Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

РЗП

Публикувано от bah 
Re: РЗП
01-02-2011 - 12:11:13
avatar
Quote
crazy_pesho
Хех, ето че и от НСИ не включват площ на тавани, мазета, стълби и ОБЩИ ЧАСТИ, а пък БРОЙ СТАИ е брой БЕЗ сервизни помещения и кухня.

ЧЕТЕТЕ БЛЪОКИТАА:} . Да не вземете да си декларирате СТОТИЦИТЕ КВАДРАТИ ТАКИВА :}

Щото на мен ми излизат според инструкциите 95 квадрата, а по блъокерски сметки над 180 кв, ебало си е мамата ама аз си сметам 180 х 1000 евро и съм милионер във филипински песос, ураааааааааааа :loveu:

чудно ми е на новите топ-лок гарсониери като не сметаш кухнята, и като не можеш да включиш спалнята щот е под 4 кв *angel* ко декларираш ?



Май ще те накарам да препишеш подписа ми сто пъти!:]
НСИ значи "Национален Статистически Институт" и за неговите цели са пуснали анкетата.
А НСИ се интересува колко квадрата ти е жилището и колко стаи имаш.
За да изнесе данни за броя тристайни/ в случая/,апартаменти и средната им площ, както и общата такава.
Разбира се, че не ги интересуват сервизните и кухнята, защото едно жилище, няма ли ги, просто не е жилище.
Така че, колкото и да се къчлиш и обиждаш, скрит зад ника си, засега плътно си в категорията, визирана от подписа ми...........*ok*

Мозъчните гънки не се виждат, ама като ги няма,си личи!

За прост човек и силен вятър, прегради няма ...
Re: РЗП
01-02-2011 - 12:28:16
Честито ГАМЕЛИЯ,

чукна 8765- ия си пост, с който отново абсолютно нищо смислено не казваш. Прочел съм ти последните 20-30, абсолютно никаква информация, никаква мисъл, пълна кухария. Явно е важно за теб е да пишеш, ама не се ли осъзнаваш ? Малоумният ти подпис оставям без коментар, говори достатъчно за теб.

На мен лично ми досаждаш, затова наистина те моля да спреш да ми коментираш постовете.
Re: РЗП
01-02-2011 - 12:45:54
avatar
Quote
crazy_pesho
Честито ГАМЕЛИЯ,

чукна 8765- ия си пост, с който отново абсолютно нищо смислено не казваш. Прочел съм ти последните 20-30, абсолютно никаква информация, никаква мисъл, пълна кухария. Явно е важно за теб е да пишеш, ама не се ли осъзнаваш ? Малоумният ти подпис оставям без коментар, говори достатъчно за теб.

На мен лично ми досаждаш, затова наистина те моля да спреш да ми коментираш постовете.

А, то можело да се обърнеш и по име, а не с " блъоки"?
Да поговорим за информацията не в " последните 20-30 поста", а в последният ми, която, явно пак не е докоснала съзнанието ти..........
Няма начин да не реагирам- форумът е за взаимопомощ и споделяне на мнения.
А твоето твърдение, е тотално невярно и заблуждаващо, поради неспособността ти да разбереш задачите на преброяването.
Е, просто обясних, за който може и иска да разбере.............
Re: РЗП
01-02-2011 - 13:15:02
Както и да е, давай по темата:

Значи от НСИ ще публикуват бройки, квадратури и т.н.- за пример ДВУСТАЙНИ, ама после някой в анализите за цени на имоти приравнява ли ги към ТРИСТАЙНИ ( както обичайно са обявени) ??

За пример,от НСИ ще излезе - повечето 3 членни семейства обитават Двустайни от 65 кв.м.

което според обявите, бг.кв.м., и.тн трябва да се чете
повечето 3 чл.семейства обитават ТРИСТАЙНИ от по 105 квадрата ?

Е кое е вярното сега и как би трябвало да бъде ??

Или например, по НСИ - 40% от наемателите живеят в ДВУСТАЙНИ от 65 кв., някой рентиер си вика - супер търсен ми е имота, да ама не, щото той гарсониера с 30% общи части пак я докарва на стаи и квадратура, ама май няма НИЩО ОБЩО с обявеното нали ?, пак има разлика и всеки чете като дявола евангелието...

Абе, схващате какво имам предвид с начина на броене на стаи и квадратури от НСИ ( В белите страни също се бройка по този начин)от една страна, и от друга строители/брокери/продавачи/наемодатели без да се обиждат.

Ето затова трябва да са унифицирани мерките за квадрати брой стаи и т.н. До сега не бях обръщал внимание при коментари със статистики от НСИ, но в бъдеще ще следя. Незнам ЧСИ-тата кой метод ползват ?

Ще трябва да си направиме таририовъчна табличка, кое на колко отговаря спрямо кой. *xxx*
Re: РЗП
01-02-2011 - 13:33:42
avatar
Quote
crazy_pesho
Както и да е, давай по темата:

Значи от НСИ ще публикуват бройки, квадратури и т.н.- за пример ДВУСТАЙНИ, ама после някой в анализите за цени на имоти приравнява ли ги към ТРИСТАЙНИ ( както обичайно са обявени) ??

За пример,от НСИ ще излезе - повечето 3 членни семейства обитават Двустайни от 65 кв.м.

което според обявите, бг.кв.м., и.тн трябва да се чете
повечето 3 чл.семейства обитават ТРИСТАЙНИ от по 105 квадрата ?

Е кое е вярното сега и как би трябвало да бъде ??

Или например, по НСИ - 40% от наемателите живеят в ДВУСТАЙНИ от 65 кв., някой рентиер си вика - супер търсен ми е имота, да ама не, щото той гарсониера с 30% общи части пак я докарва на стаи и квадратура, ама май няма НИЩО ОБЩО с обявеното нали ?, пак има разлика и всеки чете като дявола евангелието...

Абе, схващате какво имам предвид с начина на броене на стаи и квадратури от НСИ ( В белите страни също се бройка по този начин)от една страна, и от друга строители/брокери/продавачи/наемодатели без да се обиждат.

Ето затова трябва да са унифицирани мерките за квадрати брой стаи и т.н. До сега не бях обръщал внимание при коментари със статистики от НСИ, но в бъдеще ще следя. Незнам ЧСИ-тата кой метод ползват ?

Ще трябва да си направиме таририовъчна табличка, кое на колко отговаря спрямо кой. *xxx*

Много пъти съм писала, че прибавянето на идеалните части, обърнати в квадрати, към квадратурата на жилището, е измама.
В нотариалните актове се пише истината.
Броят стаи е необходим за статистиката, но и за купувача. Само че, не може да се прави заключение за квадратурата на имота по броя стаи.
Защото, аз съм виждала в апартамент избушени всички неносещи стени и оставено затворено единствено помещението на тоалетната. Всеки с вижданията си.......
И друго има- обособяването на още една стая, с приобщаване на лоджията към едно от помещенията.
Така се получава от двустаен, "маломерен тристаен". Но, това са решения на собствениците, в офертата за продажба трябва да се отбележат.
Най- важното, за да няма объркване, остава това- да се смята за измама обявяването на квадратура, в която общите части не са в % от тези на сградата, а са превърнати в реални, но несъществуващи квадрати и са прибавени към квадратурата на жилището.
Re: РЗП
01-02-2011 - 13:40:39
bah , това което си постнал е вярно, но се чудя кога ще разберете, че няма цена на кв м, че това е пълна простотия, че ако василев /крейзи пешо/някога направи сделка, може и да научи нещичко, например, че имота има една единствена цена и тя не е цена на кв м , по въпроса с декларирането на най - големите тъпаци е ясно, че декларираш това, което ти пише в НА.
Re: РЗП
01-02-2011 - 14:24:07
Quote
dicho
bah , това което си постнал е вярно, но се чудя кога ще разберете, че няма цена на кв м, че това е пълна простотия, че ако василев /крейзи пешо/някога направи сделка, може и да научи нещичко, например, че имота има една единствена цена и тя не е цена на кв м , по въпроса с декларирането на най - големите тъпаци е ясно, че декларираш това, което ти пише в НА.

Така е ве дичо, аз също твърдя че има една цена и това е. Но за да СРАВНИМ две или повече оферти, или ни трябват един и същ метод за мерене на квадратурата и на двете, първо за да сравним квадратурите ( кой по голям кой по малък) а от там и цена/кв за да си сравним кое по евтино кое по скъпо. От тази гледна точка твърдя че просто трябва да има еднакви критерии, а както каза и Камелия общите части да са дадени в % а НЕ ПРИРАВНЕНИ, защото се получава манджа с грозде. Всичко това единствено за сравнение. Ти можеш ли сега на произволни 3 обяви дори в 1 блок да разбереш от пръв поглед, кое жилище е най-голямо и кое е относително най-скъпо ??? Ами НЕ.

Иначе ми направи впечатление че ако ползваме данните от НСИ след време, за който и да било параметър, първо трбва да ги приравняваме ( към обявите например).

п.с. честно ти казвам не знам за какъв василев говориш постоянно, караш ме да си сканирам личната карта и да я пусна тук confused smiley Ако искаш да заложиме солидна почерпка или да напишеш 100 поста, че си клеветник, кое избираш ?smoking smiley
bah
Re: РЗП
01-02-2011 - 14:26:05
avatar
Quote
dicho
но се чудя кога ще разберете, че няма цена на кв м, че това е пълна простотия
имота има една единствена цена и тя не е цена на кв м , а което ти пише в НА.

Много точно, но за хубаво или за лошо, "цената на кв.м." се наложи в живота.
Таблиците от началната страница на този сайт го доказват.
През няколко дена по телевизията се изтипосва някоя мацка и обяснява тренда (в цена кв.м.).
Може би всичко започна от строителите преди 15-тина години.
Нека има "цена на кв.м.", но нека "метъра" да е с един аршин.
Залъгваме се един друг.

Най се вбесявам, като прочета панелна гарсониера продаваща се като двустаен.
Ама господине, то сега по новите стандарти моите 44 кв.м. са равни на 60 кв.м.
Когато тя започне да търси за закупуване, дали пак така, ще разсъждава?



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-02-01 14:28 от bah.
Re: РЗП
01-02-2011 - 14:40:10
Quote
камелия
Най- важното, за да няма объркване, остава това- да се смята за измама обявяването на квадратура, в която общите части не са в % от тези на сградата, а са превърнати в реални, но несъществуващи квадрати и са прибавени към квадратурата на жилището.

БРАВО ! *rose*

*beer*
Re: РЗП
01-02-2011 - 14:53:17
avatar
Quote
bah


Най се вбесявам, като прочета панелна гарсониера продаваща се като двустаен.
Ама господине, то сега по новите стандарти моите 44 кв.м. са равни на 60 кв.м.
Когато тя започне да търси за закупуване, дали пак така, ще разсъждава?

Смешно, ама е права.
Една редова гарсониера е 43кв.м. + балкон лоджия 3.5./1.50м.
Като разпределение:
- стая 22кв.м.
- кухня 8кв.м.
- сервизни- 4кв.
Че и два коридора, единият толкова широк, та побира 4 крилен гардероб с надстройка.
А какво представлява двустаен ново строителство?
- спалня- 8-10 кв.м.
- хол- трапезария- бокс на едно- 20- 25 кв.м.
- сервизни- 3кв.
- коридорче като салфетка.
"Новите стандарти" целят да измамят клиента. Така че, умният, според мен, не бива да позволява да му оферират по тях............smiling smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход