Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Гледате ли Нова телевизия?

Публикувано от scbfc 
Re: Гледате ли Нова телевизия?
24-05-2010 - 14:31:28
avatar
В кои градовете имотите ще поскъпнат?
Ще поскъпнат ли имотите у нас до края на 2010 г. и ако отговорът е положителен, накъде да се насочим?
Къде да закупим имот, така че още до края на годината инвестицията ни да е печеливша?
„Къде имотите ще поскъпнат до края на 2010 г."?
Според Адрес „цените на недвижимите имоти в големите градове като София, Пловдив, Варна, Бургас продължават да се понижават, но с много умерени темпове. Цените там отбелязват спад с до около 5%. При някои по-качествени имоти, с по-добра локация и инфраструктура дори се наблюдава плах ръст. Либерализираното ипотечно кредитиране е водеща предпоставка за стабилизирането на пазара. Това се усеща най-силно именно в по-големите градове на страната, където доходите са по-стабилни и играчите на пазара са по-смели в действията си - теглене на кредит, покупка на жилище, продажба с цел инвестиция в нов бизнес или друго начинание. В този смисъл, повишението ще се усети в по-малките градове по-късно, отколкото в големите. Сериозен ръст в София, Пловдив, Варна и Бургас обаче не можем да очакваме преди третото или дори четвъртото тримесечие на 2010 г. Четирите големи пазара в страната имат и специфика. Тенденциите обикновено започват първо в София, следва Варна и на по-късен етап Пловдив и Бургас. По-високи цени в малките градове евентуално могат да се наблюдават едва през втората половина на 2011 г., констатираха от имотната агенция. Според Бългериан Пропертис „до края на 2010 г. цените на имотите няма да отчетат повишение. „Все още протича процес на спад в цените, който за отделни региони и типове имоти вече е почти към приключване. Когато пазарът на имоти достигне дъното по отношение на цени, очакваме първо да започнат да се увеличават търсенето и реализираните обеми от сделки, а не цените на имотите. Едва след това можем да говорим за плавен ръст на цените на имотите, съизмерим с ръста на БВП при благоприятно развитие на икономиката на страната. Имотният пазар пряко следва развитието на икономиката - засега очакваният ръст на БВП за 2010 е минимален - около 0.3%, което също потвърждава, че ръст в цените на имотите не можем да очакваме да се случи през тази година, коментира Полина Стойкова, оперативен директор в компанията. Според данните от нашите анализи, както и последните данни на НСИ, има отбелязан ръст в цените на продадените имоти в някои градове, но не бих казала, че това е трайно нарастване, а по-скоро има месеци, в които се търсят и се реализират сделки с по-качествени имоти, които се продават и на по-високи цени и когато те преобладават, това повишава средните цени. Следва да отбележим, че през тази година не очакваме спад в цените на елитните имоти - те поевтиняха миналата година заедно с масовия спад на цените на всички видове имоти. Този процес обаче вече приключи и през 2010 г. ще наблюдаваме истинско сегментиране на пазара и корекция на цените само на некачествените имоти, с недобро местоположение и в нужда от цялостен ремонт, както и в малките населени места и селски райони. Средните стойности ще продължат да служат за ориентир за общите тенденции на пазара, но вече все по-детайлно трябва да се разглеждат тенденциите в различните пазарни сегменти.
Re: Гледате ли Нова телевизия?
24-05-2010 - 15:30:39
Каква манипулация, бе пич? Имам депозит в долари на лихва почти 7%, а сега и 3% не могат да ми дадат. При еврото лева не толкова голям спад, но го има.
Ебаси кухите парчета трябва да сте да наричате черното бяло.
neo
Re: Гледате ли Нова телевизия?
24-05-2010 - 16:43:19
Промоционален 12 - месечен депозит в долари
С нашия НОВ промоционален 12 - месечен депозит в щатски долари, Вие сключвате договор за една година, който Ви осигурява висока и гарантирана доходност за периода на депозита.

12 месеца = 7%

Възползвайте се от нашето предложение!

При всички случаи печелите повече от пари!

КАСОВИТЕ ОПЕРАЦИИ, ИЗВЪРШЕНИ НА ПАДЕЖ СА БЕЗПЛАТНИ

Минималната сума на депозита е USD 2,000.

На падежа депозитът автоматично се подновява като стандартен 12-месечен депозит и се прилага лихвения процент, валиден за 12-месечните стандартни депозити в щатски долари към датата на подновяване, посочени в Лихвения бюлетин на Банката.

Промоцията е валидна за депозити, открити до 31.07.2010 [www.bacb.bg]
Re: Гледате ли Нова телевизия?
24-05-2010 - 18:29:37
Банка с 5 клона. Еваларка! Ей, там ще си дам парите.
Re: Гледате ли Нова телевизия?
24-05-2010 - 18:37:18
avatar
Quote
scbfc
Каква манипулация, бе пич? Имам депозит в долари на лихва почти 7%, а сега и 3% не могат да ми дадат. При еврото лева не толкова голям спад, но го има.
Ебаси кухите парчета трябва да сте да наричате черното бяло.
На мен лихвата си ми е фиксирана и е тройно над твоята - явно не ти е бил удачен изборът на банка?
Re: Гледате ли Нова телевизия?
24-05-2010 - 20:41:58
21% лихва? Да не е срочен влог до 2020г., та толкова ревеш срешу цените?
Re: Гледате ли Нова телевизия?
24-05-2010 - 20:43:55
Quote
scbfc
Айде, честитка на всички!
Какво точно си честитим?
neo
Re: Гледате ли Нова телевизия?
24-05-2010 - 20:50:03
Quote
scbfc
Банка с 5 клона. Еваларка! Ей, там ще си дам парите.
Ти май търсиш депозит " теглиш-внасяш теглиш-внасяш а лихвата си остава ":]Ето ти друга [www.corpbank.bg] на 6,5%
Re: Гледате ли Нова телевизия?
24-05-2010 - 21:26:56
avatar
Нео, показваш банка, която има по един клон в градовете Варна и Пловдив.



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-05-31 19:34 от TZARS.
neo
Re: Гледате ли Нова телевизия?
24-05-2010 - 22:40:40
Quote
TZARS
Нео, показваш банка, която има по един клон в градовете Варна и Пловдив.
Преди 15 години изгорях с едни 900 долара в Първа Източна Международна Банка.
Тя също имаше един клон във Варна.
За тези мои 900 долара след фалита и (две години по-късно) ми позволиха да си купя с техни ваучери три прахосмукачки и 12 чинии, също така още съм акционер с някакви кирливи техни акции.
TZARS ,разумен човек ми се виждаш . При фалит клоновата мрежа как ще те спаси? БАКБ [ib.bacb.bg] чрез ел банкиране дават възможност за откриване,трансвер и закриване при това безплатно. На [www.corpbank.bg] клоновете в София едва ли са малко Всеки сам да си решава,риск има винаги *beer*
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход