Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Кой губи от имотен бранш с мътна вода в София ?

Публикувано от VladimirYosifov 
Кой губи от имотен бранш с мътна вода в София ?
06-01-2011 - 16:33:00
България е държава без прозрачно работещ имотен бранш. *
Това е обмислено и добре направено мероприятие.
Група хора създадоха псевдо пазар в София и "избиха рибата".


Днес, в кризата може да се отдалечим от мътната вода и да се отнасяме отговорно с парите и имотите си .
вижте целият текст тук



[vladimirproperty.com] ,
Re: Кой губи от имотен бранш с мътна вода в София ?
06-01-2011 - 18:44:49
Харесва ми тоя апартамент на Теодосий Търновски. Не е лош - само 5 минути до Метростанция Св. Наум, дето ще я има след 5 години и то - с лифта, щото баира още го помнят подметките ми, като имах офис там. И по която 2 коли не могат да се рзминат - нито сега, нито след 20 години. Вярно е, че Лозенец мирише различно - на изгорял бензин и пържено. Като абонат от Тутракан бих се заинтересувал какъв толкова изглед има към тая резиденция Лозенец, та маломерен апартамент се предлага за безумните 140 000 Евро? Това да не е
Хайд парк? Като абонат от Свищов бих попитал къде да си паркирам колата - в Лозенец или в околните селища? И защо трябва да блъскаш пеш по баира, за да си купиш два пъти по-скъпи чушки, от където и да било другаде в София? Уточнение - пазара Димитър Петков е разположен между три централни булеварда, на 2 км от Шератон, докато от Лозенец до Шератон с кола се пътува половин час.
Оставам да обмисля - с трамвая по калдаръма до Лозенец за 1 час или за 5 мин. от Димитър Петков по модерен 6-лентов булевард.
Re: Кой губи от имотен бранш с мътна вода в София ?
06-01-2011 - 20:36:43
avatar
Ландстар ... далеч си от истината брат.
От сто километра 'миришеш' на Западняк. Тоест на човек от северозападната част на СФ ... тоест гетата.

НИКОГА АМА НИКОГА НЕ СРАВНЯВАЙ източната тангента - Мусагеница, Яворов, Изток, Лозенец
С ГЕТАТА.

Това последното е добронамерен съвет.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Кой губи от имотен бранш с мътна вода в София ?
06-01-2011 - 21:38:07
Уилсъне, айде да не ми разваляш добрите впечатления, като подкрепяш на В. Йосифов простотиите.
В София няма голямо социално разделение по квартали, умни и заможни хора може да живеят навсякъде, а и 140000 евро за малък апартамент в Лозенец си е наглост безподобна..
Re: Кой губи от имотен бранш с мътна вода в София ?
06-01-2011 - 22:16:21
avatar
Quote
Imotko
Уилсъне, айде да не ми разваляш добрите впечатления, като подкрепяш на В. Йосифов простотиите.
В София няма голямо социално разделение по квартали, умни и заможни хора може да живеят навсякъде, а и 140000 евро за малък апартамент в Лозенец си е наглост безподобна..



Не съм съгласен.
За първи път пък ти каза нещо, което ме изумява.
Я се прочети пак.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Re: Кой губи от имотен бранш с мътна вода в София ?
07-01-2011 - 00:17:26
Не исках да прозвучи толкова категорично, но имах предвид, че и в Дружба и Надежда живеят заможни или богати хора. Може да са по 1 на блок, но има. Както и в Лозенец, в любимия ми Иван Вазов и в Бояна има цървули и селяни бол. И това ще продължи поне още 100 години.
Re: Кой губи от имотен бранш с мътна вода в София ?
07-01-2011 - 00:22:51
Не съм го забелязал това социално разделение "по квартали".Вече има всякакви хора,навсякъде.В Бояна има такива,дето гледат овце на двора...в Младост има паркирани доста S-класи по охраняемите паркинги.Времената на разделението по квартали май минаха.
За "Източната тангента"...Източната тангента е към летището,в кв. "Христо Ботев".Наистина,звучи почти съшото като "Яворов" и "Иван Вазов"...ама не съвсем...
Re: Кой губи от имотен бранш с мътна вода в София ?
07-01-2011 - 00:23:52
avatar
Quote
Imotko
Не исках да прозвучи толкова категорично, но имах предвид, че и в Дружба и Надежда живеят заможни или богати хора. Може да са по 1 на блок, но има. Както и в Лозенец, в любимия ми Иван Вазов и в Бояна има цървули и селяни бол. И това ще продължи поне още 100 години.
...............
Абсолютно вярно. Никакво социално разделение по квартали няма. Само тъпи селтици се настаняват в южни /според тях престижни квартали/ през последните години. Във всеки квартал има професори, доценти, лекари и прокурори. Има и безимотни сривлогари разбира се. Няма начин. В едно социалистическо моделирано общество по квартали в голям град, няма как да има социално разделение като в Калифорния. Няма да забравя момента как се опитах да спася съдийка от СРС от линч в Люлин 5 от разбеснял се селтик от Монтана-строител. Какво социално разделение по квартали бълнувате???????????????*stop*
Re: Кой губи от имотен бранш с мътна вода в София ?
07-01-2011 - 09:12:10
Преди 1989-та година българите нямаха право да избират къде да си купят жилище.
Ако наследят жилище в добър район бяха длъжни да го продадат на партиен член !!!
Проверете колко хора загубиха жилищата си на ул Велико Търново.
Израснал съм на тази улица и познавам хора, които бяха принудени да предадат на верни партийни другари апартаментите си за да не пречат на важните клечки.
Тогава беше важно да имаш покрив под главата и където ония ти разрешат да си подслониш семейството - отиваш и купуваш.
Лекари работеха по 500 часа в строителството за да могат да си купят апартамент КЪДЕТО и да е в града.
Така беше размесено обществото.

Свестни хора бяха принудени да живеят в блок посред Татарли / наоколо е пълно с "нови тухли" /.
Направете справка колко от хората, закупили апартамент в блока срещу църквата на Татарли избягаха в чужбина .
Познавам семейство, което избяга чак в Южна Африка, където тогава имаше Апартейд !!!
Представяте ли си какво са преживяли за да искат да живеят в Южна Африка, вместо в Татарли ?
Проверете колко от първите собственици живеят в този блок.

Разходете се до Красна поляна, Захарна фабрика, Овча купел, Левски В, Дружба 1 до Общината / срещу кметството има ромски коне и на 2-ри етаж /, Люлин 5.
В Слатина, до парка има улица с много добри сгради. Апартаментите са с добро разпределение.
Цените бяха равни на Лозенец и Изток.
До тук с доброто. Съседните къщи са населени с диви селяндури, които през зимата горят автомобилни гуми в печките си. През лятото има прасенца, кокошки, зайчета, а дворовете им са като във филм на ужасите.
Имате ли коменнтар ?

Миналото лято бях на оглед на Бул. Стамболийски и ул Одрин .
Хлебарките по тротоара от Одрин към центъра бяха стотици.
"Хрускат", като ходиш !!! Това не е добро място и скоро няма да бъде.
Само според мен.
Не убеждавам никой и не заклеймявам никой.
Всеки има право да харесва или нехаресва даден район на града в който живее.
Нали ?

В текста няма и дума за социално разделение, а за инфраструктура.
Твърдя, че Лозенец е добро място за живот.

Никога не съм твърдял, че Лозенец е елитен квартал.
В София Център / с главна буква "Ц" / и Лозенец цените е нормално да са стабилни.
Наемите би трябвало да са стабилни.

В София има елитни само отделни сгради и карета.
Поне аз не знам да има цяла елитна цяла улица.
Re: Кой губи от имотен бранш с мътна вода в София ?
07-01-2011 - 10:09:10
avatar
Quote
Imotko
Не исках да прозвучи толкова категорично, но имах предвид, че и в Дружба и Надежда живеят заможни или богати хора. Може да са по 1 на блок, но има. Както и в Лозенец, в любимия ми Иван Вазов и в Бояна има цървули и селяни бол. И това ще продължи поне още 100 години.

Човече за сведение имам 2 офиса п СФ и ПК.
Защо го казвам това?
Ами защото в Перник има толкова богати хора, в сравнение болшинството от Софиянците са пълни прошляци.
Но тези богатите са около 500-1000 човека от 90-хиляден град. Карат суперскъпи последен писък на модата
автомобили, живеят в нови къщи по 300-400 м2 РЗП с басейни в Калкас, Драгановец и т.н, НО ТОВА ПРАВИ ЛИ ПЕРНИК ТОП ЛОКАЦИЯ
ЗА ПОКУПКА НА ИМОТ?
Отговорът е НЕ.

Та така и с Западната Тангента - Люлин, Модерно, Смърдежда, Обеля, Свобода и т.н ... какво като има богаташи
там? Какво?

Не е въпросът до ПАРИТЕ ДРАГИ, ВЪПРОСЪТ Е ДО КУЛТУРАТА, МАНТАЛИТЕТА, КОЯТО Е МНОГО НИСКА В ГЕТАТА.

Въпросът опира и до простотията, която те заобикаля, до циганията, до мизерията.
Ти къде вида цигани да живеят например в Лозенец, Мусагеница, Изток, Яворов и т.н
Кажи, къде ...

Замисли се.
Всеки кореняк софиянец знае, че северозападната тангента винаги е била и ще остане символ на работническата класа и
неразривно свързаната с нея бедност, мизерия, нищета и ниска култура. Лошо място за отглеждане и
възпитаване на подрастващи деца и юноши.

Ма имало широки булеварди ... ми хубаво де ... вземете ги и си ги заврете в г*за.
С извинение.

=========================================

НЕВЕЖЕСТВОТО Е БЛАЖЕНСТВО.
АКО ЗНАНИЕТО МОЖЕ ДА СЪЗДАДЕ ПРОБЛЕМИ, ТО НЕ НЕВЕЖЕСТВОТО Е НАЧИНЪТ ДА ГИ РЕШИМ.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход