Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

РЗП

Публикувано от bah 
Re: РЗП
02-02-2011 - 16:55:20
Дичо, работата е много проста и хората са я измислили още преди мнооого години. Остава да се огледаме и да си оправим законите, докато не сме станали за смях навсякъде.
Как е в Европа (Австрия, Швейцaрия, Германия, Испания, Франция…):
1. Мазета, тавани и други общи помещения, за които няма как да се сетиш (плувни басейни, сауни, градини, перални и сушилни помещения, гаражи за велосипеди и детски колички, самостоятелни постройки за тържества, грилове, голф игрища, тенис кортове и прочее) се купуват като идеални части, като получаваш право за ползване.
2. Балконите се смятат с коефициент (тук 1/4), тъй като не са пълноценна жилищна площ.
3. Площта си остава площ и цената си остава цена. Работата е там, че цената на квадратен метър жилищна площ се повишава значително! Затова не можеш да сравняваш цени на кв. метър в Германия и България - защото квадратурата се мери по друг начин.
4. Не се грижи за спалнята ми, само гардероба ми е 16 м2 (стая).
Освен това си има закони за плътност на застрояване, всяко жилище трябва да има поне един или повече гаража в зависимост от квадратурата. Всичко това иска да ти каже, че който се смята за голям тарикат, живее в кенефа заедно с измамените и по нищо не ги превъзхожда.
„За кое точно да последва забраната ? Изключително си неподготвен да твърдиш подобни безумия.“
За измама, Дичо, за измама тук дават пандел. В случай на рецедивизъм може да откараш десетина годинки. Ако имаш късмет де.
Re: РЗП
02-02-2011 - 17:03:33
avatar
Quote
Aceton
За измама, Дичо, за измама тук дават пандел. В случай на рецедивизъм може да откараш десетина годинки. Ако имаш късмет де.

Добре, ама защо посредниците, а не продавачите да лежат?eye popping smiley
Нали няма да оспориш, че квадратурите ги заявява собственикът?
И че пред нотариуса купувачът декларира, че цената го устройва и сключва договора по собствена воля?
Нали в н. а. пише квадратурата+ % идеални части и крайна цена?
Как го виждаш формулирано обвинението в измама?
Ако има тук някой, купил ново строителство, нека каже какво пише в нотариалния му акт. smiling smiley
Re: РЗП
02-02-2011 - 17:03:37
Разбира се, всички допълнителни неща трябва и СА калкулирани в цената, проблема е заблуждението в обявите, в което всички по редичката въвеждат купувача.

На мен на пример ми трябва магазин 50 кв. Отивам на оглед на обява за 50 кв ама той се оказва 39 и ме убеждават че аз нещо съм крив и то пак е 50 ама не точно.

Цената тук няма никакво значение дали ще е 50х100лв или 39х128лв. За мен е чиста лъжа и опит да се подведе клиента разбираш ли ако клъвне или ако може да му се предложат 10 други обекта или поне да си го имат в базата данни и да го тормозят всеки ден ..........

На края за всички е загуба на време, нерви и пари, ама някои още не го проумяват и продължават да спорят.................*huh*
Re: РЗП
02-02-2011 - 17:20:06
Aceton , цитираш ми как стоят нещата в някакви държави, които си имат някакво законодателство, тук също имаме такова, макар и различно от тяхното, така и не разбрах защо някой трябва да лежи в пандиза ? Нима тук няма плътност на застрояване, нима тук няма условие за брой гаражи, според броя на жилищата, не уточняваш кое точно е измама и според кой закон ? Понеже ми е писнало по тая тема да пиша безброй пъти ще ти спестя подробности, само ще кажа, че една и съща цена на едно и също жилище ще ти я докарам по три различни начина и винаги ще е вярна. И последно - защо реши, че ме е грижа колко ти е спалнята, та чак пък и да се биеш в гърдите колко е огромна ?
Re: РЗП
02-02-2011 - 17:38:22
Quote
камелия
И последно- би ли ми намерил норматив някъде по света, според който външните ограждащи стени на имота, въобще да не влизат в квадратурата му?

Ами бротарус вече почти ти е отговорил, но ще ти трябва немски. В DIN 277 се дефинират: конструкционна площ, използваема площ и т.н., като се прави разлика между брутна и нетна площ. Сичко наготово, нема нужда да се открива отново топпата вода.

Quote
камелия
Добре, ама защо посредниците, а не продавачите да лежат?
Нали няма да оспориш, че квадратурите ги заявява собственикът?

Собственникът може да заявява каквото си иска, предполага се, че той е лаик. Профи е посредникът, да вади рулетката и да мери, това му е работата! Дори картофи да продаваш, пак ти искат калибриран кантар. Затова хората си имат задължителна застраховка, в рамките на която могат да сключват договори.
И пази боже да премълчат нещо важно, като повреди в сградата!



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-02 17:41 от Aceton.
Re: РЗП
02-02-2011 - 17:42:00
Quote
камелия
Quote
hubb

кооолко си глупавааа
както се казваше в ало, ало
Що не отидеш и при търговците на телевизори за да ги научиш, че диагонала екрана може да се мери на върху цялата рамка а не само върху работната част.
То този засмян строител дали може да пусне една оферта без самите стени - ако иска стените да си ги вземе за зестра на щерка му, дето ще се жени за твоя михлюзин.
То бива, то може ама то такваз простотия не може!

Глупавият, както винаги, си ти!
И защото не смееш да отидеш и да се изрепчиш лице в лице на този, който иска да те врътне, олайваш месечината скрит зад анонимността си.
За всеки, който не е ербап само по форумите, искам да посоча част от нормативен акт, който показва какво точно се включва в размерите на жилището:

§ 2. (1) Застроена площ на самостоятелни обекти в сградите (жилища, магазини, ателиета, кабинети, офиси и др. п.) е площта, ограничена от външните конструктивни очертания на външните ограждащи стени на обекта и осовите линии на разделителните стени към съседните обекти или към общите помещения в сградата. Към застроената площ на обекта (жилище и др.п.) се прибавя цялата площ на лоджиите и балконите, измерена по външните им конструктивни очертания.
(2) Застроена площ на жилище (или на друг обект), разположено на повече от един етаж, е сборът от застроените площи на отделните му етажи, вкл. площта на стълбищата в тях.
(3) Когато външната стена е с прозорци, балкони или лоджии, към застроената площ на обекта се включва цялата й дебелина. Когато външната стена е без прозорци, балкони или лоджии, към застроената площ се включва само половината от дебелината на стената, а останалата част от външната стена се причислява като обща част на сградата.

да бе да
формално си права
ама утре ако излезе една наредба, че младоженката първо трябва да мине през местния дерибей сигурно някой ще са прави, че ще я изискват.
Но това дали допада на останалите е друг въпрос. А точно този въпрос коментирам аз.
Може да си измисляте 1000001 простотии с които да обличате формално лъжата в истина, но това няма да промени нейната същност. Нито вие ще станете нещо повече от това което сте в момента.
А отностно репченето - оставям го на такива като теб. При мен подхода е по-различен.
Re: РЗП
02-02-2011 - 17:56:46
Quote
dicho
Aceton , цитираш ми как стоят нещата в някакви държави, които си имат някакво законодателство, тук също имаме такова, макар и различно от тяхното, така и не разбрах защо някой трябва да лежи в пандиза ? Нима тук няма плътност на застрояване, нима тук няма условие за брой гаражи, според броя на жилищата, не уточняваш кое точно е измама и според кой закон ? Понеже ми е писнало по тая тема да пиша безброй пъти ще ти спестя подробности, само ще кажа, че една и съща цена на едно и също жилище ще ти я докарам по три различни начина и винаги ще е вярна. И последно - защо реши, че ме е грижа колко ти е спалнята, та чак пък и да се биеш в гърдите колко е огромна ?

Дичо, радвам се, че всичко е наред в законодателтвото ни, ама не мислиш ли, че хората не купуват отчасти и затова? Особено чужденците. А?
А за нормативите си напълно прав, каша и половина. Дори да ги има, хората не си знаят правата и не познават законите. Ама всичко е до време.
Освен това не се бия по гърдите, ами ти отговарям в тона, в които питаш. Каквото повикало, такова се и обадило.
А какво е измама, можеш да прочетеш във Википедия. Освен това има юристи за тая работа.
Re: РЗП
02-02-2011 - 18:01:04
avatar
Quote
камелия
§ 2. (1) Застроена площ на самостоятелни обекти в сградите (жилища, магазини, ателиета, кабинети, офиси и др. п.) е площта, ограничена от външните конструктивни очертания на външните ограждащи стени на обекта и осовите линии на разделителните стени към съседните обекти или към общите помещения в сградата. Към застроената площ на обекта (жилище и др.п.) се прибавя цялата площ на лоджиите и балконите, измерена по външните им конструктивни очертания.
(2) Застроена площ на жилище (или на друг обект), разположено на повече от един етаж, е сборът от застроените площи на отделните му етажи, вкл. площта на стълбищата в тях.
(3) Когато външната стена е с прозорци, балкони или лоджии, към застроената площ на обекта се включва цялата й дебелина. Когато външната стена е без прозорци, балкони или лоджии, към застроената площ се включва само половината от дебелината на стената, а останалата част от външната стена се причислява като обща част на сградата.

Quote
hubb
да бе да
формално си права
ама утре ако излезе една наредба, че младоженката първо трябва да мине през местния дерибей сигурно някой ще са прави, че ще я изискват.
Но това дали допада на останалите е друг въпрос. А точно този въпрос коментирам аз.
Може да си измисляте 1000001 простотии с които да обличате формално лъжата в истина, но това няма да промени нейната същност. Нито вие ще станете нещо повече от това което сте в момента.
А отностно репченето - оставям го на такива като теб. При мен подхода е по-различен.

А така!
Формално съм права, ама шубето е голям страх, та не смееш да кажеш на строителя, че ти продава 70кв., а не 109?
Е, аз също коментирам дали допадат на останалите, че и на теб, сметките на " инвеститора".
Явно, да. Защото за 4г. в които пиша тук, съм обръщала внимание върху тази измама много пъти.
Само че, нямаше кой да чуе- къде по- лесно е да риеш анонимно във форума срещу посредниците, отколкото да се опреш на тоя, дето те мами.:]

За протокола- наредбата се издава след като законът вече е приет. В закона също пише как се определя площта на имота, но се приема, че за лаик е трудно да го открие и осмисли.
Затова се " сдъвква" в наредбата.
Така че, незнанието и нежеланието да научиш нещо, се стоварват на главата ти, пък ти обвинявай и международното положение, ако щеш.smoking smiley

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!
Re: РЗП
02-02-2011 - 19:56:08
Дичо, радвам се, че всичко е наред в законодателтвото ни, ама не мислиш ли, че хората не купуват отчасти и затова? Особено чужденците. А?
А за нормативите си напълно прав, каша и половина. Дори да ги има, хората не си знаят правата и не познават законите. Ама всичко е до време
---------------------
Не съм казвал, че всичко е наред, казвам, че го има, хубаво,лошо, това е. А ако някой не е запознат със законите, проблемът си е негов. Покупателната способност няма нищо, ама нищо общо с това как се определя РЗП, или какъв процент гаражи трябва да има във всяка сграда, а чужденците купуват жилища, само ако с него не върви и земя, защото нямат право да я купят. Дали ще купят днес жилище в което да живеят, хората преценяват по съмсем други критерии, законите нямат нищо общо.
Нямам нужда от юрист, за да знам какво е измама и нямам нужда от никой , за да знам, че когато купуваш жилище, купуваш това, което пише в нотариалния акт, другото е бля бля.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-02 19:58 от dicho.
Re: РЗП
02-02-2011 - 22:36:34
Е, тука е главно бля-бля. Никой не е купувал или продавал.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход