Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Преглед на печата 2011

Публикувано от Imotenbalon 
Re: Преглед на печата 2011
11-04-2011 - 16:21:13
avatar
Quote
др. Иванов
Покъртително!

Иванов! Що не казваш, че си завършил строежа бе?!
Re: Преглед на печата 2011
11-04-2011 - 18:51:16
avatar
Над три хиляди гърци са регистрирали фирми у нас, за да се възползват от ниските цени, такси и данъци на автомобилите в страната ни. Много румънци също учредяват фирми у нас заради по-ниските данъци. Жителите на Северна Гърция до неотдавна посещаваха съседни страни, за да напълнят резервоарите на колите си заради ниската цена на бензина, съобщава гръцкият в. "Имерисия", цитиран от БТА. Сега високите разходи за автомобилите и най-вече наложеният данък "лукс" са накарали над три хиляди гърци да учредят фирми в България, отбелязва вестникът. Изданието отбелязва, че броят на молбите на гърци, предимно от Северна Гърция, желаещи да регистрират фирма в България, расте непрестанно. То припомня, че фирма у нас се учредява за десетина дни, а исканият от закона минимален капитал е само два лева или едно евро. Неотдавна се писа, че много румънци също регистрират фирми в България. Тежките мерки, приети от румънското правителство заради изискванията на международните финансови институции, накараха хиляди румънски фирми да прехвърлят дейността си в България заради по-ниските данъци и по-стабилните регулации, които дават по-добри условия за бизнеса.

Таз година регистрират фирми, догодина ще купуват и офиси и жилища.
Re: Преглед на печата 2011
11-04-2011 - 20:09:46
А аз кога съм казвал, че ще го завършвам? Вкарал съм 40% от желязото и 50% от бетона, платил съм 1/3 от цената при евтинията и съм на етап тръгнат ли нещата да го завърша за 6 месеца. Ти да не видя навалица от строящи се сгради? Затова и никой строител не е приритал да сваля цените, като му дойде времето ще се строи! А засега на ниски цени при цигани и пенсии в 40 годишни блокове.
1.9
Re: Преглед на печата 2011
11-04-2011 - 20:15:06
Quote
др. Иванов
А аз кога съм казвал, че ще го завършвам? Вкарал съм 40% от желязото и 50% от бетона, платил съм 1/3 от цената при евтинията и съм на етап тръгнат ли нещата да го завърша за 6 месеца. Ти да не видя навалица от строящи се сгради? Затова и никой строител не е приритал да сваля цените, като му дойде времето ще се строи! А засега на ниски цени при цигани и пенсии в 40 годишни блокове.

Та ... къде казваш е твоето строежче? А пропо, колко време може (от всяка гледна точка) да чака довършване?
Re: Преглед на печата 2011
11-04-2011 - 21:52:24
avatar
Quote
др. Иванов
А аз кога съм казвал, че ще го завършвам? Вкарал съм 40% от желязото и 50% от бетона, платил съм 1/3 от цената при евтинията и съм на етап тръгнат ли нещата да го завърша за 6 месеца. Ти да не видя навалица от строящи се сгради? Затова и никой строител не е приритал да сваля цените, като му дойде времето ще се строи! А засега на ниски цени при цигани и пенсии в 40 годишни блокове.

Абе днес бях наблизо и минах да ти видя строежа, чак пък 40% от желязото и 50% от бетона? Ти да нямаш скрити 3-4 етажа под земята? smiling smiley
Re: Преглед на печата 2011
11-04-2011 - 22:10:20
Ако беше строил някога нещо, щеше да знаеш че горе долу такива количества отиват в основите и сутерена. Най-много и първия етаж да влиза. Е, ако имаше някаква представа нямаше да висиш по цял ден по форумите с надеждата да докараш цените до някакви "себестойности:", които ги има само във вображението ти.
Re: Преглед на печата 2011
12-04-2011 - 00:09:10
avatar
Аз на строител ли ти приличам? :} Ей сега преди малко свалих хащеризона smiling smiley

Чак пък 50% от бетона да отива за сутерена.. ама айде, ти нали си построил 10-20 блока и по-добре знаеш.
Re: Преглед на печата 2011
12-04-2011 - 14:59:44
Този блок го правя за мене и фундамента е 60 см.+10 подложен, като съм платил и за плочата, а желязото е около 20 тона от общо 51. Само фундамента и подложния са 140 м3, от общо около 500 м3 и 13 тона желязо. При мене желязото е около 50 кг. на м2, като за своя душа, а не 22-25, както писаха тука, че слагали някой строители, дори не е 35-37 което е нормално, а е 50 и основите са ми на 4,5 м., защото на Триъгълника и половин София горният слой почва е калпав и сградите се пукат. Аз стигнах до почва, която багерът не можеше да копае, а тази горната се свличаше на парчета по половин - един кубик. Огледай само къщите и ще видиш, че няма без пукнатини и то яки. Същото ще стане с всички нови сгради, които са с плитки основи.
Ще видя какъв акъл ще ми дойде, може да му дам зор, защото е продаваем, Като гледам какво се продава наоколо мога да дам същите цени с асансьор и паркомясто и естествено много по-добро строителство.
Re: Преглед на печата 2011
12-04-2011 - 15:16:20
avatar
Quote
др. Иванов
Този блок го правя за мене ..........

Другарю, качете няколко снимки да погледнем.*drunk*
Re: Преглед на печата 2011
12-04-2011 - 15:17:55
avatar
Абе не е много гадно мястото, ако се абстрахираш от околната Надежда, населението и и ако не се чуват влакове. Успех.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход