Dnes Bloombergtv.bg Investor Gol Automedia Tialoto Az-Jenata Az-deteto Teenproblem Puls Imoti.net Rabota Start Blog Aha Snimka
imoti net - порталът за недвижими имоти
 


Добре дошли! Вход Създаване на нов профил

Разширено

Времето за покупка дойде

Публикувано от Баш Брокeро 
Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 16:05:51
avatar
След като цените се установиха на дъното, ето, че (според мене) дойде време да закупя апартамента който от доста време държа под око. С продавача сме се споразумели за цената и сега искам да ви попитам след като получавам заплата 800 лв, но се осигурявам на минималната работна заплата мога ли да тегля ипотечен кредит в размер на 45К евро от БАНКА? Собствени пари имам около 3500лв.
Имам постоянен трудов договор и съм на работа вече от 2 години. Цената за която сме се споразумели с продавача е 47К евро.
Цената мисля, че за мене е приемлива 780евро/м2 за добра локация в широк център.

П.П. Реших сериозно, че няма смисъл да чакам 149евро/м2 на жълтите павета, пък и вече ми писна все под наем да живея.

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-28 16:10 от Баш Брокeро.
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 16:45:45
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 16:56:24
avatar
Quote
Баш Брокeро
.................С продавача сме се споразумели за цената и сега искам да ви попитам след като получавам заплата 800 лв, но се осигурявам на минималната работна заплата мога ли да тегля ипотечен кредит в размер на 45К евро от БАНКА? Собствени пари имам около 3500лв.
Имам постоянен трудов договор и съм на работа вече от 2 години. ..............

Да, да......*yes*

Но ще трябва да добавиш в подписа си: Ипутекиръ Баш Агенции, ни чете догувури. :]
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 17:05:42
За 45К евро кредит - 25 години по 330евро (най-изгодната оферта на моитепари). Ако 100-150лв на месец ти стигат за живеене в момента - можеш да теглиш. И ако банката се навие да ти даде де. И ако "докараш" оценката така че кредита да е около 80% от нея.
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 17:24:39
avatar
Quote
чи-чов-ци
Quote
Баш Брокeро
.................С продавача сме се споразумели за цената и сега искам да ви попитам след като получавам заплата 800 лв, но се осигурявам на минималната работна заплата мога ли да тегля ипотечен кредит в размер на 45К евро от БАНКА? Собствени пари имам около 3500лв.
Имам постоянен трудов договор и съм на работа вече от 2 години. ..............

Да, да......*yes*

Но ще трябва да добавиш в подписа си: Ипутекиръ Баш Агенции, ни чете догувури. :]

Не ме интересува какво ще пише в договора с банката. Важното е да намеря банка която да ми признае реалния доход, а не само този на който се осигурявам и да стане работата малко по-бързо докато продавача все още не е размислил за цената.

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 17:29:55
avatar
Quote
Panther1
За 45К евро кредит - 25 години по 330евро (най-изгодната оферта на моитепари). Ако 100-150лв на месец ти стигат за живеене в момента - можеш да теглиш. И ако банката се навие да ти даде де. И ако "докараш" оценката така че кредита да е около 80% от нея.

Разбира се, че няма да ми стигат 150лв месечно, но ще отдам едната стая веднага под наем и така се надявам месечно да ми остават по 350лв. Имам и една наследствена къща на село която смятам да продам и да взема от нея около 25К евро с които веднага ги получа ще върна половината заем на банката.

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 17:33:30
avatar
От по-големите банки, ДСК има сравнително леки изисквания, като трябва минимум 1/3 от доказуемия ти доход да ти остава за живеене, което значи, че ако докажеш 900 лв. доход, може би ще ти отпуснат 45 000 ?, но вероятно вноската ще е около 320 - 330 ? за срок от 30 години.

Разкажи нещо повече за имота, квадратура, ново/старо, тухла/панел... ?

italinea.net



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-28 17:36 от ekoflex.
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 17:36:28
avatar
Quote
Баш Брокeро
Quote
чи-чов-ци
Quote
Баш Брокeро
.................С продавача сме се споразумели за цената и сега искам да ви попитам след като получавам заплата 800 лв, но се осигурявам на минималната работна заплата мога ли да тегля ипотечен кредит в размер на 45К евро от БАНКА? Собствени пари имам около 3500лв.
Имам постоянен трудов договор и съм на работа вече от 2 години. ..............

Да, да......*yes*

Но ще трябва да добавиш в подписа си: Ипутекиръ Баш Агенции, ни чете догувури. :]

Не ме интересува какво ще пише в договора с банката. Важното е да намеря банка която да ми признае реалния доход, а не само този на който се осигурявам и да стане работата малко по-бързо докато продавача все още не е размислил за цената.

Значи ти трябва брокер.
Или чифте.
Или и двете.
*ok* *drink1*

ПП Забравих да отбележа - не е препоръка*drink1*



Редактиран 1 път(и).Последна редакция на 2010-04-28 17:45 от чи-чов-ци.
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 17:38:02
avatar
Quote
ekoflex
От по-големите банки, ДСК има сравнително леки изисквания, като трябва минимум 1/3 от доказуемия ти доход да ти остава за живеене, което значи, че ако докажеш 900 л.в доход, може би ще ти отпуснат 45 000 ?, но вероятно вноската ще е около 320 - 330 ? за срок от 30 години.

Еее ако е така няма проблем ще отида до Банка ДСК. След 30г. "я камилата - я камиларя", пък и апартамента ще е станал поне двойно по-скъп.

купувъ нищу, прудавъ сичку, нъема крупиетъ и давъ под наем почти девици
=====+++Баш Агенция.ком+++=====
Re: Времето за покупка дойде
28-04-2010 - 17:39:10
Quote
Panther1
За 45К евро кредит - 25 години по 330евро (най-изгодната оферта на моитепари). Ако 100-150лв на месец ти стигат за живеене в момента - можеш да теглиш. И ако банката се навие да ти даде де. И ако "докараш" оценката така че кредита да е около 80% от нея.
и ще и плати на банката между 90 и 100 бона в евро
Съжаляваме, само регистрирани потребители могат да публикуват в този форум.

Натиснете тук за вход