Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Има ли квартали в които цените ще се успокоят около 600Е/м2 и кои са те?"

Публикувано от VABO 
Re: Има ли квартали в които цените ще се успокоят около 600Е/м2 и кои са те?"
06-09-2010 - 13:53:15
Quote
др. Иванов
Аз не мисля, че като дългосрочна перспектива някъде ще се задържи на толкова ниски цени. На отделни места може и да има, а и е редно да има, но едва ли.
Строителите няма как да се натиснат, нито защо да се натискат. Не може да натискаш някой, който си кара зимата в австрия на ски или Малдивите. Тези с проблемите са ги приключили благоприятно или не още миналата година, който е започнал да строи по време на кризата е бил наясно с какво започва и няма какво да го накара да продава без добра печалба. Ако е взел евтино парцела и хванал ниските цени на материалите може и да продава около 600, но тези цени и парцели хванаха гората и следващата партида ново ще е доста над тези цени. Както казват стари хора - имотите не са домати да се развалят или да обувки, че да им мине модата.
Иванов те не се развалят а се разкапват и саморазрушават.Освен това има данъци а парите загробени в тях не носят никакъв доход.Та твоите колеги да си ги държат имотите колкото искат те са си вечно техни.не разбра ли че на тези цени няма купувачи
Re: Има ли квартали в които цените ще се успокоят около 600Е/м2 и кои са те?"
06-09-2010 - 14:09:05
Проверете кога една сграда става такава и от кой момент се дължат данъци за нея...това писане наизуст не го обичам.От новите строежи почти нищо няма акт 16 преди да се е продало на 90%.Простичка пазарна логика.
Re: Има ли квартали в които цените ще се успокоят около 600Е/м2 и кои са те?"
06-09-2010 - 14:39:34
Иванов те не се развалят а се разкапват и саморазрушават.Освен това има данъци а парите загробени в тях не носят никакъв доход.Та твоите колеги да си ги държат имотите колкото искат те са си вечно техни.не разбра ли че на тези цени няма купувачи

Саморазрушават се за 50-100 години. Парите загробени в тях не носят пари в четвъртък, м.септември, но това не значи, че някой ще е дал в последните 2 години 500хил.Е за да го построи и защото няма пари да изпрати детето на училище ще хукна да продава сградата за 40 хил. лв. Даже това, дето прилича на изоставено носи много повече от парите в банките. Аз започнах на 1,10 лв. жилязо заготовка, след 40 дни е 1,25/може да бъркам с 1-2 ст., защото сторителят се занимава с това/. Т.е. увеличението за 1 месец е 15%. Със 6-7% скочи и бетона. Шоуто мина. Аз съм търговец и познавам психологията на хората. Тежко е в началото, защото не знаеш колко време ще продължи кризата, но когато минат 2 години и няма съществени промени вече си спокоен, защото времето й върви, дали ще е още 1-2 години или 3-4 все тази, щом е почнала ще мине. Вие сте новобранци, аз съм минал през всичко, старите предприемачи и те. Това е толкова криза, колкото като ти свърши кабарнето в ресторанта и трябва да си доядеш с мерло. Какви кризи е видял др. Иванов, че на това й викам криза, защото вие пишете така, не че е криза. Никой повече няма да свали нищо, а и криза има само там където управляват тикви, по света отдавна са я забравили и цените на материалите скачат, през чалмата му е на индиеца, че тук има криза, те са със 9% ръст и им трябва желязо и цимент.

Последният влак с ниските цени тръгна преди няколко месеца, кой взел-взел, който не е взел ще спечели, защото ще купи хубаво за малко повече пари, вместо окаяно за 5-10 хил. евро отдолу.

А и на акт мисус 1 да се плащат данъци все тая, на 30 апартамента за 20 години данъкът е продажната цена на 1 апартамент, няма кой да си промени цените за това.
Re: Има ли квартали в които цените ще се успокоят около 600Е/м2 и кои са те?"
06-09-2010 - 19:36:34
avatar
Айде пак глупости.
Хем знаем народопсихологията на българина, хем няма нужда от намаляване на цените, хем те си падат - на зелено, на червено и т.н.
Там е работата, че хората вече ЗНАЯТ, че цените са НАДУТИ.
Има да чакаш и да драскаш измислици по форума като Пундягата още дълги години
Re: Има ли квартали в които цените ще се успокоят около 600Е/м2 и кои са те?"
06-09-2010 - 21:17:07
Аз което чакам винаги идва!
Това, което се чакаше тука изчезна по трасето, но и това няма значение, защото както вече казах и на 80Е да стане метъра пак никой от тук няма да купи, защото няма и толкова. А щом българинът знае, че цените са надути да се хваща да строи и да печели, аз съм последният дето ще завижда.
Re: Има ли квартали в които цените ще се успокоят около 600Е/м2 и кои са те?"
06-09-2010 - 22:08:06
avatar
Алооо Иванов, събуди се!

Не четеш ли как имоткото е включил Овча Купел в ефтинията? Ако така го оставиш да плямпа току виж утре и Триъгълника взел, че включил в списъка на ефтинджоските махали.
Re: Има ли квартали в които цените ще се успокоят около 600Е/м2 и кои са те?"
06-09-2010 - 23:43:08
Абе там е под 600, затова не съм го включил. Звучи ми като Надежда, а там не е за бели хора (с извинение към тамошните жители, не само те виновни за 60-те години народна власт).
Re: Има ли квартали в които цените ще се успокоят около 600Е/м2 и кои са те?"
08-09-2010 - 19:29:24
Quote
VABO
Има ли квартали в които цените ще се успокоят около 600Е/м2 и кои са те?"*drink2*

Здравейте всички,

За известно време се откъснах от imoti.net, така че направо по темата:

Към днешна дата ново строителство в Обеля = EUR 500 за кв.м!

А, продължава спада...


*black eye*
Re: Има ли квартали в които цените ще се успокоят около 600Е/м2 и кои са те?"
08-09-2010 - 20:04:59
И в Драгалевци са тръгнали да се успокояват. Между Фантастико и Околовръстното шосе има блок в строеж на цени 490 Е. Меракли и за огледи няма.
Re: Има ли квартали в които цените ще се успокоят около 600Е/м2 и кои са те?"
08-09-2010 - 20:50:35
Я за Борово, за Стрелбище кажете. Обеля ясно-гето, а в Драгалевци и Бояна апартаментите не трябва да са скъпи, само къщите.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход