Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Влога е "сериозна" инвестиция!!!

Публикувано от СТОПАНИН ... . 
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 20:48:45
avatar
Quote
Тинки Уинки
Човек след определена възраст не може да рискува. Не може да заложиш на карта бъдещето на семейството си. В един момент вече не отговаряш само за себе си, а и за хората около теб.

Тинки, Тинки, тези твои слова трябва да бъдат изписани с големи букви.
Някой може да ме обвини в страхливост и бягство от риска.
Едно е човек да рискува само себе си.
Съвсем друго е, когато той трябва да гарантира сигурността на семейството си.

На млади години съм поемал риск и не съм се движил само по течението.
Понякога съм губел, друг път съм печелел.
Както е казал Ицето: Който играи пичели, обаче, който играи можи и да загуби.
Анонимен потребител
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 20:55:07
Както каза Левон - имот трябва да се купува когато имаш нужда от него и когато имаш възможности.

Ако нямаш цялата сума за покупка на имот при една криза в каквато сме в момента всеки си прави сметката.
Ами ако утре остана без работа какво ще правя?
Вариант едно - имаш жилище с ипотека - не стига, че няма какво да ядеш ами и на банката трябва да връщаш
Вариант две - имаш влог и живееш под наем - ами при евентуална загуба на работа ще ползваш спестяванията като буфер докато се стабилизираш.

Човек във всеки един момент трябва да си прави сметка на момента какво му е изгодно.
Ти бъркаш като винаги в разсъжденията си залагаш, че някой цял живот ще си държи парите на влог и правиш изводи от тази гледна точка.
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 21:08:56
avatar
Quote
Тинки Уинки
Човек във всеки един момент трябва да си прави сметка на момента какво му е изгодно.
Ти бъркаш като винаги в разсъжденията си залагаш, че някой цял живот ще си държи парите на влог и правиш изводи от тази гледна точка.

Моят съвет е: имаш ли пари кеш за някакъв имот, който на първо време те устройва - купувай.
След някоя друга година, ако се спести нещо - продай и купи по-голямо (допускам, че първото жилище вече е малко).
Има опастност, при положение, че не купиш първоначално нищо, изведнъж може влога да не ти стигне и за "малкото".
Анонимен потребител
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 21:23:57
Така де - пак се връщаме при Левон - ако имаш нужда и възможност - купувай.
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 21:37:05
avatar
Тук мисля, че ще стигнем до някаква консенсусна позиция /колкото и да ми е гадно от този факт winking smiley/ Народа го е казал - "човек трябва да се простира според чергата си". Съгласете се обаче, че Левон пръв ще кредитира човек с добро кредитно досие, стабилна /на пръв поглед работа/ Възможности за допълнителни доходи и т.н. Такива кредити с цел да закупиш някаква инвестиция в имот с цел печалба не е ли добро? Защото тук малко се разминавам сигурно с твоята представа за нуждата. Аз може да изпитвам нужда да си купя 10 хотела.
Но за възможностите съм напълно съгласен. Набълбуканите ипотекари не са ми по вкуса.

Неудобните истини.
Анонимен потребител
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 22:00:03
Аз гледам на имота не като на инвестиция, а като на задоволяване на нужда на семейството от жилище.
Не искам да го давам под наем, а да живея в него.
Вземането на кредит ако искаш го разглеждам като нещо дето дава сигурност на старини с наличието на собствен дом.
Но всичко това е въпрос на сметка.
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
29-05-2010 - 22:01:24
Недейте се прави на големи умници. Намираме се в Световна икономическа криза. Ако този пост би звучал иронично преди 2 години, днес е нещо съвсем реално. Да се инвестира по време на криза в злато, акции или суровини си е чиста проба хазарт. Ако не можеш да купиш активи от фалиращите инвеститори и ипотекари, по-добре си дръж парите в кеш. Така ипотекарите бачкат, плащат високите лихви и кешовиците вземат париците им.

Спомяте ли си Койчо Белчев, как предрече сегашната ситуация и за борсата и за имотите. Той каза, по време на криза парите само в кеш и че големите банки като ДСК и БулБанк е малко вероятно да фалират. Ако познавате по-голям специалист по тези въпроси от Койчо Белчев, опонирайте ми!

Дали някога си бил н Уол Стрийт умнико, че да иронизираш и да се изказваш компетентно? Аз малко се съмнявам.
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
30-05-2010 - 00:16:48
Хората нямат пари за храна той се загрижил за инвестициите ...
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
30-05-2010 - 00:16:58
avatar
Слатински,

определено не мога да те разбера.

От една страна искаш да отдаваш имоти под наем и гледаш на това като на "инвестиция", а от друга искаш селяните и пр. "твари" - провинциалисти и подобен род /пояснявам - не от Слатина/, да си ходят по родните места.

Е как да стане?

Всички купуват с цел "инвестиция", искат да отдават под наем, а се оказва, че няма на кого.

Ако има нещо в черепната ти кутия, би трябвало да проумееш поста на един съфорумник - най-добрата инвестиция е в образованието на децата ми - пък ако искат да живеят тук.

Как не го проумя - тук е Чалгария - тук слънце няма - а ти ме караш да купувам?!

Да предричаш "неконтролируемо поскъпване" на имотите?!

Ами не, благодаря.

Това, което започвате вие, циганите ще го довършат.

П.П. Перловец, приятелю - по-добре недей....
Re: Влога е "сериозна" инвестиция!!!
30-05-2010 - 00:21:15
слатинския бек няма 1000 евро кеш, ама иначе много ги разбира инвестициите...
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход