Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Не е ли супер нахалство

Публикувано от greenbul 
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 23:29:58
Quote
javcho
Вие си живеете там и ви е трудно да сравните.

В Люлин съм виждал до няколко от много високите блокове веднага след тунела, май е 10та част, направо бунище пред блока. Изглежда половината блок си хвърля боклука през прозорците.

За Дружба няма да ви разказвам, че не искам да си спомням даже.

В Обеля блоковете които посетих бяха 3, защото имаше сватба на роднина и по някакво странно стечение на обстоятелствата всички от 2те семейства бяха от Обеля, а аз трябваше да возя младоженците. Затова обиколих доста.

Та за блоковете. Първо около тях кал, булката не знае от къде да мине да не се изцапа. Второ във входовете половината етажни прозорци изпотрошени. Вътре смърди на всички възможни гадости. По стените надписи, които ако имаш дете да те е срам. Няма осветление. От 3 асансьора работи 1. В него омазано, надраскано, едвам върви, скърца, опикан и оповръщан.

Отвън като гледам паркинга и автопарка все едно сме още 90та година. Хората като погледанеш няма да коментирам, защото виждам, че доста от форума живеят там и не искам да ги дразня.

Сепермаркетите и метрото не могат да компенсират отрицателното.


Явчо,
аз просто не мисля че си прав да генерализираш. Напр. Люлин има доста добри (за България) части (около метрото), но има и такива, които са много зле (5-та част до Околовръстното). И в нашия вход има хора, дънещи чалга до 24.00 ч., но има и хора с висше образование. Има няколко нови (от последните 1-2 години) автомобили, собственост на съкооператори. В Обеля има няколко блока, които са много зле (предимно в по-старата, 2-ра част), има и такива, които са сравнително по-добре. Напр. в Надежда съм виждал едни от най-добре санираните цялосто панелки, но и едни от най-мизерните в София сгради (от към визия) също са там. Не твърдя, че положението В Обеля е супер, но не виждам да е някакво тотално гето. Сигурно си ходил по ЕПК-тата (за положението в тях нямам дълбоки наблюдения). Не се притеснявай - твоите наблюдения не ме дразнят (мога и аз да греша).
Иначе, ако имаш път към Обеля, те каня на по 1 бира.*drunk*
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 23:38:58
avatar
Quote
antoninus_pius

.... И в нашия вход има хора, дънещи чалга до 24.00 ч., но има и хора с висше образование. Има няколко нови (от последните 1-2 години) автомобили, собственост на съкооператори.*drunk*

А който е с висше образование не може ли да слуша чалга ? smiling smiley

italinea.net
Re: Не е ли супер нахалство
12-10-2010 - 00:15:52
Quote
antoninus_pius
Quote
javcho
Вие си живеете там и ви е трудно да сравните.

В Люлин съм виждал до няколко от много високите блокове веднага след тунела, май е 10та част, направо бунище пред блока. Изглежда половината блок си хвърля боклука през прозорците.

За Дружба няма да ви разказвам, че не искам да си спомням даже.

В Обеля блоковете които посетих бяха 3, защото имаше сватба на роднина и по някакво странно стечение на обстоятелствата всички от 2те семейства бяха от Обеля, а аз трябваше да возя младоженците. Затова обиколих доста.

Та за блоковете. Първо около тях кал, булката не знае от къде да мине да не се изцапа. Второ във входовете половината етажни прозорци изпотрошени. Вътре смърди на всички възможни гадости. По стените надписи, които ако имаш дете да те е срам. Няма осветление. От 3 асансьора работи 1. В него омазано, надраскано, едвам върви, скърца, опикан и оповръщан.

Отвън като гледам паркинга и автопарка все едно сме още 90та година. Хората като погледанеш няма да коментирам, защото виждам, че доста от форума живеят там и не искам да ги дразня.

Сепермаркетите и метрото не могат да компенсират отрицателното.


Явчо,
аз просто не мисля че си прав да генерализираш. Напр. Люлин има доста добри (за България) части (около метрото), но има и такива, които са много зле (5-та част до Околовръстното). И в нашия вход има хора, дънещи чалга до 24.00 ч., но има и хора с висше образование. Има няколко нови (от последните 1-2 години) автомобили, собственост на съкооператори. В Обеля има няколко блока, които са много зле (предимно в по-старата, 2-ра част), има и такива, които са сравнително по-добре. Напр. в Надежда съм виждал едни от най-добре санираните цялосто панелки, но и едни от най-мизерните в София сгради (от към визия) също са там. Не твърдя, че положението В Обеля е супер, но не виждам да е някакво тотално гето. Сигурно си ходил по ЕПК-тата (за положението в тях нямам дълбоки наблюдения). Не се притеснявай - твоите наблюдения не ме дразнят (мога и аз да греша).
Иначе, ако имаш път към Обеля, те каня на по 1 бира.*drunk*

Мерси за поканата, но в бъдеще смятам да отбягвам тези квартали. И без това ми се налага 1 път в годината са ги посещавам.

Като спомена Люлин се сетих за една смешна история. Прибираме се след 1 година престой в Германия, една кола студенти.

Първият който трябва да го оставиме е за Люлин. Понеже бяхме четирима и се сменяхме постоянно не бяхме спирали никъде, а и от Сърбия, карахме по тъмно. Пристигаме ние в Люлин и тъкмо вече е светло. Няма да ти обяснявам какъв шок. Коне по улиците, мангали по кофите, боклук където погледнеш. Направо си глътнахме езиците.

Разликата е фрапантна като си бил за дълго на хубаво място.

Трудно е да се опише с думи първия ден в София. Направо не можеш да повярваш къде си.
Re: Не е ли супер нахалство
12-10-2010 - 00:20:28
Идете се отървете от мъките някъде с тия 65 квадрата...Това е общежитие,не семейно жилище...
Re: Не е ли супер нахалство
12-10-2010 - 10:35:23
Quote
salvador
Идете се отървете от мъките някъде с тия 65 квадрата...Това е общежитие,не семейно жилище...

Абсолютно! Семейно жилище е хол, кухня, спалня и детска стая, което е минимума, останалото са общежития, сексквартири, а новопостроените холбоксове им липсава само една тоалетна чиния в ъгъла за да станат класически затворнически килии.
Re: Не е ли супер нахалство
12-10-2010 - 14:22:03
Quote
др. Иванов
Че за ново строителство в Обеля цената е супер, какво се кахърите, купувайте смело?

Покрай вас се заинтересувах за новото строителство в Обеля. Интересен факт - в Обеля 2 има 1 (една) завършена нова сграда, която е отдавна разпродадена. Има една в строеж, който на пръв поглед ще бъде завършен шест месеца след края на кризата и то не от тоя, дето го е почнал. Др. Иванов очевидно има впредвид втората.
За сведение на интересуващите ги - в Триъгълника има няколко сгради без акт 16, в които живеят и хора. Ново строителство от 1993-4-а. Има още една до Фантастико в Надежда и то е "ново строителство". Който се интересува, може да ги провери - цените там са супер изгодни. *ok*
Re: Не е ли супер нахалство
12-10-2010 - 14:57:47
Явно сривльовския интерес към Обеля, Люлин и прочие "хубави" квартали е нестихващ и обяснява доста от напъните във форума към падане на цените. Също съм на мнение, че тристайно ЕПК с добре преграден за кухня балкон е по-добре от двустаен панел, затова успек на всички търсещи и чакащи.
Дерзайте.
Re: Не е ли супер нахалство
12-10-2010 - 15:06:12
quote=ekoflex]
Quote
antoninus_pius

.... И в нашия вход има хора, дънещи чалга до 24.00 ч., но има и хора с висше образование. Има няколко нови (от последните 1-2 години) автомобили, собственост на съкооператори.*drunk*

А който е с висше образование не може ли да слуша чалга ? smiling smiley[/quote]

Могат - те по рядко дънят чалгата в полунощ и се съобразяват малко повече с останалите.
*pardon*[



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-12 15:06 от antoninus_pius.
Re: Не е ли супер нахалство
12-10-2010 - 15:57:10
Quote
Imotko
Явно сривльовския интерес към Обеля, Люлин и прочие "хубави" квартали е нестихващ и обяснява доста от напъните във форума към падане на цените. Също съм на мнение, че тристайно ЕПК с добре преграден за кухня балкон е по-добре от двустаен панел, затова успек на всички търсещи и чакащи.
Дерзайте.

Спокойно, както е тръгнало и на Чепъртрък ще се радват *ok*
Re: Не е ли супер нахалство
12-10-2010 - 16:55:58
Новото строителство в Обеля в момента не е критерий, защото е концентрирано в реката, не около, а в реката, на 10-15 м. от брега без разливите. Там цените не ги знам, но предполагам, че са 550-600Е/м2. В Обеля 1 се прави един голям блок на противоположния край, който се продава доста по-скъпо, но не знам колко. В Трийгълника има няколко сгради строени през 1992-96 г., които нямат акт 16, няма и да имат. Не знам по какви причини, не могат да изкарат, но там живеят хора и там са 1/3 от апартаментите, които се продават в Триъгълника. Скоро една позната купи тристаен за 45 хил.Е, не знам с какъв акъл. В Тригълника има и няколко други малки сгради, които се строят от собствениците на парцелите, от по 6-8 апартамента и 2-3 по-големи, но не съм се интересувал особено. Сега пуснаха една срещу мене на 750Е/м2 без паркоместа и без асансьор.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход