Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тя стана една ...

Публикувано от iciltd 
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 18:00:38
Quote
1.9
Статистиката имаше друг характер. Че огромната маса имат спестявания под 50000, но не помня в евро или лева. Е те за тях важи това за свинското и зелето, щото повечето са доста под тази сума. И това не е учудващо - който помни финансовите пирамиди и 1997 знае какво се случи. И от там лесно може да се прецени колко може да е спестено от тогава. Тук изключвам продалите имот. Те не са толкова много.

Ти ако имаш примерно 100000Е в банки, не би ли си разделил парите на 10 срочни влога по 10000Е например? Ако днес ти потрябват 5000Е и ти се наложи да развалиш срочен влог, кой влог е за предпочитане да се развали - големия или малкия? А ако парите ти са в различни банки за диверсификация? Данните само за брой влогове ли са, или показват и статистика колко влога от колко хора се притежават - нали правиш разликата?
1.9
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 20:29:58
Quote
PER0
Quote
1.9
Статистиката имаше друг характер. Че огромната маса имат спестявания под 50000, но не помня в евро или лева. Е те за тях важи това за свинското и зелето, щото повечето са доста под тази сума. И това не е учудващо - който помни финансовите пирамиди и 1997 знае какво се случи. И от там лесно може да се прецени колко може да е спестено от тогава. Тук изключвам продалите имот. Те не са толкова много.

Ти ако имаш примерно 100000Е в банки, не би ли си разделил парите на 10 срочни влога по 10000Е например? Ако днес ти потрябват 5000Е и ти се наложи да развалиш срочен влог, кой влог е за предпочитане да се развали - големия или малкия? А ако парите ти са в различни банки за диверсификация? Данните само за брой влогове ли са, или показват и статистика колко влога от колко хора се притежават - нали правиш разликата?

Честно казано не те разбирам.
Аз имам депозити в евро и долари на 6-месечен договор от който мога да тегля, но и да влагам. Какво разбиване на части?
Ми, че аз изобщо не разчитам на лихви. Ползвам банката като каса, за да не държа парите в дюшека. Давали лихва? Ми добре - колкото, толкова. А защо на 6-месечен, не знам - тва предложи момичето в банката. Все ми е тая. Повече пари изкарвам от бачкане в рамките на календарна година отколкото са лихвите по депозитите. Затова лихвите не ме интересуват. Разберете най-после, че не съм от категорията влогар. Не, че ми пречи нещо... Все ми е тая ... Не съм сигурен дали ще се наложи да купувам апартаменти (2) в София. В ремето ще пакаже ...
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 20:33:15
Не бих нарекла мухльо човек, който има кеш за апартамент, дори и не голям, а пък друг , дето е взел на кредит 100 % да не е.
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 20:46:22
Злоба, злобаааааааа. А без пари няма и няма. Няма и да има.
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 21:22:23
ОФ, ама имам предви 4е никой не е мухльо
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 22:16:27
Злобата е в цялата тема.
Re: Тя стана една ...
31-05-2010 - 09:28:13
avatar
Quote
PER0
Quote
1.9
Quote
niknik
Значи имат толкова кеш!

Ами да. Тва е реалността.

Като нямат повече парички ще си живеят под наем, къв е проблема?
.....................................
Как какъв е проблема? Проблема е че тези хора са научени от родителите си, че имотите трябва да се дават на заслуги към партията или за определен стаж в нелеки професии, като награда. Само че забравят че това време безвъзвратно е отминало и сега имотите се предлагат единствено срещу кинти и то много кинти! Всичко останало е упражнение в безумство.
1.9
Re: Тя стана една ...
31-05-2010 - 09:42:41
Да, това време отмина, Стопанино. Но това съвсем не значи, че ще ти дадат мноого, мноооого кинти ...
Ще ти дадат толкова, колкото преценят за разумно и ако преценят, че покупката е разумна.
Re: Тя стана една ...
31-05-2010 - 09:44:32
Всичко ново нещо е едно добре забравено старо. Толкова е просто. Ето банката взима имота от задлъжнелия строител/ипотекар и т.н. , който няма пари да си плати, и го дава на некой си наш човек, пак без пари, или най-много за 149Е за топ локейшън, като награда, че последния не си е мръднал пръста. Да ЖИВЕЕ КОМУНИЗМА И НАЙ ВЕЧЕ СЛАВА НА БКП И СССР!!!!
1.9
Re: Тя стана една ...
31-05-2010 - 10:51:08
Не, пуска го на търг.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход