Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2011

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 10:43:07
Еднакво ненормално ми се вижда.
И двете са си едни мечти на които сега ти се е паднало да ги осъществиш - по така наречения западен модел=с кредити често непосилни. Причината е много простичка - в БГ са много малко финансово грамотните хора.
Развивал съм им фермани на приятели и познати и всеки 2005-8 година викаше мани ми се от главата, колегите вземат, оня цървул комшията дето нема един лев па и акъл и той взе, и аз ще си взема.
Еми овцата не можеш да предпазиш да не се удави....

Изпуснал съм една запетайка - няколко са с запор, не десетки.
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 11:03:27
avatar
Quote
bota156

Изпуснал съм една запетайка - няколко са с запор, не десетки.

Ами, нормално е- нали не очакваш на всеки и винаги да му е на печалба?
Всеки има издънки в този живот, на всекиго може да се случи нещо, което и през ум не му е минало, когато е пресмятал рисковете.
Важно е, хората да се ограмотяват и да правят това, което зависи от тях.
Много съм писала, че когато се купува жилище, трябва да се ограмотиш, за да знаеш какво трябва да искаш- и като качество, и като услуга, ако щеш.
Само че, от редовно пишещите тук, няма мераклии за знания, а само за заяждане.
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 11:08:03
Quote
bota156


Изпуснал съм една запетайка - няколко са с запор, не десетки.

Грешката е вярна - упорито се опитвате да внушите на събеседниците си, че взелите заеми са ненормалници.
Всъщност онова, което представяте като абсолютна истина, е само едно мнение по въпроса. Вашето. Напълно валидно и аргументирано, само че единствено за Вашия случай, а не изобщо. Редно е да приемете по-спокойно този факт, както и факта, че има хора, които не споделят убежданията Ви. Независимо от това, че част от тези хора ще загазят поради неправилна оценка на финансовите си възможности или някакъв друг фактор, повечето от взелите заеми ще съумеят да ги погасят.
Така че - нека не ги определяме като "глупаци", те просто не са такива, живеят според разбиранията си, взели са решенията си напълно съзнателно и отговорно и не пречат на никого! Горното правило важи в пълна сила и за Вашата позиция - никой няма право да я оспорва или иронизира, след като е Ваша и сте в състояние да я аргументирате коректно!
smiling smiley
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 11:18:06
Т.е. не е нормално да си харчи парите за жилище, за скъпа кола, значи за какво да ги харчи - по кръчми и екскурзии например? А може би те смятат теб за ненормален. smiling smiley
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 11:19:41
... Austria's central bank has ordered Erste Bank, Raiffeisen and Unicredit Austria to restrict lending in Eastern Europe to what they can raise in local deposits...

Lars Christensen from Danske Bank said Balkan states are in the firing line as Greek lenders batten down the hatches. "Bulgaria faces a significant squeeze because Greek and Italian banks make up 60pc of loans," he said.

[www.telegraph.co.uk]
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 11:42:29
avatar
Quote
ivorad
Quote
bota156


Изпуснал съм една запетайка - няколко са с запор, не десетки.

Грешката е вярна - упорито се опитвате да внушите на събеседниците си, че взелите заеми са ненормалници.

Просто са глупаци без грам финансова култура, разписвали без да четат малките букви ... Каквото са дробили, това ще сърбат, сами са си виновни ...

Има три вида загуби: малки, големи, и загуба на всичко. Който го проумee - печели !
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 11:49:58
Абе, който иска да взема, ама да си ги плаща кредитите и лихвите после, не да се влачат банките и спестителите. За мен, вземането на кредит и невръщането му трябва да се третира като кражба /не присвояване/ в особено големи размери и като углавно престъпление по смисъла на НПК.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2011-11-22 11:50 от Seira.
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 12:23:10
Quote
drakkar
Quote
ivorad
Quote
bota156


Изпуснал съм една запетайка - няколко са с запор, не десетки.

Грешката е вярна - упорито се опитвате да внушите на събеседниците си, че взелите заеми са ненормалници.

Просто са глупаци без грам финансова култура, разписвали без да четат малките букви ... Каквото са дробили, това ще сърбат, сами са си виновни ...

Много лесно етикетирате хора, които просто не познавате. Истината е със сигурност доста по-различна - повечето от "глупаците" ще съумеят да погасят задълженията си, при това, благодарение на разумни покупки, ще живеят доста по-качествено от безпарични злобари, които ще ги одумват по форумите.
Е, проблемът на на одумващите, нали така winking smiley
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 12:41:55
Фло, много благодаря и хубав ден ти пожелавам.

А за останалите коментари - брей че злоба тресе някой хора, поради простичкия факт, че други хора си връщат заемите. Непонятно ми е защо.
Може би защото тези, злобните, се радвате на чуждото нещастие поради липса на собствено щастие???
Re: Преглед на печата 2011
22-11-2011 - 12:50:42
avatar
Quote
Seira
Абе, който иска да взема, ама да си ги плаща кредитите и лихвите после, не да се влачат банките и спестителите. За мен, вземането на кредит и невръщането му трябва да се третира като кражба /не присвояване/ в особено големи размери и като углавно престъпление по смисъла на НПК.

Хи,хи!
И да се влиза в затвора на държавна издръжка, вместо да му се даде възможност на закъсалия да си стъпи на краката и да връща заема!
Покъртително, както би казал др. Иванов!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход