Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Честито поредно ново дъно

Публикувано от javcho 
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 17:19:31
Индикации за днешното положение имаше още през 2004 година.Потърсете из гугле и прочетете -Статии от Красимир Петров , Хроника на една предизвестена спекулация , Балона за жилищни кредити .Дъвкахме я тая тема преди но виждам че още има хора незнаещи -всеки сам за себеси да види в какво положение се намира .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-24 17:27 от filmatoplo.
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 18:43:40
Като те е срам, че си българин, иди се обрежи. Тъпанар.
За другия разбирач на кризи: Знаеш ли колко хора колко милиона направиха от 2004 до 2008...........................
Пък вие си чакайте да свърши света. Коледа, моледа, миналата година нямаше ли Коледа, нямаше ли миналата есен да се мре?
Разберете, това, че вие нямате пари и братовчеда и съседа също нямат, не значи, че всички нямат.
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 19:02:56
Аз съм от тези хора възползвали се 2004-2008 winking smileyно за разлика от многото хора които не предвидиха спукването на балона се набутаха с нови имоти и сега търпят загуби, аз спрях навреме с 0 пасиви.Късмет -предопредихаме за точния момент , за което благодаря на двама от форума -Куку 987 и Асен .Аз също надувах балона признавам си -сега може пък да го испущам нарочно -Имотко ти откъде знаеш.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-24 19:25 от filmatoplo.
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 19:36:12
Не знам. Но не мисля, че е морално балона да се изпуска нарочно. Загубилите са повече от спечелилите, а и от по-голямо изпускане полза няма.
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 19:47:29
Quote
filmatoplo
Аз съм от тези хора възползвали се 2004-2008 winking smileyно за разлика от многото хора които не предвидиха спукването на балона се набутаха с нови имоти и сега търпят загуби, аз спрях навреме с 0 пасиви.Късмет -предопредихаме за точния момент , за което благодаря на двама от форума -Куку 987 и Асен .Аз също надувах балона признавам си -сега може пък да го испущам нарочно -Имотко ти откъде знаеш.

Чи той Кукуто плещеше още много преди 2008. Ти как реши да го послушаш точно 2008, а не например 2004? Тогаз щеши сал да гледаш как другите праиат пари пък ти да си седиш на сухо и да си гукате сладко сладко за 149Е топ локейшън. Аз зех идин имот 2007 и сега цената му е 25% нагоре. Ко тряяше да слушам Кукуто и Асен да съм съ изял от яд чи ни съм го купил
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 19:47:32
Е, образно казно изпущам -спечелилите тогава при скока ще спечелят и сега при спада -за съжаление аз не разполагам с мащабите на шепата спечелили че да обърна колата -за сега капиталите са пренасочени другаде .Бяха ме предупредили , както и аз споменах тук за финансовата врътка долар-евро преди да се случи .За Фотоволтаиците да споменавам ли.
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 19:49:32
Дали има криза или не.Колко се отрази това на цените.Колко още ще продължи и докаде ще се стигне.

На третия немога да отговоря.На първия мога - криза има и заради лошите или никакви действия на последните две правителства , ще излезем досто по - късно от цивилизованите държави.На втория , мога да дам два примера.

Когато купувах парцела , исках ме да купим и съседния , за наши притяли живеещи в Испания.Собственика ни отказа , като качи цената с 10Е/м2.Не искал да го продава и само на тази цена щял да се раздели с него.Нашия е купен на 45 Е/м2 , на асфалтова улица , добра геометрия , добра / за нас / локация , всичко нужно / ток , вода , канал , газ /.Сега обикаля около нас и подпитва дали не се интересуваме от него.Понеже не му говоря / по обясними причини / реших да науча цената от агенцията с която работих тогава.Ударих бингото и наистина го продаваше чрез нея.В момента " испанците " преговарят с него и са стигнали до 30Е/м2.Най вероятно ще остане тази цена , защото свалиха доста , но и тя е добра.Мисля че спада на цената е доста над 10-15 % , макар че това е само един имот.Може да е бил надценен / съмнявам се / , може сега да е подценен.

Преди две години мой приятел , региотнален директор в чужда компания , му предложиха повишение свързано с преместване в София.Тръгнахме да му търсим апартамент.Попаднахме на едно ЕПК в Люлин до Фантастико.Искаха му 67 000 Е като може би щяхме да го спазарим за 64 000 - 65 000 Е.Тогава парите му бяха много и отказа повишението.И понеже света е малък , се случи следното нещо.Отново му предложиха повишението , отново попаднахме на същото ЕПК.Този който го е купил тогава , сега го продава , спасявайки се от банката.Купи го на 37 000 Е.Вярно , че продавача беше доста притиснат , но и сам се издаде.Тук наистена говорим за доста повече от 10 - 15 %.
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 19:53:56
Послушах ги -ама четях между редовете и следях изкъсо пазара -тоест бях реално в него с инвестиции , допълнително следях процент сделки и посоката купува продава по морето -при появата на обратен тренд -обявих всичко за продан .И , късмет .
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 20:02:07
Quote
filmatoplo
Послушах ги -ама четях между редовете и следях изкъсо пазара -тоест бях реално в него с инвестиции , допълнително следях процент сделки и посоката купува продава по морето -при появата на обратен тренд -обявих всичко за продан .И , късмет .

Това е друго - бил си на пазара, видял си тенденциите, и както казваш и малко късмет. А не си на 6000км и да чакаш да падне сеир
Re: Честито поредно ново дъно
24-07-2010 - 20:28:29
Точно това стана Перо -видях тенденциите , а само месец по рано какви планове имах за 1500-2000 евро на кв в какви грандиозни проекти щеше да се забъркам , колегите се увлякоха и някой пострадаха -накупиха терени ,почнаха нови строежи,обещетения , едни големи складове за строителни материали -агонизират сега .Ако остискат 3 - 5 години -засега не мога скоро да предвидя нищо -поне да имаше 1 нещо за което да се хвана .



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-07-24 20:30 от filmatoplo.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход