Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се продава продаден апартамент?

Публикувано от okorosent 
bah
Re: Как се продава продаден апартамент?
22-01-2011 - 14:13:51
avatar
Quote
igra4
Просто го попитах дали,когато започне да чертае архитектурата на дадена сграда, отива на място да погледне съседните две за да я впише в тях. Бъдете професионалисти и дръжте на името си...

*ok*
Re: Как се продава продаден апартамент?
22-01-2011 - 15:48:57
avatar
Quote
igra4
Просто го попитах дали,когато започне да чертае архитектурата на дадена сграда, отива на място да погледне съседните две за да я впише в тях.Е от това ,че всичко на пари се обърна ,държавата ни заприлича на бразилски кенеф!!!
И всичко това идва от беззаконието!!!
Бъдете професионалисти и дръжте на името си...

За това си прав. Достатъчно е да видиш английския културен център, заврян между сградите на Московска и да ти се приплаче.
Re: Как се продава продаден апартамент?
22-01-2011 - 17:55:19
Quote
okorosent
[#$%&.com]

Вижте първата снимка - какво е залепено на стъклото?
Аз лятото минах край таз сграда (може би комплекс по новата БГ НИ терминология) и на почти всички прозорци имаше лепенки "продадено"?

Да не би това да е "специален подход, целящ да отговори на търсенето" или нещо от сорта?

spinning smiley sticking its tongue out

Ш'са молим, на колене ти батам, бате, саму да ми гу прудадеж хапартъмнта. Молиа тъ не ми казвай ча е продаден шото ша са самуубия или съмоубесиа.:]

Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване Приземяване
Re: Как се продава продаден апартамент?
22-01-2011 - 18:33:14
Quote
камелия
Quote
dicho
Бате, палиш без причина, строителите ,които строиха в последните години спечелиха достатъчно, без ти да си купил. Ще разбереш ли , че искането ти е невъзможно ?
Quote
bibise

Ето абсолютно грешна позиция.Пак си на страната на продавача , а основното в един пазар е купувача.Пак показваш , че закъсваш с професионализма.Но това е следствие на дивата ни организация.Една агенция да прибира комисионна и от двете страни.Една агенция да защитава интереса , на двете страни.

Кое е грешно на позицията му? Че казва истината на купувача?
Според теб, за да защитаваш интереса на някого, трябва да го лъжеш ли, че да не го изгубиш като клиент ?
Искането на батко е почти неосъществимо.
Новото строителство не включва прозорци на тоалетните и баните. Смята се за селско. Освен това, за да се изпълни така, както го иска, сградата трябва да има по апартамент на етаж.
Дали батко би имал стотиците хиляди евра, та да докара подобаваща печалба на строителя?
Може да се намери старо строителство с такива параметри, но наистина трябва да имаш големи възможности, а не да разчиташ на спукания балон на цените.
" Прибирането" на комисион, ако престане да ти бърка толкова в очите, ще разбереш по- лесно за какво иде реч.smiling smiley

Грешно е , естествено.

Ако ти и Дичо , бяхте носили купувачите на ръце , през 2005 - 2008 , а не продавачите.Ако бяхте се отнесли резонно с тях...........................

Всъщност , защо да Ви отварям очите.

ПС1. Това за което говаря , го правя при мен.Затова кризата при мен минава по леко.

ПС2.Дичо и в момента търся имот да закупя.Но понеже е дребен , положението е ужасно - с брокерите.Но да не наливам масло в огъня.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-22 18:34 от bibise.
Re: Как се продава продаден апартамент?
22-01-2011 - 20:52:51
Quote
камелия
Quote
batko

Камелия не е невъзможно.В момента живея в такава сграда.На шест етажа е общо.На кота 0 са мази и гаражи няма магазини.Четири жилищни етажи с по три апартамента на етаж два големи по 130 квадрата и един малък 80.Едната тоалетна няма прозорец наистина.И на шести етаж ателиета по окло 22квадрата.Архитекта трябва да си размърда малко мозъка.Но какво да искам от хора които живеят в две панелни стаи как да измислят нещо добро.Вземете брокерите построите ткава сграда с поне три входа.Рискувайте и ще спечелите

Ако поговориш с някой архитект, ще разбереш че не при тях е проблема.
Инвеститорът решава какво иска, а той иска максимална печалба.
От там идва проблема.
Другото- по времето на бума се застрои всичко урбанизирано и хукнаха по ливадите.
Колкото до съвета ти- митове са приказките за големите богатства брокерови.
И само силно ограничени русокоски като валсодарка и сие им хващат вяра, та сън не ги лови.smiling smiley
Говорил съм много пъти.Имам приятели и често спорим.Последния път взе че ме послуша и после вика ама те всички само това искат.Който види чертежа и сочи това.Жалко че дойде кризата и се отказаха.Уплашиха се че на половината клиенти банките отказаха кредити.А колко ги увещавах.Сега съжаляват че не са строили тези две години на ниските цени ама е късно.Ще взема да и направя разпределението и някой ден ще започнем.То се видя че няма друг начин.
Re: Как се продава продаден апартамент?
22-01-2011 - 21:05:48
Батко, всъщност пролемът ти има лесно решение-купуваш два и ги правиш на един. Много хора го направиха, ако искат добър голям апартамент и могат да си го позволят.
Re: Как се продава продаден апартамент?
22-01-2011 - 21:07:49
avatar
Quote
bibise
Грешно е , естествено.

Ако ти и Дичо , бяхте носили купувачите на ръце , през 2005 - 2008 , а не продавачите.Ако бяхте се отнесли резонно с тях...........................

Всъщност , защо да Ви отварям очите.

ПС1. Това за което говаря , го правя при мен.Затова кризата при мен минава по леко.

ПС2.Дичо и в момента търся имот да закупя.Но понеже е дребен , положението е ужасно - с брокерите.Но да не наливам масло в огъня.

Не очаквах, че и ти ще пишеш " по принцип", заобикаляйки съществото на разговора, но нейсе. Всеки има право да бъде какъвто реши- повърхностен или лесно възприемащ.
На ръце съм носила клиентите си, като никога не съм правила разлика между тях.
Това не можеш да схванеш, защото сега искаеш да купиш нещо. Ако утре станеш продавач, може и да се сетиш и осмислиш писаното от посредниците.smiling smiley
Re: Как се продава продаден апартамент?
22-01-2011 - 21:13:06
bibise, аз клиентите и преди, и сега ги нося на ръце, без значение дали продават, или купуват. А такива като теб пак не ги оставям да ходят пеша, но по малко по-различен начин.
Re: Как се продава продаден апартамент?
22-01-2011 - 21:35:33
Quote
Imotko
Батко, всъщност пролемът ти има лесно решение-купуваш два и ги правиш на един. Много хора го направиха, ако искат добър голям апартамент и могат да си го позволят.
Имотко ти си уникален.Браво как не съм се сетил.Единия ще го Купя в Лозенец другия в Стрелбище и ще ги направя на един.
Re: Как се продава продаден апартамент?
22-01-2011 - 23:00:08
avatar
Quote
batko
.Имотко ти си уникален.Браво как не съм се сетил.Единия ще го Купя в Лозенец другия в Стрелбище и ще ги направя на един.

Всъщност, не е така.
Много от строителите правят апартаментите така, че с махането на една стена, да се получи един голям. Може и да се получи един на етаж, вместо 3 по проект. Но, става след А16.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход