Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Не е ли супер нахалство

Публикувано от greenbul 
Re: Не е ли супер нахалство
08-10-2010 - 16:43:36
25 - 30 хил лв е нормална цена за жилище в Бг - 60/65 кв чисто без "луксозни" изпълнения.

*ok*
покрива и себестойността и нормалната печалба *beer*
Re: Не е ли супер нахалство
08-10-2010 - 17:59:20
Нешо няма такива на пазара...
Re: Не е ли супер нахалство
08-10-2010 - 18:19:03
Има, как да няма. Мой познат продаваше двустаен в центъра на Столник за 25 хил. лв. след като му беше направил ремонт за 15 хил. Преди ремонта, някъде 2003-04 г. го продаваше за 6 хил. Евтини апартаменти колкото искаш.
CR
Re: Не е ли супер нахалство
08-10-2010 - 18:47:26
Quote
drakkar
До 3-4 години лихвите ще станат 18-20 % годишно, хак да им е на ипотекарите.

лихви ипотечни на БГ пазара секакви - има на 2,5% в лева, има и на 12,5%.

но на 18 нема. и нема и да има.

останалото зависи от вас, дали сте достатъчно читави некой да ви даде пари назаем.
Re: Не е ли супер нахалство
08-10-2010 - 19:40:27
Quote
status
25 - 30 хил лв е нормална цена за жилище в Бг - 60/65 кв чисто без "луксозни" изпълнения.

*ok*
покрива и себестойността и нормалната печалба *beer*

И 1500 лева заплата, и на жена ти толкова, два месеца платен отпуск, бензина по 1,20 лева; вярно, шегувам се, ама ти започва пръв.
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 13:55:20
Бад Елстер Ref. GTS-59-08


3-стаен апартамент с площ 65,95 кв.м. на 2-ри етаж. Включва дневна, 2 спални, кухня, коридор, баня, 2 балкона. Към жилището има изба и паркомясто. Апартамента е нает, с месечен наем 224,23 ?.
Годишен доход 2690 ? = 9,96%
Цена 27.000 ?
повече информация ...
Освен, че е по-чисто и подредено, предполагам е и много по-спокойно. Вярно, че не е столица, но и София не може да се похвали със спокойствие и порядък, нито с размер на заплатите като в Германия, който да предполага исканите от продавачи и предприемачи цени на имотите.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-10-11 13:57 от nino.
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 14:18:06
А данъците, данъците как са?
За нахалство не знам, но...
11-10-2010 - 15:25:43
Думата "нахалство" е отнесено понятие, така, че не знам дали е нахално, но според мен който върже 100000 лева за такъв апартамент си е хванал белята. Ясно е, че това нещо не става за семейно жилище и отглеждане на деца, т.е. след 2-3-5 години човекът ще се търси друго. Живот и здраве, дотогава ще е изплатил ипотеката и ще има някое евро свободно кеш. Обаче за колко време и на каква цена тогава ще успее да си "отвърже" парите от малкия и да ги вложи в по-голямото не е ясно. Да не се окаже, че е купил за 100000, а 3 години по-късно може да продаде на 80000, т.е. пак си е живял под наем за 6700 годишно, без да се броят лихвите към банката.
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 15:48:24
avatar
Quote
Imotko
А данъците, данъците как са?

А как ще са в Бг ?! Тепърва ще се увеличават, че и ще задминат ставките на Германия, щото тоя дефицит сега Дянков ще покрива със заеми, а те ще трябва да се плащат + ЛИХВИ, а при намаляващо работоспособно население, увеличение на пенсионери + цигани разчитащи на социали. ПАРИ откъде освен от увеличаване на данъци - ДДС няма много възможност за покачване, обаче подоходни данъци и данъци върху ИМОТИ - ей тука резерва е голям. В САЩ ставката на данък имоти в някой щати е стига 4 % от оценката на имота - годишно. Правете си сметката хубаво и хич не го изтъквайте като предимство това, щото е временно.
Re: Не е ли супер нахалство
11-10-2010 - 17:01:23
drakkar - много объркани са ти разсъжденията.Явно си зле информиран.

От една страна 18-20 % лихва.От друга страна споменаваш дилемата евро / лев , минаваш през заемите на Дянков и финишираш с данъците в Германия / България.

И всичко това са неща които си противоречат.

Всъщност Дянков външни заеми невзима , от МВФ и т.н.Опитва се да кърпи с наличните взимания.Дали е правилно или не - времето ще покаже.Един заем , добре похарчен с цел раздвижване на икономиката / не на имотите / ще свърши добра работа.От друга страна е сегашната ситуация - стягане на колана и недопускане на дефицит в името на приемането ни на в Шенгенското споразумение.От там ще те се реши проблема с курса Евро / Лев защото ще приемем Еврото.От друга страна ще приемем финансовите параметри на ЕС и ще видим лихви от рода на юрибор + 1% - така ще ти се реши и другия проблем.

А относно данъците.Гласувам с две ръце да се увеличават.Няма оправия в тази държава с мизерните данъци и осигуровки които плащаме.Нали знаеш народната поговорка "Той си мисли , че му работя , аз си мисля , че ми плаща ".С мизерните осигуровки който плащаме на минимални заплати и 90 % от фирмите на загуба , знаеш ли какво здравеопазване ни чака - мизерно , знаеш ли полицията колко ще си свърши работат - николко , знаеш ли войска и пожарна на какво технологично ниво са - на това от 20 - ти век.И въпреки , че всичко това ще удари и моя джоб , както в имотите които имам , така в осигуровките на работниците и моята , така и в данъците на фирмата - аз гласувам за.Защото предпочитм да живея спокойно и всички кимизарници да отидат на полагащото им се място , отколкото до живея в тази джунгла.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход