Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Критериите по които купуваме жилище?

Публикувано от др. Иванов 
Критериите по които купуваме жилище?
14-08-2010 - 10:18:08
Искам да попитам какви са критериите, по които се избира жилище. Обикновенно те са комплексни, напр. цена и място, с компромис спрямо разположението вътре в апартамента, или място и хубав апартамент с компромис в цената. Паркомястото или транспортни връзки изместват ли някой от основните критерии и т.н.
Обръщам внимание на кибиците, че апартаментите от по над 200 м2, с детски по 25 м2 и два гаража на тиха улица до Нар. събрание за 30-40 хил. Е. сме ги коментирали и да не започваме пак с глупостите/както винаги е по-точно/.

Ще помоля да пишат и хора, които действително са купили или ще купуват.
Re: Критериите по които купуваме жилище?
14-08-2010 - 10:31:34
да и хареса на жената smiling smiley
Re: Критериите по които купуваме жилище?
14-08-2010 - 10:37:07
Quote
studenta
да и хареса на жената smiling smiley

Баш!!! С това темата като че ли е изчерпана, но да разгледаме и другите варианти.
Re: Критериите по които купуваме жилище?
14-08-2010 - 11:42:05
кухнята да е отделно
да има детска стая
да има гараж пред който да се паркира и втора кола
наоколо да няма цигани и панелки
Re: Критериите по които купуваме жилище?
14-08-2010 - 12:16:17
Част от моите критерии:
* тиха улица – по нея да минават коли само на живущите и техни гости. Да няма пътна артерия на разстояние 100 м;
* район;
* баня и тоалетна – отделни помещения, наличието на втора тоалетна е плюс;
* отделна кухня;
* тухлен, строен в периода 1970 - 1990;
* да няма стая по-тясна от 3 метра, с изключение на кухнята;
* без преходни стаи. Допуска се преходна дневна към кухня.
* изложение – юг, може една или две стаи с друго изложение; слънчев, да не е в сянката на съседна сграда;
* много добро общо състояние на сградата.
* етаж – от втори до предпоследен, при наличие на асансьор. Компромисен вариант: първи висок. При липса на асансьор до втори.
Re: Критериите по които купуваме жилище?
14-08-2010 - 13:00:31
Другаря зададе страхотен въпрос.Добре че се върна у форума.Никога не съм го харесвал ,но винаги моето уважение към него е безгранично защото е един от хората които пишат свободно и истински.Дали е прав или не незнам.Айде пишете кво щете.За момента вече съм приключил с имотите.Имам всичко.Другаря лъже ,но и казва страхотни истини .*beer*
Re: Критериите по които купуваме жилище?
14-08-2010 - 13:15:25
Хмм интересен въпрос,според мен колкото и да е изтъркано най важна е локацията,всичко останало е назад,много пъти е говорено по въпроса,но според мен основния проблем е намирането на подходящото място ,на подходящата цена,само за дребен пример,в момента правя ремонт на една къща,на два етажа с обща площ от 66 квадрата smiling smiley ,собственика иска да има 3 СПАЛНИ,и кухня и дневна на едно,и ще ги има,къщата струва над 3 милиона,и само за ремонта дава около 400 хиляди,но местоположениението и е перфектно,само че за тези пари тои може да има 10 тина спални от по 20 квдрата на около 20 минути път от там,но не иска,така че това за любителите на огромните стаи! Или с други думи ,по добре гарсониерка на хубаво място отколкото петстаен в гетото,това е най важно според мен
Re: Критериите по които купуваме жилище?
14-08-2010 - 13:31:50
Re: Критериите по които купуваме жилище?
14-08-2010 - 18:33:18
avatar
Простички са ми критериите
1. В близост до парк или с озеленени между блокови пространства за да се елиминира топлинният ефект на бетона и асфалта вечер
2. На 15 минути пеш максимум от спирка на метро
3. В квартал с полиция, училища, детски градини и супермаркети, аптеки тоже
4. Хол не по малък от 20 квадрата, две спални не по малки от 16
5. Тухла
6. Добре поддържано старо строителство или с разум проектирано ново ( в смисъл, концепцията за хол и кухня в едно не ми се вижда особенно удачна, ако е правено за сметка и на двете, като в крайна сметка не се постига нищо)
7. Да не е таванско помещение - масова мода е таваните да се обявяват за апартаменти, което е малоумно, от гледна точка на дълготрайно обитаване.
8. Да не е първи етаж
9. Да има свободно място за паркиране или гараж
10. Да е на прилична цена, за времето и района си. Под прилична разбирам не по-висока от 550 за район като Изток, Гео Милев, Яворов, Мусагеница - райони към които е насочено вниманието ми за сега.

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Критериите по които купуваме жилище?
14-08-2010 - 18:52:56
Звучи толкова хубаво, колкото и невероятно winking smiley
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход