Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Очаквания за 2011

Публикувано от Върколак 
Re: Очаквания за 2011
03-01-2011 - 10:13:10
Dicho - евала.
Валси, това което се продава чрез ЧСИ - са дребните имотчета - парцелчета, апартамент.
Как се продава чрез ЧСИ хотел с 500легла недовършен на фалирал строителен предпиемач? Кой може да извади милиони кеш = та той си е дирекно за данъчна проверка, особено както са се разтръгнали Бойко-Дянковските чиновници.
2011 ще е по тежка от 2010 - особено за имотите.
Дано не стигаме до катастрофално сгромолясване на "икономиката" ни - че Дянковата политика е краткосрочна - днес да оскубем всеки който има пари да закърпим бюджета па после ще му мислим (разчитаме на чудото - да се възстанови и разсте европа и да си вложи у нас парите). Като фалират 50% от фирмите грам нищо не могат да съберат.
Re: Очаквания за 2011
03-01-2011 - 11:23:00
avatar
Не виждам някой тук във форума да разполага с финансов ресурс да купи хотел с 500 легла, дискутираме си основно скромните имотчета за сривльовци ( 3-4 стайни ) , та за тях ми е интереса, колко са като % недовършените на търгове при ЧСИ?

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Очаквания за 2011
03-01-2011 - 17:07:00
По какво точно съдиш, че повечето имоти послужили като обезпечение за лоши кредити, са недовършени?
--------------
Аз ли по какво съдя ?! Малкия, аз се занимавам с имоти, ако не знаеш. Само в една от стр. фирми с които съм работил, има над 150 апартамента, около 20 магазина, плюс гаражи и мазета, които са ипотекирани , а фирмата не съществува, как мислиш се продава това и на кого ? Кой и за какво би купил тази сграда, за да я довърши ? На колко мислиш ще продаде банката 3-стаен в Лозенец, купен с кредит за 90 000е, кредита беше 81000е /днес такива апартаменти се продават между 50 и 60 000е/ и дали смята скоро да го продава ?
По повод на процентите ще ти кажа следното - ето разликата между нас : ти боравиш с информация която си прочел някъде, аз пия вода от извора, не знам какво пише в сайтовете на ЧСИ, но аз ти дадох пример само една фирма и една банка, прави си изводите как е при другите фирми и банки. Ще ти дам безплатен съвет - прибери шпагата, крайно време е да се отнасяш по-възпитано към по-възрастните и към хора, които със сигурност знаят повече от теб.
Re: Очаквания за 2011
03-01-2011 - 17:21:12
продава се на 6 път на фондове по 15 000 евро на апартамент и 20 000 на магазин макс даже не кажа лева вместо евро smoking smiley и след това се наема фирма изпълнител да го довърши... то и за това никото василев беше тръгнал да прави такъв фонд наесен но просто не изчака момента и го направи прекалено рано а брокерите използваха новината за кажат ето го дъното тази есен
PMP
Re: Очаквания за 2011
03-01-2011 - 17:23:33
Браво dicho, ето този отговор напълно обрисува картинката! Евала! Също така, говори чудесно за твоята работа, а и за "само една от строителни фирми с които си работил"...:}
Re: Очаквания за 2011
03-01-2011 - 17:35:38
и понеже си ги мериме кои колко разбира от имоти... аз за първи съм имал сблъск с пазара през 2005 като съм имал дял 10% от едно ани което вече го няма но не съм работил брокер занимавах се сайта и все още имам един малък сайт за имоти на англииски smiling smiley освен това следя темите тук и в инвестора и средата 2007 реших че това което става вече не е нормално и срива предстои и отказах на мои братовчед да започнем с едни пари за дупка проект и да ходим след това за заем в някоя банка иначе сега сигурно моето щеше да се продва от чси
Re: Очаквания за 2011
03-01-2011 - 17:42:58
В София има не повече от 5 такива обекта, с по 150 апартамента, които не се строят.
На "Крит" в ливадите има едно, ама критяните не са фалирали, доколкото знам; има едно в "Горна баня" до болницата, това няма да го бъде, и за други такива големи обекти не се сещам, да има, да има още 2-3.
Re: Очаквания за 2011
03-01-2011 - 17:54:33
значи проблема с тези обекти го решихме 5-6 фонда ще се наядат и след това ще могат да рентват професионално банките ще пият по една студена вода от тези фирмени кредити и ще изибават през ипотеките на фл където няма личнен фалит ... тук си говорим за едни няколко стотин милиона лоши кредити ако вярваме на имотко а останалите какви са ? тезата на дичо почва да издиша ...
Re: Очаквания за 2011
03-01-2011 - 18:19:02
Quote
dicho
По какво точно съдиш, че повечето имоти послужили като обезпечение за лоши кредити, са недовършени?
--------------
Аз ли по какво съдя ?! Малкия, аз се занимавам с имоти, ако не знаеш. Само в една от стр. фирми с които съм работил, има над 150 апартамента, около 20 магазина, плюс гаражи и мазета, които са ипотекирани , а фирмата не съществува, как мислиш се продава това и на кого ? Кой и за какво би купил тази сграда, за да я довърши ? На колко мислиш ще продаде банката 3-стаен в Лозенец, купен с кредит за 90 000е, кредита беше 81000е /днес такива апартаменти се продават между 50 и 60 000е/ и дали смята скоро да го продава ?
По повод на процентите ще ти кажа следното - ето разликата между нас : ти боравиш с информация която си прочел някъде, аз пия вода от извора, не знам какво пише в сайтовете на ЧСИ, но аз ти дадох пример само една фирма и една банка, прави си изводите как е при другите фирми и банки. Ще ти дам безплатен съвет - прибери шпагата, крайно време е да се отнасяш по-възпитано към по-възрастните и към хора, които със сигурност знаят повече от теб.

Тоя път наистина показа колко разбираш.

Недовършените апартаменти са към ФИРМЕНИТЕ лоши кредити, които също са много, но са отделно от ЧАСТНИТЕ ЖИЛИЩНИ кредити, където недовършените са в пъти по-малко.

Ето информация в проценти. [www.investor.bg]

А ако 3 стайните в Лозенец са наистина по 50-60кЕ, заначи положението е по-зле отколкото предполагам.
Re: Очаквания за 2011
03-01-2011 - 19:35:44
В София има не повече от 5 такива обекта, с по 150 апартамента, които не се строят.
-------------
Недовършените апартаменти са към ФИРМЕНИТЕ лоши кредити, които също са много, но са отделно от ЧАСТНИТЕ ЖИЛИЩНИ кредити, където недовършените са в пъти по-малко.
-------------------
Нямам никакво намерение да си го меря с вас, вие знаете разбира се повече от мен. Първото изречение показва колко разбира авторът му, второто показва, че пишещият не чете, защото аз никъде не съм казал, че тези кредити са фирмени, или частни.
А това - "Също така, говори чудесно за твоята работа, а и за "само една от строителни фирми с които си работил"... ще трябва автора да ми го обясни, защото не разбрах какво общо имам аз с работата на строителните фирми, чийто имоти съм продавал .
------------
А това - "продава се на 6 път на фондове по 15 000 евро на апартамент и 20 000 на магазин макс даже не кажа лева вместо евро и след това се наема фирма изпълнител да го довърши.." ми е абсолютно непонятно, ако ми го обясните ще обявя, че съм излъгал, че от 20 г. се занимавам с имоти, защото РМР явно също черпи информация от ЕЖК, иначе щеше да знае, че огромната част от тези ипотекирани жилища са продадени с ПД, или с НА, което предполага хиляди дела и хиляди изгорели . И как точно някоя фирма ще се наеме да довърши която и да е сграда, вие наясно ли сте какво значи това, кой строител би се доверил на предишния, че сградата е изпълнена по проект и утре няма да падне ? И каква печалба ще има ?
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход