, а напоследък сериозно обмислям и проучвам инвестиции в американски НИ.
Re: Просторен тристаен апартамент 46 999 EUR
08-02-2011 - 14:30:45
Наложи се да погледна заглавието на темата, почнах да пиша само заради молбата на Камелия, макар и не към мен smiling smiley

Всъщност онази панелка дали е удар или не няма нищо общо с цената в Лодърдейл Лейкс smiling smiley Има общо с предлагането и условията в София и около София, и по-широко, в БГ. Защото тези, които гледат обяви в София, по някаква си тяхна причина живеят и искат (или пък могат) да живеят в София, а не в Маями, Лодърдейл Лейкс или Торонто smiling smiley Изключвам тук подвизаващите се емигранти от Торонто, Париж и май някъде в Белгия, за които не ми е много ясно какво всъщност гледат в София :]

Искам да кажа - тази цена на панел в Надежда трябва да се сравнява с другите цени в Надежда, или в Обеля, или в Модерно, или в Свобода, или......, и тогава се преценява дали е удар. Дори и да е 3 пъти по-скъпо в Надежда от онова градче във Флорида, за това си има някаква причина, а ако ти не я виждаш, това не значи, че няма такава smiling smiley Да се сравнява Надежда с Лодърдейл Лейкс не води до никакъв полезен извод за цената. Ако някой иска да купи (по каквато и да било причина) в Надежда, сравнението с Лодърдейл Лейкс какво му помага? Ще отиде и ще обясни на собственика "Ти знаеш ли, че аз за тези пари мога в Лодърдейл Лейкс да купя, бе?!" И какво ще произтече от това? Най-вероятно собственикът ще му отговори - "ами купи си в Лодърдейл Лейкс" smiling smiley, ако изобщо нещо му отговори.

Нали целта на темите за цените е някой да купи нещо, в крайна сметка. Който иска да купи и който може да купи, и когато си прецени да купи. Другото си е само лафче, време да минава. smiling smiley

Успех с търсенето в София *ok*
Re: Просторен тристаен апартамент 46 999 EUR
08-02-2011 - 14:42:00
avatar
Quote
Seira
Имам роднини, които живеят в Broward County и съм бил там 2 пъти - Хиспаник си има, но то затова има 2 официални езика в щат Florida. Черните не са в този район точно те са малко по на юг. Гетото пък е много по-далеч - то е в Miami North. BTW aко те дразнят цветнокожи не те съветвам да припарваш до Америка въобще, както и до много райони на Париж. Лондон и Брюксел smiling smiley

С други думи, сравнението ти с цената в Надежда, която е квартал на Столицата и е на 10-20мин. от идеалния й център с градския транспорт, е силно несъстоятелно.
Също така, ако сумираш наема към асоциацията+ данъка, имаш 3120+ 609= 3729$ всяка година разходи.
И не иде реч за дразнене от цветнокожи, а за това, да не живее човек в гето.
Щото и факултето и Филиповци са си в София, ама искаш ли да си купиш нещо там?
Преди да сравняваш две неща, трябва да видиш дали въобще могат да бъдат сравними.
В твоя случай, не стават.
Re: Просторен тристаен апартамент 46 999 EUR
08-02-2011 - 14:49:01
avatar
Joan,
Благодаря. Да се надяваме, че след така пълното ти обяснение, някои хора ще почнат първо да мислят, после да пишат.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход