Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Цената обвързана ли е с представянето?

Публикувано от jores 
Re: Цената обвързана ли е с представянето?
13-01-2011 - 10:45:20
Жорес, похвално за темата!
Провокирах се да драсна 2-3 реда, макар че от доста време не чатя във форума.
Колежката по-горе беше постнала снимка на ротационна глава за ... панорами (не точно като тези от презентацията на Жорес, но все пак е за тип цифрови панорамни снимки) към нея се прикрепят специфични фотографски обективи - прегледах списъка в сайта на "нинджите" хората са описали с кои обективи има съвместимост, ами то няма един който да е по-евтин от 7-800 евра, да не говорим пък за фотоапаратите които са за съответните обективи :]

Canon EF 15mm
Nikon 10.5mm
Nikon AF 16mm
Olympus 8mm f/3.5
Peleng 8mm (Canon)
Pentax 10-17mm
Sigma 10mm (Canon)
Sigma 10mm (Nikon)
Sigma 4.5mm (Canon)
Sigma 4.5mm (Nikon)
Sigma 8mm f/3.5 (Nikon)
Sigma 8mm f/3.5 f/4
Sigma 15mm (Canon)
....на първите аднах линк с цените, за другите можете и сами да се оправите с гугле-то winking smiley
За съжаление ротатора (баш този ротатор) на нинджите не е съвместим с телефонните устройства от типа на iPhone4 или туристически апаратчета.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-13 10:51 от Ivo.NovDom.
Re: Цената обвързана ли е с представянето?
13-01-2011 - 11:02:44
Quote
Ivo.NovDom
.
Колежката по-горе беше постнала снимка на ротационна глава за ... панорами (не точно като тези от презентацията на Жорес, но все пак е за тип цифрови панорамни снимки) към нея се прикрепят специфични фотографски обективи - прегледах списъка в сайта на "нинджите" хората са описали с кои обективи има съвместимост, ами то няма един който да е по-евтин от 7-800 евра, да не говорим пък за фотоапаратите които са за съответните обективи :]

[[/quote]

Иво, хайде малко по-внимателно с писането: към главата на статива се закрепват не обективите, а ТЕЛАТА на ДСЛР, на които, от своя страна са монтирани съответните препоръчвани обективи за панорамни снимки.
Апропо - снимането в затворени помещения с обектив с фокусно разстояние по-малко от 12 мм., дори на кропка, е голяма беля - оптическите изкривявания са значителни и след това косите ти побеляват, докато ги оправиш.....
winking smiley
Re: Цената обвързана ли е с представянето?
13-01-2011 - 11:20:03
Да, ама Не
Re: Цената обвързана ли е с представянето?
13-01-2011 - 11:21:35
Quote
Ivo.NovDom
Да, ама Не

Прав си!
За пръв път виждам такова нещо. Явно има смисъл и в такива системи, макар че на мен леко ми убягва, поне за обективи с тези физически размери и тегло. Иначе - дългофокусните си имат собствени рингове за окачване на статив.
*ok*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-13 11:24 от ivorad.
Re: Цената обвързана ли е с представянето?
13-01-2011 - 11:33:49
Quote
ivorad
Апропо - снимането в затворени помещения с обектив с фокусно разстояние по-малко от 12 мм., дори на кропка, е голяма беля - оптическите изкривявания са значителни и след това косите ти побеляват, докато ги оправиш.....
winking smiley

Не е необходимо да се изправят изображенията, когато целта е да се получи 360 панорамно изображение (сферична снимка) - преди да се обработи със съответния софт снимката не става за гледане.


От 2-3 такива кадъра се съшива панорама която можете да връткате насам натам. Ограниченото приложение на технологията е че е:
- доста скъпо оборудването
- много трудоемко
- изисква специфични познания и умения (не е невъзможно, но изисква време човек да се научи да ги прави)

какви са ползите:
- прилича на видео, но НЕ Е, не чакаш пасивен пред екрада и да гледаш какви ги е снимал някой си оператор, ами самия ти управляваш къде да гледаш във виртуалното пространство
- несравнимо е, когато става въпрос за презентация на имоти, хотели, заведения, туристически атракции и т.н.
Re: Цената обвързана ли е с представянето?
13-01-2011 - 11:52:17
Quote
Ivo.NovDom
Quote
ivorad
Апропо - снимането в затворени помещения с обектив с фокусно разстояние по-малко от 12 мм., дори на кропка, е голяма беля - оптическите изкривявания са значителни и след това косите ти побеляват, докато ги оправиш.....
winking smiley

Не е необходимо да се изправят изображенията, когато целта е да се получи 360 панорамно изображение (сферична снимка) - преди да се обработи със съответния софт снимката не става за гледане.


От 2-3 такива кадъра се съшива панорама която можете да връткате насам натам. Ограниченото приложение на технологията е че е:
- доста скъпо оборудването
- много трудоемко
- изисква специфични познания и умения (не е невъзможно, но изисква време човек да се научи да ги прави)

какви са ползите:
- прилича на видео, но НЕ Е, не чакаш пасивен пред екрада и да гледаш какви ги е снимал някой си оператор, ами самия ти управляваш къде да гледаш във виртуалното пространство
- несравнимо е, когато става въпрос за презентация на имоти, хотели, заведения, туристически атракции и т.н.

Определено ме импулсираш да поекспериментирам с панорамно снимане този уикенд*ok*
*beer*
Re: Цената обвързана ли е с представянето?
13-01-2011 - 12:05:48
Браво, дано да има и други като теб да се импулсират в тази насока.

Според мен пътя е:
-СТЪПКА 1 за някой по-лачен имот наеми специлист да ти изработи презентация, ако зарибиш тлъста комисионна благодарение на скромнанта ти инвестиция (от 100-500 лв. за презентацията) премини към:
-СТЪПКА 2 закупуването на по-скромна техника (може и употребявана), за да добиеш практически умения (теорията също е задължителна) ида се научиш сам да си ги правиш. С напредване на познанията ти сам ще стигнеш до нуждата от по-профи техника и ще минеш към:
-СТЪПКА 3: Обективи, Стативи, джвъчки и Скъпи ДСЛР-и с много копчета :]
Re: Цената обвързана ли е с представянето?
13-01-2011 - 12:36:28
Пазарът определено има крещяща нужда от такива представяния според мен.
Не мисля обаче, че начинът, по който се представя един имот може да повлияе върху неговата цена.
Re: Цената обвързана ли е с представянето?
13-01-2011 - 16:28:55
Quote
tino76
иво, брато смени тревата, че много зле ти се отразява сегашната smiling smiley
абе кви презентации ви гонят кви 5 лева не знам. Представям си само как Ивчо с техника за 5000е ходи да снима мизерни панелки в Обеля smiling smiley.

Тино, примера с Обеля е много добър, миналото лято, точно в Обеля нащраках едно заведение - нае го турска фирма - която в момента го ползва като кухня-майка за работниците си в метрото (около 250 човека на смяна - бачкат мисля нон-стоп на 3 или 4 смени)... Наема беше 1300 Евра, Шефовете на турците лесно разгледаха имота от Истамбул...лесно стана всичко останало.
Иначе, да си призная, никога не съм се "друсал" или помирисвал трева. smiling smiley



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-01-13 16:31 от Ivo.NovDom.
Re: Цената обвързана ли е с представянето?
13-01-2011 - 16:29:06
avatar
Quote
Wilson
Quote
Ivo.NovDom
*bow* За агенций-ка си права, пиленце winking smiley

И за агенцийки е права.
Друг е въпроса това дали е форум за правопис и ограмотяване на неграмотните ...

Вие запо4нахте като каквото и да кажа 4 и 6 ви се набиват в о4ите и запо4вате да обсъждате това!! А в съ6тото време опонира6тите ми пишат неграмотно 4е даже си позволяват да ми правят забележки като ме поправят гре6но!! Върхът на тъпотията!!

По правопис 99.99% от пи6е6тите не могат да ми стъпят на малкото пръст4е вие знаете ли кой е 4и4о ми бе у4ил ме е от малка мога да пи6а и 4ета от тригоди6на възраст??


Красивите жени управляват света!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход