Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Коледни намаления ?

Публикувано от bah 
bah
Коледни намаления ?
09-12-2010 - 18:50:58
avatar
Както навсякъде по широкия свят с наближаването на Коледа и Нова година, всичко е под знака на така жадуваните коледни намаления. Добре би било и в сектора с имоти, да има нещо "коледно". *drunk*
Пример: При сключен предварителен договор до 25.12.2010 год., продавачът поема нотариалните разходи по сделката, както и съпътстващите местни данъци и такси. Това са си средно 2.000 - 3.000 лв все пак.
Re: Коледни намаления ?
10-12-2010 - 11:34:56
Пример: При сключен предварителен договор до 25.12.2010 год., продавачът поема нотариалните разходи по сделката, както и съпътстващите местни данъци и такси, КАЛКУЛИРАНИ В ПРОДАЖНАТА ЦЕНА.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-12-10 12:22 от dicho.
Re: Коледни намаления ?
10-12-2010 - 13:49:58
avatar
Следколедните намаления ще са по-добри, вервайте ми... :]
Re: Коледни намаления ?
10-12-2010 - 14:36:24
На мокрите сънища и на студената изворна ще са още по-големи.
Re: Коледни намаления ?
10-12-2010 - 15:03:21
То истинската вселба при имотите още не е започнала smiling smiley от инвестора smiling smiley

Quote
SStoilov;1172579
Сега, да ви кажем , аз мислим, че инфлацията(дефлацията) зависи основно от М3.

На вас оставам да прецението колко е М0 , колко е М3 , какво е ЗДРАВОСЛОВНОТО съотношение М3/М0 , т.е. в близко бъдеще ще расте ли М3 или ще намалява.

Страните с ЦБ коригират М3/М0 с печатане на пари (наливане на ликвидност , QE и т.н.) , а страните без ЦБ кво правят ?

Аз мислим, че кризата в БГстан още не е започнала, щото М3 все още расте, та макар и с мижави части от процента. Но вече е в горна (неустойчива) точка на равновесие. Т.е. , скоро или требе да почнеме да правиме QE (спорен въпрос е дали вече не се правят опити) или да намалее М3 (по доста болезнен начин).

Досегашния спад в НИ ( и липсата на инфлация) се дължеше на липсата на ръст в М3. Направете си сметка какво ще се случи, кат започне М3 да намалява.
Re: Коледни намаления ?
10-12-2010 - 15:29:07
avatar
Quote
marketleverage
То истинската вселба при имотите още не е започнала smiling smiley от инвестора smiling smiley

Quote
SStoilov;1172579
Сега, да ви кажем , аз мислим, че инфлацията(дефлацията) зависи основно от М3.

На вас оставам да прецението колко е М0 , колко е М3 , какво е ЗДРАВОСЛОВНОТО съотношение М3/М0 , т.е. в близко бъдеще ще расте ли М3 или ще намалява.

Страните с ЦБ коригират М3/М0 с печатане на пари (наливане на ликвидност , QE и т.н.) , а страните без ЦБ кво правят ?

Аз мислим, че кризата в БГстан още не е започнала, щото М3 все още расте, та макар и с мижави части от процента. Но вече е в горна (неустойчива) точка на равновесие. Т.е. , скоро или требе да почнеме да правиме QE (спорен въпрос е дали вече не се правят опити) или да намалее М3 (по доста болезнен начин).

Досегашния спад в НИ ( и липсата на инфлация) се дължеше на липсата на ръст в М3. Направете си сметка какво ще се случи, кат започне М3 да намалява.

И да им обясняваш няма да те разберат / не могат пък и не искат. М0, М3 брокерите и продавачите- "собственици" не ги интересува, те и не знаят какво е това ?! Нали така, Дичо ? Ъп на имотите засега. За догодина R.I.P. / и на брокерската професия тоже.
Re: Коледни намаления ?
10-12-2010 - 16:19:38
Драка, когато Марк Твен прочел в един вестник, че е умрял, звъннал в редакцията и казал - "Вестта за мойта смърт е малко преувеличена". Много ти здраве от брокерите.
Re: Коледни намаления ?
10-12-2010 - 16:24:59
avatar
Аз пък се сещам за една лекарска комисия спореща дали пациента е повече жив, отколкото мъртъв или повече мъртъв, отколкото жив.
Пазарът си е точно в това състояние - ни жив, ни мъртъв winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Коледни намаления ?
10-12-2010 - 16:27:22
валси, и пазара е жив, и ние. За твоя жалост.
Re: Коледни намаления ?
10-12-2010 - 16:34:45
avatar
Quote
dicho
валси, и пазара е жив, и ние. За твоя жалост.

засега
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход