Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Как се определя цена

Публикувано от bah 
Re: :]Re: Как се определя цена
21-10-2010 - 13:42:55
Quote
bah
Една кифла брокерка ми се натрапва да ме заведе на оглед на двустаен за 105.000 евро.
Аз дипломатично и повтарям моите възможности, а тя простакесата ми казва: ама господине, като видите апартамента, той ще Ви хареса и ще намерите остатъчната сума.
Тази тъпа проста кифла дали знае 50.000 евро как се изкарват и спестяват.
Двустайни над 100к си имаше и продължава да си има. Както каза една позната брокерка "Една си вярва, че може да го продаде, купила го е за Е1300/м2 и иска да го продаде с печалба" ... Не мога да си представя, кой би си купил подобно нещо, освен някой с много кинти за някаква готина кекс квартира с хубава гледка.. те пък богатите са едни романтици.... smiling smiley Както и да е, това са някакви останки от балона... летящи парченца може би smiling smiley
Реално обаче 55-65к си е нормална цена за двустаен и през 2009та и през 2010, спад поне според това което аз видях и приятели които си купиха няма.
Аз си го обяснявам с това че дори и в този най масов сегмент, читавите оферти са много малкък % и те просто си държат цена.
Като за над 60 би трябвало да е в по сносен квартал, изложение, не 1ви, не последен етаж, не на шумна улица, ей такива. Ако част от тези или всички липсват може и под 50, ама който иска да си купи smiling smiley
bah
Re: :]Re: Как се определя цена
21-10-2010 - 14:05:07
avatar
Уверих се, че въпреки кризата има жилища закупени почти на върха на цените, които и днес не са мръднали надолу.
В най-ниския ценови диапазон са основно жилища с фрапиращи забележки:
- преустроени гаражи или складове за обитаване
- първи или последен етажи
- сгради с болестта "пред акт 16" от години
- апартаменти с изглед към вътрешен двор с гледка - килотите на баба Пена и чорапите на дядото и
- апартаменти със зловещи скосове
- гарсониери предлагани като двустайни
- апартаменти на пети и шести етажи без асансьор
- апартаменти продавани от заложни къщи (това се научава на финалната права)

Аз лично такива имоти (най-евтините) ги изключвам, като предложения.
Re: Как се определя цена
21-10-2010 - 14:16:38
Ти убаво си се уверил, ама ако успееш да увериш и сривьовците ще вземеш нобеловата награда winking smiley

Никой няма да си даде имота за без пари, не защото струва едиколко си, а защото има дадената полезност за него. Ей тва простичкото дето е обяснявано 1млн пъти, никога не можеш да го обясниш на местната флора - странни сривски индивиди
Re: Как се определя цена
21-10-2010 - 15:11:07
avatar
Много лесно се определя....Вечер потенциалният продавач сяда на масата с ракия,салата и в."Позвънете"...:]Всичко зависи от това,колко може да пиеwinking smiley
Re: Как се определя цена
22-10-2010 - 00:36:08
avatar
Интересно е да се прочетат коментарите в dir.bg под новината за новите местни такси за имотите в Бояна и другите бивши вилни зони.
Достатъчно показателни са. И очертават интересни тенденции.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход