Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение

Публикувано от Шльокер и 3/4 
когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
12-09-2010 - 20:52:43
avatar
Някои точки при които да внимаваме когато подписваме договор срещу обещетение:

1. Никакви "форсмажорни" обстоятелства в клаузите. (Описвайте точно при какви обстоятелства може да бъде спиран строежа)
2. Неустойките само в твърди суми, както в предварителният договор, така и по-късно в нотариалният акт. (при просрочване на срок парите ще се вземат не с дело, а само с изпълнителен лист)
3. Дата от влизане на сила на срок. (най-добре е датата на разрешителното за строеж, а не датата на даването на строителна линия и ниво)
4 .Изобщо когато подписвате договор, търсете не просто адвокати а адвокати с опит в правене на договори. (това би ви спестило време, нерви и пари на по-късен етап)

Чувството да си хванал строител за топките, а не за силикона на жена му си струва.
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
12-09-2010 - 22:36:10
Да не си обезщетено, бе пиле. Много ги разбираш нещата. То от такива като вас цените си стоят 800 евро.
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
12-09-2010 - 23:01:26
avatar
Да бе пилко, разбира се че съм обезщетено пиле. Това, че аз не продавам не означава, че цените заради мене са 800 евро, напротив аз съм "сривльо". Хората които са обезщетени първо са много малка част от участниците на пазара на НИ за да имат влияние върху него и второ в 99% от случаите те не продват и/или нямат подобно намерение защото не са финансово притеснени.

Не така стоят нещата при инвеститорите обаче. Те искат и трябва да продават за да придобият кеш, като от една страна са притиснати от баМките и от друга от страната по договора на която не са си изпълнили задълженията.

Номера е при съдебен иск да си преди баМката, та когато частите от сградата на инвеститора дойдат при ЧСИ, да си ги купиш с парите от ЧСИ.

Капито? Така почти цялата сграда става еднолична собственост.

Ето така процедрат някои адвокати:

Купуват атрактивен парцел.
Обявяват го на "атрактивно" обезщетение (примерно 22%)
"инвеститорите" дето удрят келепира подписват "добре съставен" договор

99% от "инвеститорите" сами изпадат в забава, като при нужда има 1001 начина леко да им се "помогне"

по нататък се досещаш...

Мога да ти кажа, че баш на "стъргалото" в София има 1-2 подобни сгради.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-09-12 23:31 от Шльокер и 3/4.
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
12-09-2010 - 23:25:42
Аз за това обичам да чета тук...защото е пълно с хора,които си нямат никаква идея от проблемите върху които пишат,но въпреки това пишат от позицията на всичко знаещи и от позицията на последна инстанция.

1.Форсмажорни обстоятелства в клаузите...в момента,в който влезеш в търговско правоотношение,за теб важат няколко закона,които уреждат тези отношения по особен начин,и това е особено валидно в случаите,когато си уговорил нещо,противоречащо на закона или си се опитал да го заобиколиш.Форсмажорните обстоятелства няма как да ги избегнеш.В Търговския закон си има определение що е непреодолима сила.Ако искаш да не се отнася за твоя договор....ми успех ти пожелавам...идея нямаш колко ще ти е нужен...

2.Не знам кой точно ти е казал,че неустойките ще си ги вземеш "само с изпълнителен лист".Не е съвсем вярно.
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
12-09-2010 - 23:25:50
Големите % на обезщетенията са основната причина за задържането на цените и за нарастването им преди, това имах предвид, не че на пазара му пука дали някой обезщетен прошляк продава или си го държи за дечицата.
Като си случил на тъп и лаком строител, сам си си виновен. Сигурен съм, че ви е дал най-големия процент (от нищото).
Ще си преди банката когато цъфнат налъмите.
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
13-09-2010 - 00:00:16
Някои "адвокати" може и да процедират така първия път. После процедират много пъти в операционната.
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
13-09-2010 - 00:09:39
avatar
обезщетен прошляк , % от нищото, преди банката като цъфнат налъмите...

Имотко, надявам се да не си озлобен строител ;о)

1. Значи съществуват цъфнали налъми
2. Има разлика между строител и инвеститор (не всеки строител инвестира както и не всеки инвеститор строи)


Би ли ми обяснил защо един обезщетен е прошляк? и това за операционната, че не го разбрах


Имотко, приликите с лица и събития са непреднамерени и случайни.
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
13-09-2010 - 01:08:29
Quote
Шльокер и 3/4
обезщетен прошляк , % от нищото, преди банката като цъфнат налъмите...

Имотко, надявам се да не си озлобен строител ;о)

1. Значи съществуват цъфнали налъми
2. Има разлика между строител и инвеститор (не всеки строител инвестира както и не всеки инвеститор строи)


Би ли ми обяснил защо един обезщетен е прошляк? и това за операционната, че не го разбрах


Имотко, приликите с лица и събития са непреднамерени и случайни.

По ред:

т.1 Щом е така, значи има и цъфнала банка. Малко им е.
т.2 Знам. В случая синоними.

Не всеки обезщетен е прошляк. Само 97,5% от тях. Виждал съм стотици.
Не всеки обезщетен е лаком, неграмотен изнудвач. Само 99,9% от тях. Виждал съм стотици.

Като попречиш на някого умишлено да спази срок и после го осъдиш за неспазването му, ще разбереш за операционната.
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
13-09-2010 - 13:19:06
Че не подписвайте, бе!

Стройте си сами, като сте такива тарикати.

И аз като Имотко - 99,9% са лакоми, та лакоми. Па ако речат да водят дела - да си довършват сами сградите. Та % от 0 колко е?
Re: когато подписваме договор за строителство срещу обезщетение
13-09-2010 - 14:16:07
avatar
Ха ха хаааа winking smiley)

Лакомията идва от строителите. Като са такива тарикати защо не си купуват земята както правят сериозните инвеститори ами гонят собствениците на земя та им досаждат?

И в момента гледам как се довършва строеж, при положение, че се води дело срещу строителя. Щото иначе освен дело за неустойка, ще има дело за недовършване според договор. Като искът за неустойката е само частичен т.е. до момента, и колкото повече-толкова повече докато инвеститорът фалира.

Досега съм бил свидетел на 2 фалита и едно сваляне на гащите на строител по време на дело.
Лекарството е: пари срещу пари, връзки срещу връзки, а ако се налага дори сила.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход