Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Въпрос към брокерите

Публикувано от Yavor@ 
Re: Въпрос към брокерите
10-08-2010 - 17:14:14
Очевидно моите очаквания (както някой подсказа) са били по-големи за това какво ще открия като обяви.

Нещо си се заблудил, но си попаднал на точното място. Тук ще те убедят, че пазарат е пълен със супер имоти, които се продават на супер ниски цени, но естествено трябва да изчакаш тези супер цени, които са паднали няколко пъти за последните 2 години да паднат още няколко пъти, дакото стигнат 149Е/м2 в хубавите квартали, 249Е на Витошка/гаража безплатен/ и 49Е в гетата.

Ако случайно не ти се чака напиши какъв апартамент търсиш.
Re: Въпрос към брокерите
10-08-2010 - 17:23:44
avatar
ИваноФ, какъв е смисълът да се убеждава който и да е, когато с течение на времето сам ще се убеди?
Нали повечето (да не кажа всички) брокита бяха застъпници на вечният Ъп?!
Ние ли убедихме пазарът да започне да си нормализира цените или той сам го стори при числен превес на продавачите над купувачите, а? winking smiley

- Как е, как е, продават ли се имотите?
- ... миииии продават се ..., ама не се купуват нещо?!!
Re: Въпрос към брокерите
10-08-2010 - 17:57:47
Точно затова съм казал на човека, че е попаднал на точното място, сега остава да му предложите имоти и защото съм го насочил към вас, да си поделим комисионната.
Re: Въпрос към брокерите
10-08-2010 - 18:05:50
:}*ok*clap:*beer*
Re: Въпрос към брокерите
10-08-2010 - 20:17:48
Наскоро гледах Градски брокери.Филма разказваше за Канада и Торонто.Та какво показаха.Отива продавача в брокерската агенция и казва че продава като иска примерно 500 000 долара.Отива брокера оглежда района и жилището и казва че максимум може да се вземе примерно450 000.Продавача обаче си държи на цената.Тогава му пускат обява и набират купувачи в продължение на определено време.След като изтече срока казват офертите на купувачите примерно постъпили са три оферти като най голямата е за 300 000 и питат какво правим?Продавача решава или продава или му свалят имота и той си е негов.Такива простотии като тук имоти висят с години или пък ги свалят и след два месеца с по висока цена при падащ пазар.Нашите брокери по голяма част са некоректни и изобщо нямат никакви познания нито по право нито по строителство.Случайно хванати от гората.И най вече мързеливи и алчни.Има и свестни но са малко и е изключително трудно и въпрос на голям късмет да попаднеш на такива.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-08-10 20:19 от batko.
Re: Въпрос към брокерите
10-08-2010 - 20:22:03
В момента съм във "разговори" с банката ми. Искам подробно описание на новата ипотечна услуга която излезна скоро, която позволява кредит без постоянна работа на територията на България. Това което ми прави впечатление е,че и служителите не са много наясно какви точно документи искат да им пратя за да започне процедурата. А не искам да ангажирам агенция или брокер преди да имам готовност (да съм одобрен) за ипотека. Нещата стават бавно, за съжаление.

А за това което търся -

Двустаен в определени части на Лозенец (около Хемус) или в около Здравната каса, като искам да е близо до булеварда. Другите райони са бул. Витоша (НДК до Пощенска Банка), или от другата страна до кметство Лозенец. Има и още няколко района. Искам да е старо строителство (преди 2000), да не е на първи етаж. Квадратура м/у 65 и 85 чисто (без разни глупости от рода на мазе, стълбища и необитаеми тавани).

Това е. Намираемо ли е такова нещо?

Явор
Re: Въпрос към брокерите
10-08-2010 - 20:29:43
Quote
batko
Наскоро гледах Градски брокери.Филма разказваше за Канада и Торонто.Та какво показаха.Отива продавача в брокерската агенция и казва че продава като иска примерно 500 000 долара.Отива брокера оглежда района и жилището и казва че максимум може да се вземе примерно450 000.Продавача обаче си държи на цената.Тогава му пускат обява и набират купувачи в продължение на определено време.След като изтече срока казват офертите на купувачите примерно постъпили са три оферти като най голямата е за 300 000 и питат какво правим?Продавача решава или продава или му свалят имота и той си е негов.Такива простотии като тук имоти висят с години или пък ги свалят и след два месеца с по висока цена при падащ пазар.Нашите брокери по голяма част са некоректни и изобщо нямат никакви познания нито по право нито по строителство.Случайно хванати от гората.И най вече мързеливи и алчни.Има и свестни но са малко и е изключително трудно и въпрос на голям късмет да попаднеш на такива.

smiling smiley Батко, интересно е, че го казваш. Мога да го потвърдя от личен опит. В сделката работят двама брокери - единият е на купувача, другият на продавача. Комуникацията се извършва само от брокерите. М/у за да станеш лицензиран брокер има няколко месеца обучение което е доста скъпо и накрая има изпит, за който съм чувал не добри неща (късат на поразия). Това го казвам само като допълнение към писаното от теб.
Re: Въпрос към брокерите
10-08-2010 - 21:08:41
Quote
др. Иванов
Точно затова съм казал на човека, че е попаднал на точното място, сега остава да му предложите имоти и защото съм го насочил към вас, да си поделим комисионната.
*ok*
Re: Въпрос към брокерите
11-08-2010 - 13:42:14
Quote
Yavor@

Двустаен в определени части на Лозенец (около Хемус) или в около Здравната каса, като искам да е близо до булеварда. Другите райони са бул. Витоша (НДК до Пощенска Банка), или от другата страна до кметство Лозенец. Има и още няколко района. Искам да е старо строителство (преди 2000), да не е на първи етаж. Квадратура м/у 65 и 85 чисто (без разни глупости от рода на мазе, стълбища и необитаеми тавани).

Това е. Намираемо ли е такова нещо?

Явор

Трудно и с много търсене, но не е невъзможно. А и зависи колко си готов да платиш за него. И не разчитай друг да ти свърши работата, търси сам.
Re: Въпрос към брокерите
13-08-2010 - 12:01:42
Batko,
Супер добре си описал как трябва да действат брокерите и как се гради уважение и как се върши работа.
Няма нищо нормално в това да търсиш да купиш или продадеш с ГОДИНИ и месеци е МНОГО.
И тука си стоят "фалшиви" обяви с години, стоят си и ИНАТ продавачи с ГОДИНИ. Кому е нужно това?
Номера е да се лъжат хората, да се изкривява пазара(липса на нормален такъв) и да се търсят БАЛЪЦИ.
Затова на нито един брокер не вярвам и нито един брокер не може да ти даде достоверна информация. Всички се надлъгват кой повече лъже ... че и се хвалят кой какъв балък(рибка) е хванал *huh*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход