Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Тя стана една ...

Публикувано от iciltd 
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 14:59:30
Quote
PER0
Quote
1.9
Quote
niknik
Значи имат толкова кеш!

Ами да. Тва е реалността.

Като нямат повече парички ще си живеят под наем, къв е проблема?

Проблемът е, че банките си искат паричките. Тези дето са настаниха в апартемнтите нямат парички, а тези отвън имат. Тези вътре първо си мислеха, че кризата няма да дойде, после решиха, че ще дойде ама няма да ги засегне, сега пък се надяват като е дошла да отмине. През това време плащат наем на кешовиците за престоя си в бъдещеите им апартаменти под формата на високи лихви по кредитите, които да помпат високите лихви по депозитите.

Ако си си купил апартаментчето с чужди пари си на далавера. Ако си го купил със свои пари, си се прецакал защото най вероятно ще ти се налага да живееш в холбокса на края на света още дълго време. Ако обаче вместо да купиш апартамент си взел под наем такъв от баката с/у 30 годишен наем и обещанието, че никой лош чичко кешовин няма да ти го вземе, е тогава жална ти майка.
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 15:04:10
Кредит се връща, трудно, лесно, връща се, но наем НИКОГА. Наема са грешни пари хвърлени на поляната. За голяма моя радост, хората в България вече вървят в правилна посока, с изключение на някои, които ще си останат вечните НАЕМАТЕЛИ/ СПОНСОРИ/ ДАРИТЕЛИ и т.н.
1.9
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 16:15:28
Quote
margoto123
Кредит се връща, трудно, лесно, връща се, но наем НИКОГА. Наема са грешни пари хвърлени на поляната. За голяма моя радост, хората в България вече вървят в правилна посока, с изключение на някои, които ще си останат вечните НАЕМАТЕЛИ/ СПОНСОРИ/ ДАРИТЕЛИ и т.н.

Наемът е цената за правото да ползваш нещо. Като билетчето за градски или извънградки транспорт. Ти билет или карта за пътуване
купуваш ли си или пътуваш гратис или направо си купуваш автобуса?
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 16:41:25
Цитат:
"Проблемът е, че банките си искат паричките. Тези дето са настаниха в апартемнтите нямат парички, а тези отвън имат. Тези вътре първо си мислеха, че кризата няма да дойде, после решиха, че ще дойде ама няма да ги засегне, сега пък се надяват като е дошла да отмине. През това време плащат наем на кешовиците за престоя си в бъдещеите им апартаменти под формата на високи лихви по кредитите, които да помпат високите лихви по депозитите. "
-------------------------------------------------------------------------------------

Банките може и да си искат паричките, но никоя от тях няма да отреже клона, на който стои - отсрочки, отсрочки до побъркване. Нали разбираш, нито продавача, нито банката ще си решат проблемите, ако подарят имота на някой мухлю, както и се вижда по броя на изкараните на търг имоти-ФАКТ, и то в разгара на кризата! Ако банката набара изгодно имотче веднага ще се намери начина някой да го лапне, но не от кой да е мухлю, а от "наши хора", нъл знаиш как стават работите в БГ. Тия горецитираните с по 10-20000 Е, това ли са хората, дето пишеш, че имат пари? Смешна работа ако те трябва да са купувачи - да си намерят нещо под наем - паричките ще им стигнат за няколко години. Не е задължително да притежават имот. А и помпането на депозитите вече престана, ако не си забелязал. Ето аз давам под наем -уж криза- наемите леееко се понижиха, и кво от това- продължават да си влизат най редовно в малкото ми джобче, ей така - с кеф. И не бързам, защото знам, че тези 10-20000Е накрая пак ще дойдат при мен под формата на наеми.
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 16:57:54
Quote
1.9
Quote
niknik
Значи имат толкова кеш!

Ами да. Тва е реалността.

Тва въобще не е реалността драги. Хората ти казват, че дават за едностаен - толкоз, за двустаен-толкоз, за тристаен -толкоз и толкоз, но колко имат е съвсем друг въпрос. Ако кажат имаме толкова и толкова спестени пари, какво можем да купим срещу тях, тогава е различно.
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 17:06:39
Quote
PER0
Цитат:
"Проблемът е, че банките си искат паричките. Тези дето са настаниха в апартемнтите нямат парички, а тези отвън имат. Тези вътре първо си мислеха, че кризата няма да дойде, после решиха, че ще дойде ама няма да ги засегне, сега пък се надяват като е дошла да отмине. През това време плащат наем на кешовиците за престоя си в бъдещеите им апартаменти под формата на високи лихви по кредитите, които да помпат високите лихви по депозитите. "
-------------------------------------------------------------------------------------

Банките може и да си искат паричките, но никоя от тях няма да отреже клона, на който стои - отсрочки, отсрочки до побъркване. Нали разбираш, нито продавача, нито банката ще си решат проблемите, ако подарят имота на някой мухлю, както и се вижда по броя на изкараните на търг имоти-ФАКТ, и то в разгара на кризата! Ако банката набара изгодно имотче веднага ще се намери начина някой да го лапне, но не от кой да е мухлю, а от "наши хора", нъл знаиш как стават работите в БГ. Тия горецитираните с по 10-20000 Е, това ли са хората, дето пишеш, че имат пари? Смешна работа ако те трябва да са купувачи - да си намерят нещо под наем - паричките ще им стигнат за няколко години. Не е задължително да притежават имот. А и помпането на депозитите вече престана, ако не си забелязал. Ето аз давам под наем -уж криза- наемите леееко се понижиха, и кво от това- продължават да си влизат най редовно в малкото ми джобче, ей така - с кеф. И не бързам, защото знам, че тези 10-20000Е накрая пак ще дойдат при мен под формата на наеми.

Ти си лесен. Явно не си ипотекар. Дреме ти ще продаваш ли или под наем ще го даваш под наем дори и намените да паднат тройно, ама вярвай ми някои така ги тресе кризата, че скоро за 20000 евро не ще продават, ами ръка ще целуват. Тази работа с отсрочки и отсрочки си има край, това е едно балонче, което ще каже 'пук!' точно както мита за цените дето са все нагоре. Ти ще искаш да си даваш под наем, ама твоите наематели ще предпочетат да купят от някой набълбукан до шия. Тези спекулации с моментното състояние на един изкривен пазар са ни добре познати. Преди 2 години имаше едни умници дето все изтъкваха къде колко са скочили цените. Къде са те сега? Това ги чака и умниците на днешния ден, които не виждат по-далче от носа си.
1.9
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 17:08:40
PER0, за БГ ли говориш? Знаеш ли колко е дяла на спестяванията под 50000Е? Имаше подобна статистика. И кой би купил едностаен, ако има парите за по-голям. Ами, че едностайния сега си е едновремешната гарсониера. Аз, например под 3-стаен не проявявам интерес. Независимо от цената. И съм обявил колко давам.
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 17:29:36
Quote
greenbul

Ти си лесен. Явно не си ипотекар. Дреме ти ще продаваш ли или под наем ще го даваш под наем дори и намените да паднат тройно, ама вярвай ми някои така ги тресе кризата, че скоро за 20000 евро не ще продават, ами ръка ще целуват. Тази работа с отсрочки и отсрочки си има край, това е едно балонче, което ще каже 'пук!' точно както мита за цените дето са все нагоре. Ти ще искаш да си даваш под наем, ама твоите наематели ще предпочетат да купят от някой набълбукан до шия. Тези спекулации с моментното състояние на един изкривен пазар са ни добре познати. Преди 2 години имаше едни умници дето все изтъкваха къде колко са скочили цените. Къде са те сега? Това ги чака и умниците на днешния ден, които не виждат по-далче от носа си.

Прав си, не съм ипотекар, за това си познал. Но прочети ми пак поста, набълбукани е имало, има, и пак ще има. Въпросът е, че в БГ, поради някои нейни специфични особености и манталитет, ще има, както и има намазали, но не всеки ще може да се възползва от възможността да закупи евтино от някой "набълбукал" се. Един от многото абсурди на БГ - я се огледай и виж в колко случаи логиката куца или въобще я няма.
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 17:39:02
Quote
1.9
PER0, за БГ ли говориш? Знаеш ли колко е дяла на спестяванията под 50000Е? Имаше подобна статистика. И кой би купил едностаен, ако има парите за по-голям. Ами, че едностайния сега си е едновремешната гарсониера. Аз, например под 3-стаен не проявявам интерес. Независимо от цената. И съм обявил колко давам.

Нали знаеш приказката за свинското със зеле - за някои свинско, за други зеле, като цяло - свинско със зеле. Колко имаш и колко даваш са 2 различни неща, и някои знаят как да дават и как да не дават. Ако некой ти каже,че има само 5 лева - не му вярвай . Ако некой ти каже, че има 500000Е, пак не му вервай. За квадратурите си прав - одиш и гледаш, затуй ти са дадени очи и уши.
1.9
Re: Тя стана една ...
30-05-2010 - 17:47:20
Статистиката имаше друг характер. Че огромната маса имат спестявания под 50000, но не помня в евро или лева. Е те за тях важи това за свинското и зелето, щото повечето са доста под тази сума. И това не е учудващо - който помни финансовите пирамиди и 1997 знае какво се случи. И от там лесно може да се прецени колко може да е спестено от тогава. Тук изключвам продалите имот. Те не са толкова много.
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход