Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влога е "сериозна" инвестиция!!!

Публикувано от СТОПАНИН ... . 
1.9
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
30-05-2010 - 12:59:02
Quote
neo
БЕТОНОВАТА КРИЗА НА БЪЛГАРИЯ [redor.bg]

Даааа... И всичко това се случи независимо от плачевните резултата от подобно строителство в Испания.
Явно е, че мечтите за далаверка са блокирали здравия разум. Само, че в Испания е имало пари да се изкупят недостоените сгради и да се заместят от зелени площи.
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
30-05-2010 - 14:59:08
доколкото разбрах има два форума, за " инвеститори във влогове " и за инвеститори в имоти, къкъвто е този. Мисля, че съм в правилният, но виждам и много изгубени и блуждаещи души от " инвеститори във влогове ", които явно са сбъркали мястото или самозадоволяването в влог - форума вече не ги възбужда. Дали греша, май не
1.9
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
30-05-2010 - 16:18:22
В този форум няма инвеститори в каквото и да било. Който си мисли така се самозаблуждава.
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
30-05-2010 - 18:46:13
avatar
Quote
1.9
В този форум няма инвеститори в каквото и да било. Който си мисли така се самозаблуждава.

Има, има...

Прадядо ми, като е инвестирал 100К лева - 1907г. в имот в центъра на Бургас - си е мислил, че прави инвестицията на живота си.

Е, след него едни изпиха парите от продажбата, други инвестирахме в Созопол, Китен и Смокиня, но какво от това - аз съм запазил имота в центъра, сега съборих старата къща, която беше строена 1900г. от гърци и построих нова. По това време още не бях запознат с асен и куку, та платих колосални суми за строежа - за да използвам бетон-помпата и бетоновозите, трябваше да затворя "Фотинов" от градинката до "Богориди", но с кеш всичко става.

Това, което ме дразнеше най-много бе, че непрекъснато трябваше да снова между Бургас, Созопол, Смокиня и Китен, та да контролирам работниците - а те имаха лошия навик да претупват нещата, че следващия обект ги чакал.

Равносметка - 10 човека уволнени и техн. ръководител на обектите с трайни увреждания, защото зъболекарите в Бг са евтини, та заработиха някой - друг лев.

Не бързайте да ме обвинявате - човек има два варианта - или да прави едно нещо качествено, или да си понася последствията от рекламациите.

Направи ми впечатление, че на помаците не ми се е налагало да повтарям два пъти - с тях имах най-малко проблеми - да не ви обяснявам за мързеливите и некадърни българи.

Но пък с претенции.

Та - по темата - влог ли?!?!

Защо не - къде човек да инвестира - когато беше изгодно - инвестирах и заради гореспоменатите хора - продадох овреме, та почерпката няма да им се размине, ако се приберат в Бг.

Да купувам при падащ пазар?! Глупости - защо да го правя?!

В момента купувам мозъци - правя проучване на пазар - не толкова актуален в момента тук, но аз гледам напред. И не в бетон, а в производсто, точно там, където има дефицит и тъй като Бг-ееца е евтина работна ръка, но със съответния безапелационен контрол може дасъперничи на Ханс и Гюнтер - лошо ли е, ако се възползвам?

Мисълта ми е - стига толкова глупости.

Който построил - продал - толкова.

Време е да обърнем внимание на другите отрасли на икономиката, бетона остаря дато далавера.

Да казваме на умрялото куче - "Лазаре, стани!" - е, не сме синове Божи.



Пунди,

понеже си просто момче - пояснявам - спри с Цайтгайст и Теория на конспирацията, че започваш вече да се излагаш.

В постовете ти има много истина, от която прозира личния ти интерес да продадеш - направиш ли го - друго ще запееш - къде ще си вложиш парите от продажбата - пак ли в имоти при падащ пазар или на друго място?!

И докато четеш това - спри да гризеш ноктите си, дори пускането на нова тема вече не е актуално - посочването на броя кликове е обречено на усмиване - мисля, че си достатъчно интелигентен, та да приемеш тоя факт и да спреш с безмисленото посочване на това, че си се превърнал в форумния шут - нали си спомняш басняна за лъжливото овчарче?

Темите и постовете ти са обречени на присмех - с изключение на потребителите, които се надяват те да са правилни, е - и аз се надявам да споделя леглото си с Анджелина Джоли, но не пиша непрекъснато, че - видите ли - тя е една от овцете, дето не знаят за вълците.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-30 18:50 от дидо.
1.9
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
30-05-2010 - 18:55:32
Е, евала за това:

Quote

В момента купувам мозъци - правя проучване на пазар - не толкова актуален в момента тук, но аз гледам напред. И не в бетон, а в производсто, точно там, където има дефицит и тъй като Бг-ееца е евтина работна ръка, но със съответния безапелационен контрол може дасъперничи на Ханс и Гюнтер - лошо ли е, ако се възползвам?

Затова не си губи времето с този форум. Той така или иначе ще се изнерви скоро и в него ще останат не инвеститори или влогари и не купувачи или купили имот, а само набълбукали се собственици-тарикати.

Ако си искрен - свалям ти шапка!
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
31-05-2010 - 09:06:55
avatar
Quote
margoto123
доколкото разбрах има два форума, за " инвеститори във влогове " и за инвеститори в имоти, къкъвто е този. Мисля, че съм в правилният, но виждам и много изгубени и блуждаещи души от " инвеститори във влогове ", които явно са сбъркали мястото или самозадоволяването в влог - форума вече не ги възбужда. Дали греша, май не
====================
Марго, това може да кръстим първо просто правило на форум "сривльовска седянка"
.........................................
"купувачи или купили имот, а само набълбукали се собственици-тарикати. "
.........................................
А, пък този цитат е ярък пример за НОН СЕНС



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-31 09:21 от СТОПАНИН ... ..
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
31-05-2010 - 09:20:55
Бизнесът буксува, милионерите се множат

Страхът за бъдещето и липсата на алтернатива принуди хората да държат парите си на влог

[paper.standartnews.com]
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
31-05-2010 - 16:36:51
Quote
TZARS
Депозантът като социо-демографски профил най-често е мъж на възраст между 35 и 50 години, с висше образование и високи доходи между 700 и 1500 лева месечно, сочи проучването.

Каквато ни държавата такива и депозантите. С тия 700 лева тока си ли да платиш, бензина ли, семейството си да нахраниш и да ти останат за депозит. Ако и тези социо-демографски профили пишат във форума много неща ми се изясняват winking smiley
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
31-05-2010 - 18:40:51
Quote
Пламен Николов
Quote
TZARS
Депозантът като социо-демографски профил най-често е мъж на възраст между 35 и 50 години, с висше образование и високи доходи между 700 и 1500 лева месечно, сочи проучването.

Каквато ни държавата такива и депозантите. С тия 700 лева тока си ли да платиш, бензина ли, семейството си да нахраниш и да ти останат за депозит. Ако и тези социо-демографски профили пишат във форума много неща ми се изясняват winking smiley

Точно! Статистиката сочи, че влоговете растат грубо с по-малко от милиард ЛЕВА на месец ( в добрите месеци ), което разделено на 7 милиона прави има няма 130 лева на калпак на месец. Та струва ми се, че "Слатина31" е насочил гнева си в погрешна посока. "Влогарите" та "влогарите" му виновни. К'ви влогари бе? С 130 лева месечно = 1500 лева годишно тръгнал да спасява имотния пазар.
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
31-05-2010 - 19:21:54
avatar
Ама ти ще вденеш ли най-сетне, че парите от влога и преди и сега и за в бъдеще се използва за самоучастие за кредит за покупка на имот. Колко от честните труженици могат да сберат пара за хапартамента? Стига дивотии моля те! Масовия купувач си беше е и ще бъде ипотекар. Слез на земята па пий един студен айрян със сол и черен пипер.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход