Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

РЗП

Публикувано от bah 
Re: РЗП
01-02-2011 - 15:45:35
Quote
bah
Чиста жилищна площ, както и "светла площ" са измислици.

Много се е изписало за тия площи, но все пак не мога да се съглася с горния цитат. В немскоговорящия свят понятието е Wohnflаеche, това е основния параметър за площа на едно жилище и не включва нищо по-ниско от 1м, а между 1 и 2м височина квадратурата се включва наполовина. Също не се включват и някой сервизни помещения като килери и т.н. Източник
Ето и примерни обяви, където е видно, както точно е Wohnflаеche тук

В англоговорящия свят, където обявите са организирани по броя на спалните, обикновено има скица с големината на помещенията, като тук това беше първия сайт, който ми излезе в гугъл.

Надявам се това, да показва, че т.н чиста жилищна площ не е измислица.
Колкото до начина на обявяване тук в България, просто не ми се пише вече... истината е, че няма аналог в света.
Re: РЗП
01-02-2011 - 16:20:43
Quote
brotarius
Quote
bah
Чиста жилищна площ, както и "светла площ" са измислици.

Много се е изписало за тия площи, но все пак не мога да се съглася с горния цитат. В немскоговорящия свят понятието е Wohnflаеche, това е основния параметър за площа на едно жилище и не включва нищо по-ниско от 1м, а между 1 и 2м височина квадратурата се включва наполовина. Също не се включват и някой сервизни помещения като килери и т.н. Източник
Ето и примерни обяви, където е видно, както точно е Wohnflаеche тук

В англоговорящия свят, където обявите са организирани по броя на спалните, обикновено има скица с големината на помещенията, като тук това беше първия сайт, който ми излезе в гугъл.

Надявам се това, да показва, че т.н чиста жилищна площ не е измислица.
Колкото до начина на обявяване тук в България, просто не ми се пише вече... истината е, че няма аналог в света.

Сега ще почнат да ти обясняват, че клиента така ги принуждавал да пускат обявите, и страшно много си ги харесвал по тоя начин и агенциите въобще, ама въобще не са виновни *angel*
Re: РЗП
01-02-2011 - 16:32:22
Ти можеш ли сега на произволни 3 обяви дори в 1 блок да разбереш от пръв поглед, кое жилище е най-голямо и кое е относително най-скъпо
--------------------
Аз мога веселине, ти не можеш.
Re: РЗП
01-02-2011 - 16:34:22
avatar
Quote
brotarius
Quote
bah
Чиста жилищна площ, както и "светла площ" са измислици.

Много се е изписало за тия площи, но все пак не мога да се съглася с горния цитат. В немскоговорящия свят понятието е Wohnflаеche, това е основния параметър за площа на едно жилище и не включва нищо по-ниско от 1м, а между 1 и 2м височина квадратурата се включва наполовина. Също не се включват и някой сервизни помещения като килери и т.н. Източник
Ето и примерни обяви, където е видно, както точно е Wohnflаеche тук

В англоговорящия свят, където обявите са организирани по броя на спалните, обикновено има скица с големината на помещенията, като тук това беше първия сайт, който ми излезе в гугъл.

Надявам се това, да показва, че т.н чиста жилищна площ не е измислица.
Колкото до начина на обявяване тук в България, просто не ми се пише вече... истината е, че няма аналог в света.

И тук, колкото и осакатено след промените от 2004г., пак е почти като в " белите страни"
А кой позволява на предприемачите да си развяват коня..............можеш сам да си отговориш, ако знаеш че и закона бе променен от строителното лоби.


Наредба № 7
Re: РЗП
01-02-2011 - 16:37:53
Много неща в нашето ежедневие нямат аналог в света, ама това е положението. Няма особена разлика между рекламирането тук и в страните, които цитираш, ти си намерил обяви със скици, аз мога да ти покажа такива без скица, тук е същото. Темата тук е друга и ако не е непременната намеса на счетоводителя, който не пропуска възможност да се изхрачи върху нас, няма да коментираме неща, безброй пъти коментирани тук. Факт е, че за всеки купувач са важни няколко неща, свързани с покупка на бъдещото му жилище и такова понятие "цена на кв м" няма и не е между тях.
Re: РЗП
01-02-2011 - 16:43:56
бах, мъъ-ничко ще те коригирам, "светла" площ е добре да се знае от купувача, ако има мебели, които трябва да събере в новото си жилище, "светъл" отвор например е отвора на вратите, а това е важно например за хората в инвалидни колички, Апропо, още един нашенски абсурд - няма баня, или балконска врата, през която да мине инвалид в количка.
Re: РЗП
01-02-2011 - 16:56:40
Но за да СРАВНИМ две или повече оферти, или ни трябват един и същ метод за мерене на квадратурата и на двете, първо за да сравним квадратурите ( кой по голям кой по малък) а от там и цена/кв за да си сравним кое по евтино кое по скъпо. От тази гледна точка твърдя че просто трябва да има еднакви критерии, а както каза и Камелия общите части да са дадени в % а НЕ ПРИРАВНЕНИ, защото се получава манджа с грозде. Всичко това единствено за сравнение.
--------------------------
Ако някой ден си готов да купуваш, всичко ще разбереш. Ще ти стане ясно, че единствения метод за сверяване на два или повече имота е да ги видиш на живо, да ги прецениш на око, ако трябва с ролетка да премереш някой размер, който ти е особено важен, след това да сравняваш това, което си видял или премерил. Естествено, ако някога станеш купувач ще разбереш, че изискванията за едно жилище са няколко, че може размерите да съвпадат напълно, ама местоположението да е различно, че въпреки еднаквите размери, разпределението е различно, че на втория етаж не влиза слънце, въпреки, че е изток/запад, че на петия етаж има слънце, ама дневната е с 5 кв по-малка, въобще все неща, до които може би някой ден ще стигнеш.
Re: РЗП
01-02-2011 - 17:22:05
Quote
dicho
Но за да СРАВНИМ две или повече оферти, или ни трябват един и същ метод за мерене на квадратурата и на двете, първо за да сравним квадратурите ( кой по голям кой по малък) а от там и цена/кв за да си сравним кое по евтино кое по скъпо. От тази гледна точка твърдя че просто трябва да има еднакви критерии, а както каза и Камелия общите части да са дадени в % а НЕ ПРИРАВНЕНИ, защото се получава манджа с грозде. Всичко това единствено за сравнение.
--------------------------
Ако някой ден си готов да купуваш, всичко ще разбереш. Ще ти стане ясно, че единствения метод за сверяване на два или повече имота е да ги видиш на живо, да ги прецениш на око, ако трябва с ролетка да премереш някой размер, който ти е особено важен, след това да сравняваш това, което си видял или премерил. Естествено, ако някога станеш купувач ще разбереш, че изискванията за едно жилище са няколко, че може размерите да съвпадат напълно, ама местоположението да е различно, че въпреки еднаквите размери, разпределението е различно, че на втория етаж не влиза слънце, въпреки, че е изток/запад, че на петия етаж има слънце, ама дневната е с 5 кв по-малка, въобще все неща, до които може би някой ден ще стигнеш.

Хехе успокой се малко. За твое инфо, гледам достатъчно големи къщи на 1 етаж и действително на око ми е предостатъчно, +- 50 кв не са проблем. Не ми извъртай тука етажи разпределения и т.н., експерт си по увъртане и заблуждение, всички знаем.

А не разбрах приемаш ли някакъв облог за ВСЕЛИН ?? ?
Всеки втори пост го споменаваш, бих искал да съм аз щом така зле ти влияе на психиката ама за съжаление не съм.

Казах по горе да се обзаложиме, веднага си сканирам лична карта или шоф книжка и ако не съм некакъв веселин или там василев ще напишеш ли 20 поста във всички теми тук "АЗ СЪМ ДИЧО И СЪМ ТЪПАК И КЛЕВЕТНИК " , а ?
Re: РЗП
01-02-2011 - 17:40:27
avatar
Quote
dicho
bah , това което си постнал е вярно, но се чудя кога ще разберете, че няма цена на кв м, че това е пълна простотия, че ако василев /крейзи пешо/някога направи сделка, може и да научи нещичко, например, че имота има една единствена цена и тя не е цена на кв м , по въпроса с декларирането на най - големите тъпаци е ясно, че декларираш това, което ти пише в НА.

Дичка,
ма ти ли още ли се занимаваш с Веско Василев - педераса/счетоводител.
Кажи му от мое име (щот на мен не ми се занимава с кретени) след няколко месеци
да си сканира медицинското и да ти го прати на лични.
Тогава ще прочетеш Веселин Василев и ... ще се усмихнеш smiling smiley

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
bah
Re: РЗП
01-02-2011 - 18:15:22
avatar


Очарован съм от това площообразуване.
Кога и тук, ще изчисляваме така жилищната площ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход