Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

РЗП

Публикувано от bah 
Re: РЗП
01-02-2011 - 19:00:56
Quote
bah
Очарован съм от това площообразуване.
Кога и тук, ще изчисляваме така жилищната площ?

Едно допълнение. Понятията светъл размер или светла площ са буквален превод на (Lichtmass) или (Lichtflaeche). Изчисляването на жилищната площ става, като се изключат площите на стени, комини, шахти, врати и арки, а също така и обособени площи под 0,1м2. Другото brotarius го е посочил.
Освен това има наказателна отговорност за неверни данни и задължителни застраховки за посредниците.
По аналогичен начин се изчисляват площите в Швейцария, Австрия, Испания и Великобритания, за други страни нямам данни.
В България липсва умишлено нормативната база за изчисление на жилищната площ.



Редактиран 2 път(и).Последна редакция на 2011-02-01 19:06 от Aceton.
Re: РЗП
01-02-2011 - 19:42:57
Quote
Aceton
Quote
bah
Очарован съм от това площообразуване.
Кога и тук, ще изчисляваме така жилищната площ?

Едно допълнение. Понятията светъл размер или светла площ са буквален превод на (Lichtmass) или (Lichtflaeche). Изчисляването на жилищната площ става, като се изключат площите на стени, комини, шахти, врати и арки, а също така и обособени площи под 0,1м2. Другото brotarius го е посочил.
Освен това има наказателна отговорност за неверни данни и задължителни застраховки за посредниците.
По аналогичен начин се изчисляват площите в Швейцария, Австрия, Испания и Великобритания, за други страни нямам данни.
В България липсва умишлено нормативната база за изчисление на жилищната площ.

..то значи Дичка и Уилсъна треба да са с по 3 доживотни присъди тия хаймани..ха ха... :}
Re: РЗП
01-02-2011 - 21:04:54
В България липсва умишлено нормативната база за изчисление на жилищната площ.
-------------------
И кой каза това ? Толкова ли представа нямаш?
Re: РЗП
01-02-2011 - 21:13:38
Абе комплексарче василев, не си намерил църква да се кръстиш, понеже отдавна нямаш работа и като счетоводител /който се съмнява, на "лични" давам служ. телефон на счетоводителя да се убеди сам/, си намерил тук място да се изживяваш като не знам точно по какво, ама като експерт. Смешко, толкова си прозрачен и си дотегнал на всички, няма ли да го разбереш ?! Ти и в тази тема само плюеш бе, тиквеник смотан. Съвсем сериозно вече мисля, че някой брокер те е "обидил" някога, затова и таиш толкова омраза към нас. Освен собствените ти несполуки , естествено.В тази тема тъпако става въпрос за това какво е РЗП и ЗП, не за това кой и как рекламира.
Re: РЗП
01-02-2011 - 22:57:18
Quote
dicho
Абе комплексарче василев, не си намерил църква да се кръстиш, понеже отдавна нямаш работа и като счетоводител /който се съмнява, на "лични" давам служ. телефон на счетоводителя да се убеди сам/, си намерил тук място да се изживяваш като не знам точно по какво, ама като експерт. Смешко, толкова си прозрачен и си дотегнал на всички, няма ли да го разбереш ?! Ти и в тази тема само плюеш бе, тиквеник смотан. Съвсем сериозно вече мисля, че някой брокер те е "обидил" някога, затова и таиш толкова омраза към нас. Освен собствените ти несполуки , естествено.В тази тема тъпако става въпрос за това какво е РЗП и ЗП, не за това кой и как рекламира.

абе брокерче фалирало, нали за това ти говоря бре дебил мамин, знам че разбираш ама пак се правиш на олигофрен,смешник......
Re: РЗП
02-02-2011 - 10:18:01
Quote
dicho
В България липсва умишлено нормативната база за изчисление на жилищната площ.
-------------------
И кой каза това ? Толкова ли представа нямаш?

Действително не съм наясно

1. Би ли ми посочил закона или норматива, който е задължителен за изчисляване на жилищната площ в България?
2. Какви са последствията, ако действителната площ не отговаря на обявената?
Re: РЗП
02-02-2011 - 11:01:05
жилищната площ в България
-------------------
Такъв термин няма, има застроена площ и ако прочетеш Наредба 7 /бивша Наредба 5/, ще ти стане ясно всичко.
Re: РЗП
02-02-2011 - 11:02:43
Кажи нещо за ЗП, тъпо безработно счетоводителче , разбра ли вече какво е ЗП и какво е РЗП.
Re: РЗП
02-02-2011 - 11:07:06
Какви са последствията, ако действителната площ не отговаря на обявената
------------------
Какви последствия, от кого обявена, нали в крайна сменка за това има нотариален акт, в който пише всичко ? И кой казва кое отговаря и кое не ?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-02 11:12 от dicho.
Re: РЗП
02-02-2011 - 11:45:33
Quote
dicho
жилищната площ в България
-------------------
Такъв термин няма, има застроена площ и ако прочетеш Наредба 7 /бивша Наредба 5/, ще ти стане ясно всичко.

Благодаря.
(2) Застроена площ в урегулиран имот е площта, ограничена от външните очертания на ограждащите стени на първия надземен етаж или на полуподземния етаж на сградите, вкл. площта на проветрителните шахти и проходите в тези очертания. В застроената площ не се включват наддаването над цокъла на сградите, терасите, външните стълби и стълбищните площадки,басейните, рампите, гаражите и другите елементи с височина до 1,2 м от средното ниво на прилежащия терен."

Какво общо има застроената площ с жилищната – нищо! Продължавам да твърдя: В България липсва умишлено нормативната база за изчисление на жилищната площ!

Ето как изглежда действителността:
„Миналата година за малко да си купим жилище (ново строителство), обявено за 109 кв.м. Сега става интересно. От тях:
1. Мазе - 9 кв.м.
2. З тераси по около 6 кв.м. = 18 кв.м.
3. Оказа се, че въпросните 109 квадрата се мерят по... външната изолация на сградата (това ни го съобщи захилен строителят)!!!
4. А пък спалнята беше 10 кв.м. - горе-долу колкото мазето И беше невъзможно в нея да се намират едновременно леглото и гардеробът ни.
Чисти оставаха около 70 квадрата и ние решихме, че не си струва да платим 109.“

За подобно нещо тук сделката се разваля моментално и най-малкото наказание е забрана за упражняване на професията.

Явно сделките се сключват на нивото на Къпълъ Чарши. Успех тогава! И най-простите имат вече интернет.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход