Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Не е ли супер нахалство

Публикувано от greenbul 
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 18:09:43
avatar
Иванов още ли хвалиш циганска Обеля като дърт циганин, не разбра ли, че това е едно от най-ужасните гета на софия и освен някой мангал друг няма да излъжеш да живее там.
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 18:27:48
Quote
gekko
Иванов още ли хвалиш циганска Обеля като дърт циганин, не разбра ли, че това е едно от най-ужасните гета на софия и освен някой мангал друг няма да излъжеш да живее там.

Направо си е най-ужасното. По зле е само Факултета май.

Миналата зима отидох на гости на роднини в Обеля. Никога преди това не ми се е налагало да съм в този район, да се разхождам между блоковети, да влезна в някой от тях, освен транзитно по Ломско шосе на излизане от София.

Чесно да си призная ги съжалявам хората, които живеят там.

Дружба, Левски, Люлин и Сухата река колкото и да са отвратителни, след това мое посещение, вече не са последни в класацията.
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 18:38:04
Обеля всъщност не е като едно време. Квартала става все по-приличен. Не се бъзикам, и бай мангал вече е по-малко и доста млади хора.. , а и по културни (според скорошните ми наблюдения). Определено е по-добре от преди 15г. А сега и с метрото... голям + си е. Има много по-зле и по-западащи квартали.
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 19:00:08
Честно казано не разбирам какво е това предубеждение към Обеля. Това е единствения квартал освен центъра където скоро ще има 2 метролинии, отделно и Ломското шосе над метрото вероятно ще стане много добър подход към центъра. Откъм блокове и пространство между тях не виждам никаква разлика с другите панелни комплекси. Няма и замърсители наблизо. Някогашното село Обеля доста приятно място с къщи, близо до метростанция. Аз преди 6 години и половина се опитах да намеря парцел там но нямаше или бяха много скъпи.
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 20:05:31
Quote
javcho
Quote
gekko
Иванов още ли хвалиш циганска Обеля като дърт циганин, не разбра ли, че това е едно от най-ужасните гета на софия и освен някой мангал друг няма да излъжеш да живее там.

Направо си е най-ужасното. По зле е само Факултета май.

Миналата зима отидох на гости на роднини в Обеля. Никога преди това не ми се е налагало да съм в този район, да се разхождам между блоковети, да влезна в някой от тях, освен транзитно по Ломско шосе на излизане от София.

Чесно да си призная ги съжалявам хората, които живеят там.

Дружба, Левски, Люлин и Сухата река колкото и да са отвратителни, след това мое посещение, вече не са последни в класацията.

От 1989 г. родителите ми купиха панеляк в Обеля I, а от 2005 г. живея със семейството си. Определено преди 20 години имах чувство, че Обеля не е София. За този период освен метро, се изгради връзка между Ломско и Европа (Сливница), доколкото знам ще се изгражда и още 1 булевард над метрото за Надежда. Най-големият квартал (Люлин е наблизо), в който има всичко. Все още съм спокоен с паркирането. Има магазини наблизо (Хит, Т-маркет, Пени Маркет); в началото на Надежа и на метростанция Люлин има и Била. Практикера е наблизо, а и Метро не е далеч. Панелките във втора част определено са по-грозни (сивеят), но в Дружба, Люлин, Надежда и Младост има и по-гнусни на визия.
Аз лично не харесвам Дружба, за квартали като Левски, Ботунец и Враждебна няма да коментирам.
Циганитте намаляха, освен в малък район около трамвайната линия.
Едно признание от 2-ма приятели (от Люлин и Младост) - доста по-чисто е.
Единствено като перспективи за намиране на работа е много зле - Младост напр. е на светлинни години. Също така няма парк (северният парк и западният парк не са далече, но все пак. Съкооператорите са като навсякъде - всякакви.

Като цяло - вече с метро се стига до Младост за 40 мин.; няма го стресът и задръстванията, които се срещат в центъра (живял съм 25 години на 5 мин. от НДК и Граф Игнатиев) и за младо семейство крайните квартали са по-добър избор, поне според мен. Уважавам чуждото мнение - но предполагам, че си попадал в края на Обеля 2, където наистина е зле. Не по-зле обаче от Люлин 5 (до околовръстното) или Надежда по Ломско. А циганията на Европа и Околовръстното?
А за Факултета - веднъж, преди 12 години бях с колело и се озовах там, вярвай ми хич не е редно да сравняваш другите квартали с него. Напомня ми за Харлем, когато ми се наложи да мина с такси оттам - абсолютно гето.
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 20:08:08
Quote
javcho
Quote
gekko
Иванов още ли хвалиш циганска Обеля като дърт циганин, не разбра ли, че това е едно от най-ужасните гета на софия и освен някой мангал друг няма да излъжеш да живее там.

Направо си е най-ужасното. По зле е само Факултета май.

Миналата зима отидох на гости на роднини в Обеля. Никога преди това не ми се е налагало да съм в този район, да се разхождам между блоковети, да влезна в някой от тях, освен транзитно по Ломско шосе на излизане от София.

Чесно да си призная ги съжалявам хората, които живеят там.

Дружба, Левски, Люлин и Сухата река колкото и да са отвратителни, след това мое посещение, вече не са последни в класацията.

От 1989 г. родителите ми купиха панеляк в Обеля I, а от 2005 г. живея постоянно със семейството си. Определено преди 20 години имах чувство, че Обеля не е София. За този период освен метро, се изгради връзка между Ломско и Европа (Сливница), доколкото знам ще се изгражда и още 1 булевард над метрото за Надежда (преди трябваше да се минава през ж.п гарата или Ломско). Най-големият квартал (Люлин е наблизо), в който има всичко. Все още съм спокоен с паркирането. Има магазини наблизо (Хит, Т-маркет, Пени Маркет); в началото на Надежа и на метростанция Люлин има и 2 м-на Била. Практикера е наблизо, а и Метро не е далеч. Панелките във втора част определено са по-грозни (сивеят), но в Дружба, Люлин, Надежда и Младост има и по-гнусни на визия.
Аз лично не харесвам Дружба, за квартали като Левски, Ботунец и Враждебна няма да коментирам.
Циганите намаляха, освен в малък район около трамвайната линия.
Едно признание от 2-ма приятели (от Люлин и Младост) - доста по-чисто е.
Единствено като перспективи за намиране на работа е много зле - Младост напр. е на светлинни години. Също така няма парк (северният парк и западният парк не са далече, но все пак). Съкооператорите са като навсякъде - всякакви.

Като цяло - вече с метро се стига до Младост за 40 мин.; няма го стресът и задръстванията, които се срещат в центъра (живял съм 25 години на 5 мин. от НДК и Граф Игнатиев) и за младо семейство крайните квартали са по-добър избор, поне според мен. Уважавам чуждото мнение - но предполагам, че си попадал в края на Обеля 2, където наистина е зле. Не по-зле обаче от Люлин 5 (до околовръстното) или Надежда по Ломско. А циганията на Европа и Околовръстното?
А за Факултета - веднъж, преди 12 години бях с колело и се озовах там, вярвай ми хич не е редно да сравняваш другите квартали с него. Напомня ми за Харлем, когато ми се наложи да мина с такси оттам - абсолютно гето.
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 20:19:33
avatar
Quote
bibise
d

А относно данъците.Гласувам с две ръце да се увеличават.Няма оправия в тази държава с мизерните данъци и осигуровки които плащаме.Нали знаеш народната поговорка "Той си мисли , че му работя , аз си мисля , че ми плаща ".С мизерните осигуровки който плащаме на минимални заплати и 90 % от фирмите на загуба , знаеш ли какво здравеопазване ни чака - мизерно , знаеш ли полицията колко ще си свърши работат - николко , знаеш ли войска и пожарна на какво технологично ниво са - на това от 20 - ти век.И въпреки , че всичко това ще удари и моя джоб , както в имотите които имам , така в осигуровките на работниците и моята , така и в данъците на фирмата - аз гласувам за.Защото предпочитм да живея спокойно и всички кимизарници да отидат на полагащото им се място , отколкото до живея в тази джунгла.

Колко данъци плащаш?

Не е проблема в ниските данъци А В МАЛКОТО ХОРА КОИТО ГИ ПЛАЩАТ!
7 00 000 бълхари от тях 2 милиона пенсии и 2 милиона цигани
1 милион социално слаби ? и какво остава?
НИЕ КОИТО ПЛАЩАМЕ ДАНЪЦИ КОЛКО СМЕ?
ЗАЩО АЗ ДА ПЛАЩАМ ЗА ДА ДАВАТ НА МРЪСТИНИТЕ ЦИГАНИ ПОМОЩИ?
А?
ЗАЩО ЗА ДА МИ НАГЛЕЯТ ПО УЛИЦИТЕ? ДА ВИ КРАДАТ И БИЯТ БАБИТЕ ПО СЕЛАТА? ИЛИ ДА ДЪРПАТ ЛАНЦИТЕ НА ЖЕНИТЕ ВИ ?
ДА РАЖДАТ КОПЕЛТИЙЙКИ МАЛКИ ГНУСНИ И ТЕ ДА ПРОСЯТ ?
кажи ми за какъв чеп да вдигат данъците бе ибисе?
защо аз да плащам и да храня 100 мръсни циганина? аз сам а кажи ми
ПАМЕТНИК ЛИ ЩЕ МИ НАПРАВЯТ А?

----------------------------------------------------------------------------------------------------------------------------
СРАМ МЕ Е ЧЕ СЪМ БЪЛГАРИН!
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 20:51:37
bibise,
предполагам знаеш, но все пак:
увеличаването на данъците/респ. осигуровките води до по-големи приходи до пределен момент. След това тяхното увеличаване води до негативен ефект.
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 21:09:11
Да сравняваш квартали е все едно да сравняваш марки коли. Мерцедес ли е по-хубаво или опел? Е, Опела е чисто нов, с всички екстри, а мерцедеса - на 30 години ...

Или жените? Ами да сравним една 20 годишна мулатка, сладка и наточена с някоя бяла дърта баба smiling smiley Това в кръга на шегата smiling smiley
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 22:42:06
Вие си живеете там и ви е трудно да сравните.

В Люлин съм виждал до няколко от много високите блокове веднага след тунела, май е 10та част, направо бунище пред блока. Изглежда половината блок си хвърля боклука през прозорците.

За Дружба няма да ви разказвам, че не искам да си спомням даже.

В Обеля блоковете които посетих бяха 3, защото имаше сватба на роднина и по някакво странно стечение на обстоятелствата всички от 2те семейства бяха от Обеля, а аз трябваше да возя младоженците. Затова обиколих доста.

Та за блоковете. Първо около тях кал, булката не знае от къде да мине да не се изцапа. Второ във входовете половината етажни прозорци изпотрошени. Вътре смърди на всички възможни гадости. По стените надписи, които ако имаш дете да те е срам. Няма осветление. От 3 асансьора работи 1. В него омазано, надраскано, едвам върви, скърца, опикан и оповръщан.

Отвън като гледам паркинга и автопарка все едно сме още 90та година. Хората като погледанеш няма да коментирам, защото виждам, че доста от форума живеят там и не искам да ги дразня.

Сепермаркетите и метрото не могат да компенсират отрицателното.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход